X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání rodinného pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Rodinné pojištění srovnání

Rodinné pojištění

 Nečekejte, až se stane nenadálá událost a sjednejte své rodině pojištění. Ať už se jedná o úrazové nebo životní pojištění, rodinné pojištění je oblíbeným finančním produktem, který si sjednávají tisíce českých rodin. Jedná se o běžné rizikové pojištění, které je však sjednáno na celou rodinu – obvykle až 8 osob na jednu smlouvu. Takové pojištění rodiny na jedné smlouvě je levnější, jednoduché a transparentní řešení pojištění všech osob v rodině.

V České republice je rodinné pojištění rozšířené díky tomu, že jej nabízejí prakticky všechny pojišťovny. Pojišťovny nabízejí možnost sjednat jedno životní nebo úrazové pojištění pro více osob na jednu smlouvu jako rodinné pojištění. Některá životní pojištění jsou navíc státem podporováno v podobě státního příspěvku a úlevy na daních.Výhody rodinného pojištění

Rodinné pojištění je v Česku tolik oblíbené právě proto, že je jednoduché jej sjednat. Díky tomu je i levnější, než několik pojistných smluv. Na smlouvě je zahrnuta celá rodina a to zjednodušuje papírování. Zaměstnavatel může toto pojištění nabídnout jako benefit — jedná se o daňově odpočitatelnou položku.

Nevýhody rodinného pojištění

Problém může nastat v případě, že se rodina rozpadá — rozvod manželů. V takovém případě je nutné smlouvu aktualizovat. V případě rozvodu je pak také nutné si vypořádat naspořené peníze, jedná-li se o investiční rodinné životní pojištění. Ve chvíli, kdy Vám odrostou děti, je vhodné kontaktovat finančního poradce a upravit smlouvu tak, aby reflektovala Vaši novou situaci.


Seznam rodinných pojištění

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Uniqa pojištěníActiveLife+
Uniqa
rizikové životní pojištěníAž pro 8 osob na jedné smlouvě. Chrání před úrazy, nemocí, hospitalizací i smrtí.Bonusy za preventivní prohlídky. Sleva 25 % za zdravý životní styl.
Metlife pojištěníBalanceLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoPro zabezpečení celé rodiny. Hlavní pojištěný může být i dítě. Pro případ smrti a dožití. Možnost připojištění - trvalé následky, léčba, chirurgický zákrok, rekonvalescence. Možnost mimořádného výběru.
ČSOB pojištěníBEZ OBAV
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoPro osoby 14-80 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život,výpadek příjmu, dětské úrazy a onemocnění a asistence.
Raiffeisen pojištěníDOMINO Invest
Raiffeisen
investiční životní pojištěníanoVe spolupráci s UNIQA. Zajištění rodiny a investování do podílových fondů. Možnost volby spoření. Na jedné smlouvě až 2 dospělí a neomezený počt dětí. Chrání proti rizikům z trvalých následků, smrti, úrazů, invalidity, pracovní neschopnosti, vážných onemocnění.
Raiffeisen pojištěníDOMINO Risk 2020
Raiffeisen
investiční životní pojištěníflexibilníanoPro 2 osoby a neomezeno dětí - rodinné pojištění.
SV pojištěníERGO Renta
SV
investiční životní pojištěníflexibilníanoInvestuje do německých fondů MEAG a CONSEQ. Chrání i členy rodiny. Variabilní výplata jednorázově nebo důchodem.
Metlife pojištěníFairLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoPojištění zaměřené na pojistnou ochranu. Pro 1 dospělého a až 5 dalších osob. Pro případ smrti a dožití.Slevy pro nekuřáky, pza prevenzi a bezpečné zaměstnání.
ČSOB pojištěníFORTE
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoKryje mnoho rizik. Pro osoby 14-65 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život, výpadek příjmu, úrazy, invaliditu a vážné choroby. Obsahuje asistenci.
ČPP pojištěníMaximum Invest
ČPP
investiční životní pojištění--Nabízí pouze Partners. Pojištění celé rodiny, široká škála pokrytí rizik včetně úrazů a nemocí a případ smrti. Součástí je investování do podílových fondů. Možnost pojištění až 7 osob.Finanční bonus při dožití. Sleva 15 % na připojištění invalidity.
ČPP pojištěníMaximum Life
ČPP
rizikové životní pojištěníNabízí pouze Partners. Pojištění celé rodiny, široká škála pokrytí rizik včetně úrazů a nemocí a případ smrti.Finanční bonus při dožití. Sleva 15 % na připojištění invalidity.
ČPP pojištěníMaximum Risk
ČPP
úrazové pojištění--Nabízí pouze Partners. Pojištění celé rodiny, široká škála pokrytí rizik včetně úrazů a nemocí.Finanční bonus při dožití. Sleva 15 % na připojištění invalidity.
Generali pojištěníMůj život
Generali
investiční životní pojištění4,6 %anoKryje úraz, boj s nemocí. Možnost pojištění celé rodiny. Obsahuje volitelně investiční .složkuPojištění hospitalizace následkem úrazu na rok zdarma, věrnostní bonusy.
ČPP pojištěníNEON INVEST
ČPP
investiční životní pojištění1,7 %-Pojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Chrání před úmrtím a nabízí investiční složku skrze své fondy.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
ČPP pojištěníNEON LIFE
ČPP
rizikové životní pojištěníPojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Navíc pojištění smrti úrazem či nemocí.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
ČPP pojištěníNEON RISK
ČPP
úrazové pojištění--Pojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Kryje případ smrti úrazem.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
NN pojištěníNN Orange Risk
NN
rizikové životní pojištěníPro ty, pro které by změna zdravotního stavu znamenala výraznou finanční zátěž rodiny nebo blízkých. Pro osoby s hypotékou. Jedna smlouva pro celou rodinu. Kryje úrazy, nemoci, riziko invalidity apod.
NN pojištěníNN Smart
NN
investiční životní pojištěníVhodné pro jednotlivce i rodinu. Obsáhlé krytí a spořící složka. (Varianty UZ2C a UM2C). Výběr z podílových fondů NN.
NN pojištěníNN Život
NN
rizikové životní pojištěníJedna smlouva pro celou rodinu (2 dospělí a až 8 dětí). Kryje úrazy, nemoci, riziko invalidity, úhrada nákladů péče.
SV pojištěníObčanská odpovědnost
SV
pojištění odpovědnostiKrytí do 10 milionů Kč. Pojištění odpovědnosti občana za škodu v běžném občanském životě. Chrání celou rodinu, nulová spoluúčast. Platí na celém světě. Plnění do 10.000.000 Kč. Žádná spoluúčast na škodě.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění běžné občanské odpovědnosti
Pojišťovna VZP
pojištění odpovědnostiKrytí až 25 milionů Kč. Kryje škodu na zdraví, věcech či zvířeti 3. osoby v běžném životě. Újma vyplívající z vlastnosti nemovitosti. Působnost v Evropě.Sleva 30 %, jste-li pojištěný u VZP.
Slavia pojištěníPojištění občanské odpovědnosti
Slavia
pojištění odpovědnostiKrytí až 8 milionů Kč. Ochrana před újmou na zdraví, finanční škodou a škodou na věci 3. osoby.Sleva 25 % na budovy ve výstavbě.
NN pojištěníPojištění odpovědnosti
NN
pojištění majetku Krytí až 25 milionů Kč. Tzv. pojistka „na blbost“ za škody způsobené v běžném životě. Pojištění se vztahuje na všechny osoby, které spolu žijí na jedné adrese.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti občana
Generali
pojištění odpovědnosti--Krytí až 15 milionů Kč. Pojištění celé rodiny pro případ újmy na zdraví nebo finanční škody. Chrání na území celé Evropy. Možnost připojištění pronajímatele.Sleva 15 % při sjednání online.
ČSOB pojištěníPojištění odpovědnosti občanského života
ČSOB
pojištění odpovědnostiKrytí až do 50 milionů Kč. Platí v celé Evropě. Ochrání při všech újmách, které přivodíte třetí osobě ve svém běžném životě, doma i venku. Pokryje za vás veškeré výdaje při úhradě způsobené škody. Kryje celou rodinu při provozu domácnosti, rekreaci, zábavě a sportu, způsobení nehody jako chodec, cyklista nebo svým mazlíčkem.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti pro běžný život
Kooperativa
pojištění odpovědnostiKrytí až do 30 milionů Kč. Kryje odpovědnost celé Vaší rodiny a psa. Řeší běžné situace jako vytopení souseda, dítě zničí něco v obchodě apod. Hradí i právní ochranu. Platnost v celé Evropě.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti
Kooperativa
pojištění odpovědnostiPojištění bytového domu, rodinného domu, chaty a chalupy, bytu a domácnosti.
Moneta pojištěníPojištění schopnosti splácet
Moneta
úvěrové životní pojištění--Pro případ pracovní neschopnosti, invalidity, úmrtí, ošetřování člena rodiny.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníRodinné úrazové pojištění
Hasičská vzájemná pojišťovna
úrazové pojištění-nePro 1 až 2 dospělé osoby a 1 až 5 dětí. Úraz, úraz v motorovém vozidle, smrt následkem úrazu, odškodné za léčbu, invalidita, 5% sleva při roční platbě, 10% sleva pro členy Sboru dobrovolných hasičů, 10% sleva pro členy Společenstva kominíků.
BNP Paribas Cardif pojištěníÚrazové pojištění
BNP Paribas Cardif
úrazové pojištěníV případě úrazu vyplácí denní dávku za každý den pobytu v nemocnici a měsíční částku za každý měsíc pracovní neschopnosti. Možné zahrnout i členy rodiny.
Generali pojištěníÚrazové pojišťení
Generali
úrazové pojištění--Až pro 8 osob na jednu smlouvu. Bez ohledu na věk. Chrání před hospitalizací a smrtí následkem úrazu.
Metlife pojištěníVision
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoZaměřené na měnící se potřeby rodiny. Pro 2 dospělé a až 6 dalších osob.Sleva až 15% v programech zaměstnání, nekuřák až 20 %, darování krve až 5 %. Odměna za věrnost.
Allianz pojištěníŽivotní pojištění pro zaměstnance
Allianz
rizikové životní pojištěníanoProdukt pro podnikatele pro pojištění zaměstnanců a osob na sportovní akce, teambuildingy, konference, firemní akce, školy i školky, letní tábory, kroužky apod.Příspěvkem osvobodíte zaměstnance od placení pojistného na sociální a zdravotní pojištění až do výše 50000 Kč za rok.


Stop Rodinné pojištění může být klasické životní pojištění či neživotní pojištění, které nabízejí pojišťovny v Česku pouze s tím rozdílem, že je pojištění sjednáno na jednu smlouvu pro celou rodinu.


Sjednání rodinného pojištění je velmi jednoduché, často jde sjednat online. Pokud máte zájem si typy životních a úrazových rodinných pojistek srovnat naším specialistou na pojištění, neváhejte nás kontaktovat vyplněním formuláře nahoře a my se Vám ozveme.

Jaké máte s rodinným pojištěním zkušenosti Vy? Podělte se s námi svojí recenzí.
Diskuze a zkušenosti


Janicka k Rodinné pojištění srovnání :
Sjednali jsme si rodinné podištění od Simplea a ušetřili jsme 30% z ceny oproti původní pojišťovně s dvojnásobým krytím invalidity!!!

Arineq k Rodinné pojištění srovnání :
Slyšel jsem že takové pojištění nabízejí drama některé pojišťovny ke kreditní kartě. je to pravda??

Václav P k Rodinné pojištění srovnání :
Arineq: Ke kreditním kartám se často vážou cestovní pojištění a případně pojištění odpovědnosti, takže odpověď je ano, ovšem ke kreditce zřejmě nedostanete životní rizikové pojištění.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Rodinné životní pojištění


Rodinné pojištění úrazové či životní jsou velmi oblíbeným a jednoduchým finančním produktem. Máte-li zájem si nechat srovnat rodinné pojištění 7 velkých pojišťoven, případně si nechat poradit a přizpůsobit výběr Vaší situaci, vyplňte formulář nahoře a náš specialista na pojištění se Vám ozve a domluví si s Vámi schůzku.