X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění hospitalizace

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění hospitalizace 2021

Spokojená majitelka nemovitosti leží v posteli

Jedná se o pojistku, která vás chrání před riziky spojenými s pobytem v nemocnici na území ČR, ale u některých pojišťoven i v EU. Může se však jednat také o pojištění výloh na léčbu v zahraničí, jenž bývá nedílnou součástí cestovního pojištění, které si sjednáváte na dovolenou či pracovní cesty.

Pojištění hospitalizace bývá součástí rizikového pojištění. Pojistné plnění se uskuteční v případě pobytu v české nemocnici či zdravotnickém zařízení následkem nemoci či úrazu. Pojišťovna platí za každý den strávený v nemocnici obvykle maximálně po dobu 1 roku. Peníze může pojištěný použít na lepší jídlo, nákup léků a vitamínů či zajištění svého mazlíčka, který zůstal doma.Co je obvykle hrazeno:

- hospitalizace
- rehabilitace
- pobyt v LDN či hospicu

Pro sjednání pojistky musí být věk pojištěného do 72 let. Výše denní podpory od pojišťovny je 50 Kč až 3.000 Kč.

Cena pojištění je od 78 Kč / měsíc. Za pojištění neplatíte daň z příjmu. Ženy i muži mají podle směrnice EU pojištění ve stejné výši.

Pozor Tip: Pojištění hospitalizace bývá občas součástí vaší platební karty. Informujte se o tom.

Pozor Pozor: Pojišťovna vyplácí pojistné plnění obvykle až za 2. den pobytu v nemocnici. Před podpisem si vždy prostudujte smlouvu.

Pozor Pozor: Pojišťovny se chrání retenčním obdobím. U pojištění pobytu v nemocnici vám pojišťovna obvykle nevyplatí pojistnou událost, která se stala dříve než 3 měsíce od podpisu smlouvy. Retenční období může být 1 měsíc až 8 měsíců.

> Úrazový formulář pro lékaře (PDF)


Pojištění denní podpory při pobytu v nemocnici pojišťovna vyplatí až po skončení hospitalizace. Vždy tedy mějte dostatečnou finanční rezervu. Pro vyplacení peněz je nutné pojistnou událost nahlásit a doložit vše propouštěcí zprávou z nemocnice. Při dlouhodobé hospitalizaci pojišťovna poskytne peníze již dříve ve formě zálohového plnění.

Pokud splácíte hypotéku nebo jste živitelem rodiny, pouze pojištění hospitalizace vás a vaši rodinu dostatečně neochrání před riziky, které mohou přijít. V takovém případě doporučujeme plnohodnotné životní pojištění. Nechte si zdarma srovnat životní pojištění i pouze pojištění hospitalizace vyplněním formuláře nahoře. V ČR je oblíbené životní pojištění Flexi.
Diskuze a zkušenosti


Jindra k Pojištění hospitalizace 2021:
My máme celá rodina pojištění Flexi a pojištění se aktivuje po 24 hodinách pobytu v nemocnici.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.