X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění hospitalizace

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění hospitalizace srovnání 2024

Pojištění hospitalizace

  Jedná se o pojistku, která vás chrání před riziky spojenými s pobytem v nemocnici na území ČR, ale u některých pojišťoven i v EU. Může se však jednat také o pojištění výloh na léčbu v zahraničí, jenž bývá nedílnou součástí cestovního pojištění, které si sjednáváte na dovolenou či pracovní cesty.

Pojištění hospitalizace bývá součástí rizikového pojištění. Pojistné plnění se uskuteční v případě pobytu v české nemocnici či zdravotnickém zařízení následkem nemoci či úrazu. Pojišťovna platí za každý den strávený v nemocnici obvykle maximálně po dobu 1 roku. Peníze může pojištěný použít na lepší jídlo, nákup léků a vitamínů či například zajištění svého mazlíčka, který zůstal doma.Seznam pojištění hospitalizace

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Youplus pojištění4U
Youplus
rizikové životní pojištění Životní pojištění pro případ smrti z jakékoliv příčiny. Možnost připojištění invalidity, závažných nemocí, pracovní neschopnosti či hospitalizace.
Uniqa pojištěníActiveLife+
Uniqa
rizikové životní pojištěníAž pro 8 osob na jedné smlouvě. Chrání před úrazy, nemocí, hospitalizací i smrtí.Bonusy za preventivní prohlídky. Sleva 25 % za zdravý životní styl.
Kooperativa pojištěníFLEXI
Kooperativa
rizikové životní pojištěníPojištění nemoci, invalidity a hospitalizace. zdarma pojištění všech rizikových sportů. Platné na celém světě.500.000 Kč navíc při trvalých následcích.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníFLEXI
Pojišťovna České spořitelny
investiční životní pojištění6,14 %anoPojištění nemoci, invalidity a hospitalizace. zdarma pojištění všech rizikových sportů. Platné na celém světě.500.000 Kč navíc při trvalých následcích.
ČSOB pojištěníFORTÍK
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoPojištění pro děti, ale i 2 dospělé. Chrání proti chorobám, úrazu a hospitalizaci.
Pojišťovna VZP pojištěníMEDVÍDEK
Pojišťovna VZP
rizikové životní pojištěníKrytí až 500.000 Kč. Pro děti 0 - 15 let. Platné celosvětově. Kryje před smrtí úrazem, invaliditou. Denní odškodné za hospitalizaci.Sleva 10 %, jste-li pojištěný u VZP.
KB pojištěníMoudré pojištění
KB
rizikové životní pojištěníNemá investiční složku. Chrání před úrazem, smrtí, nemocemi, pracovní neschopností a hospitalizací.Sleva až 15 % a 10 % na jiná pojištění.
ČSOB pojištěníNÁŠ ŽIVOT
ČSOB
rizikové životní pojištěníChrání před smrtí, invaliditou, pracovní neschopností, vážnými chorobami, invaliditou 3. stupně, úrazy a hospitalizací. Obsahuje asistenční služby.
ČPP pojištěníNEON INVEST
ČPP
investiční životní pojištění1,7 %-Pojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Chrání před úmrtím a nabízí investiční složku skrze své fondy.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
ČPP pojištěníNEON LIFE
ČPP
rizikové životní pojištěníPojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Navíc pojištění smrti úrazem či nemocí.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
ČPP pojištěníNEON RISK
ČPP
úrazové pojištění--Pojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Kryje případ smrti úrazem.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
Metlife pojištěníOneLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoŽivotní pojištění kryjící před úrazy, nemocemi, hospitalizací i smrtí se spořící složkou.Sleva pro nekuřáky až 37 %, 10 % bonus za bezškodní průběh kařdých 10 let.
Metlife pojištěníOneLife pro děti
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoŽivotní pojištění pro děti kryjící před úrazy, nemocemi, hospitalizací i smrtí se spořící složkou.10 % bonus za bezškodní průběh kařdých 10 let.
Generali pojištěníÚrazové pojišťení
Generali
úrazové pojištění--Až pro 8 osob na jednu smlouvu. Bez ohledu na věk. Chrání před hospitalizací a smrtí následkem úrazu.
Pojišťovna VZP pojištěníÚrazové pojištění
Pojišťovna VZP
rizikové životní pojištěníKrytí až 500.000 Kč. Kryje před smrtí úrazem, invaliditou. Denní odškodné za hospitalizaci.Sleva 10 % na online sjednání. 10 %, jste-li pojištěný u VZP.
Slavia pojištěníZdraví+
Slavia
úrazové pojištěníPojištění proti úrazu a trvalým následkům způsobeným úrazem a hospitalizace po úrazu či nemoci. Obsahuje asistenční služby.
Pojišťovna VZP pojištěníZdravotní pojištění Patron
Pojišťovna VZP
úrazové pojištěníKrytí až 1.000 Kč na den. Kompenzuje hospitalizaci a pracovní neschopnost.Sleva 10 %, jste-li pojištěný u VZP.
Unicredit bank pojištěníŽIVOT
Unicredit bank
rizikové životní pojištěníPojištění proti smrti, úrazu, nemocem a hospitalizaci.Sleva 25 % na Allianz Auto. U pojištění trvalých následků je uplatněno progresivní plnění až do výše 800 %.

Co je obvykle hrazeno:

- hospitalizace po nemoci či úrazu
- hospitalizace z důvodu duševních chorob
- rehabilitace
- poporodní komplikace
- pobyt v LDN či hospicu

Pro sjednání pojistky musí být věk pojištěného do 72 let. Výše denní podpory od pojišťovny je 50 Kč až 3.000 Kč. Máte o sjednání či srovnání pojišťoven zájem? Kontaktujte nás vyplněním formuláře.Cena pojištění hospitalizace

Cena pojištění je obvykle od 100 Kč - 1000 Kč / měsíc. Za pojištění neplatíte daň z příjmu. Ženy i muži mají podle směrnice EU pojištění ve stejné výši.

Čekací doba u pojištění hospitalizace

Čekací doba (karenční doba) na výplatu pojistného je obvykle 2 měsíce, a proto je nutné mít vždy vlastní úspory alespoň na 2 měsíce.


Pozor Pozor: Pojišťovny obvykle vyplácí pojistné plnění až za 2. den pobytu v nemocnici. Před podpisem si vždy prostudujte smlouvu.


Pozor Pozor: Pojišťovny se chrání karenčním obdobím. U pojištění pobytu v nemocnici vám pojišťovna obvykle nevyplatí pojistnou událost, která se stala dříve než 3 měsíce od podpisu smlouvy. Retenční obdobímůže být 1 měsíc až 8 měsíců.

> Úrazový formulář pro lékaře (PDF)


Pojištění denní podpory při pobytu v nemocnici pojišťovna vyplatí až po skončení hospitalizace. Vždy tedy mějte dostatečnou finanční rezervu. Pro vyplacení peněz je nutné pojistnou událost nahlásit a doložit vše propouštěcí zprávou z nemocnice. Při dlouhodobé hospitalizaci pojišťovna poskytne peníze již dříve ve formě zálohového plnění.

Pokud splácíte hypotéku nebo jste živitelem rodiny, pouze pojištění hospitalizace vás a vaši rodinu dostatečně neochrání před riziky, které mohou přijít. V takovém případě doporučujeme plnohodnotné životní pojištění. Nechte si zdarma srovnat životní pojištění i pouze pojištění hospitalizace vyplněním formuláře nahoře. V ČR je oblíbené životní pojištění Flexi.
Diskuze a zkušenosti


Jindra k Pojištění hospitalizace srovnání 2024:
My máme celá rodina pojištění Flexi a pojištění se aktivuje po 24 hodinách pobytu v nemocnici.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.