X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte srovnání pojištění kryjící ztrátu zaměstnání

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění ztráty zaměstnání 2021

Muž u počítače hledá zaměstnání

 V nejistých dobách lidé často hledají pojistku, která by je ochránila před ztrátou zaměstnání. Takové pojištění však samostatně v Česku pojišťovny nenabízejí. Bývá součástí širšího pojištění schopnosti splácet úvěr. Toto pojištění se sjednává k hypotékám a banky se tak chrání před rizikem, že jejich klient přestane úvěr splácet. Dá se však pojištění ztráty zaměstnání sjednat i „mimo úvěr“? Vyplatí se?

Pojištění ztráty zaměstnání jako samostatný stojící produkt v Česku není pojišťovnami nabízen. Navíc jej naleznete pouze v balíčku u pojištění schopnosti splácet úvěr — pojištění výpadku příjmu, který je nabízen většinou k hypotékám, ale je možné jej sjednat i z jiných důvodů.

Takové pojištění schopnosti splácet — pojištění výpadku příjmu obsahuje kromě pojištění ztráty zaměstnání především pojištění neschopnosti vykonávat práci z důvodu nemoci či úrazu. Sjednejte si takovéto pojištění nebo získejte potřebné informace vyplněním formuláře nahoře a my se Vám ozveme a pomůžeme Vám nalézt nejvýhodnější pojištění pro Váš případ.To ale neznamená, že si pojištění ztráty zaměstnání nemůžete sjednat jako součást balíčku pojištění, která chrání před výpadkem příjmů. Vždy však bude platit, že pojištění ztráty zaměstnání i jako podmnožina jiného produktu bude mít následující parametry.

Aby Vás pojištění ztráty zaměstnání krylo, tak musíte splňovat:

— pracovní poměr musí být na dobu neurčitou
— pracovali jste již alespoň 1 rok
— nejste ve zkušební době
— nesmí být pracovní poměr ukončený dohodou
— nesmí být pracovní poměr zrušen okamžitě z Vaší strany
— nesmí být pracovní poměr zrušen okamžitě ze strany zaměstnavatele
— nesmí být obdržena výpověď z pracovního poměru
— nesmí být Vámi odeslána výpověď z pracovního poměru

Pojištění ztráty zaměstnání Vás kryje v případě:

— úpadku zaměstnavatele
— ukončení pracovního poměru pro nadbytečnost
— ukončení pracovního poměru při restrukturalizaci firmy

Jinými slovy: Pojištění ztráty zaměstnání klienta kryje v případě, že ztratí své stálé zaměstnání kvůli potížím, které má jeho zaměstnavatel. Nikoliv, když odejde z dobře fungující firmy.

Pozor Pozor: Častou příčinou výpadku příjmu je neschopnost pracovat kvůli náhlému úrazu (1/5 případů) nebo kvůli nemoci (4/5 případů).

U pojištění ztráty zaměstnání stejně jako u všech pojištění platí karenční období, kdy Vás pojištění nekryje, klient musí být zároveň nahlášen na pracovním úřadu a samozřejmostí je spoluúčast. Pojišťovny produkt pojištění ztráty zaměstnání omezily na takovou úroveň, že se nabízí otázka, jestli se takový produkt v balíčku pojištění pracovní neschopnosti — pojištění výpadku příjmů vůbec vyplatí.

Pozor Tip: Vždy mějte naspořeno alespoň tolik peněz, abyste měli na zaplacení všech měsíčních nákladů na minimálně 3 měsíce. Ideálně však 6 měsíců.

Jelikož je produkt pojištění ztráty zaměstnání natolik okleštěn, tak finanční poradci obvykle doporučují nastavení vysokého limitu u pojištění „nemoci“ a „úrazu“ a ušetřené peníze si „spořit bokem“. Úspory jsou nejefektivnější formou ochrany před výpadkem příjmu.


Pojištění pro případ neschopnostu výkonu práce kryje n emoci, úrazy, ztrátu zaměstnání, invaliditu


Jak již bylo řečeno, samostatný produkt pojištění ztráty zaměstnání se běžně nesjednává. Bývá součástí jiných pojištění, která se rozhodně vyplatí v případě, že je na příjem pojištěného navázána hypotéka či jiné závazky. Může být však vhodná i pro klienty, kteří mají jiné potřeby. S tímto produktem Vám rádi pomůžeme, když vyplníte formulář nahoře a nalezneme pro Vás vhodné pojištění výpadku příjmu.

Jaké máte s pojištěním zkušenosti vy? Podělte se s námi v diskuzi dole.