X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění ztráty zaměstnání

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění ztráty zaměstnání srovnání 2024

Pojištění ztráty zaměstnání - manželka s dcerou

 V nejistých dobách lidé často hledají pojistku, která by je ochránila před ztrátou zaměstnání. Takové pojištění bývá součástí širšího pojištění schopnosti splácet úvěr. Toto pojištění se sjednává k hypotékám a banky se tak chrání před rizikem, že jejich klient přestane úvěr splácet. Dá se však pojištění ztráty zaměstnání sjednat i „mimo úvěr“? Vyplatí se?

Pojištění ztráty zaměstnání se dá získat i jako samostatně stojící produkt, kdy jste Vy jako zaměstnanec chráněni před nenadálou ztrátou zaměstnání.Seznam pojištění ztráty zaměstnání

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
KB pojištěníELÁN
KB
rizikové životní pojištěníChrání před nemocemi, úrazem, ztrátě zaměstnání a úmrtí. Pojištění pro děti i rodiče.
KB pojištěníHYPO úvěrové pojištění
KB
úvěrové životní pojištění-Kryje neschopnost splácet úvěr, hypotéku, úvěr ze stavebního spoření či úvěr pro živnostníka u KB. Chrání před úmrtím, invaliditou, pracovní neschopností a ztrátou zaměstnání.
KB pojištěníMojeJistota
KB
rizikové životní pojištěníChrání před nemocemi, úrazem, ztrátě zaměstnání a úmrtí. 15-75 let.
KB pojištěníPojištění k hypotéce KB
KB
úvěrové životní pojištění-Sjednává se k hypotečnímu úveru Komerční banky. Pojištění pro případ úmrtí, plné invalidity, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání. S pojištěním nižší úroková sazba.
BNP Paribas Cardif pojištěníPojištění osobních financí
BNP Paribas Cardif
úvěrové životní pojištěníSjednává se k hypotékám, půjčkám či kreditním kartám a chrání proti výpadku financů kvůli ztrátě zaměstnání, pracovní neschopnosti či invalidity. Obsahuje pojištění pravidelných výdajů.
ČSOB pojištěníPojištění pravidelných plateb
ČSOB
úvěrové životní pojištění Vyplácí až 10.000 Kč měsíčně při ztrátě zaměstnání. Při úmrtí se vyplatí 60.000 Kč.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníPojištění schopnosti splácet
Pojišťovna České spořitelny
úvěrové životní pojištěníKdyž onemocníte nebo ztratíte zaměstnání či zrušíte živnost. V případě úmrtí a invalidity 2. nebo 3. stupně pojišťovna vyplatí celý nesplacený zůstatek úvěru.

Pojištění schopnosti splácet — pojištění výpadku příjmu obsahuje kromě pojištění ztráty zaměstnání především pojištění neschopnosti vykonávat práci z důvodu nemoci či úrazu. Sjednejte si takovéto pojištění nebo získejte potřebné informace vyplněním formuláře nahoře a my se Vám ozveme a pomůžeme Vám nalézt nejvýhodnější pojištění pro Váš případ.

To ale neznamená, že si pojištění ztráty zaměstnání nemůžete sjednat jako součást balíčku pojištění, která chrání před výpadkem příjmů. Vždy však bude platit, že pojištění ztráty zaměstnání i jako podmnožina jiného produktu, bude mít následující parametry.

Aby Vás pojištění ztráty zaměstnání krylo, tak musíte splňovat:

— pracovní poměr musí být na dobu neurčitou
— pracovali jste již alespoň 1 rok
— nejste ve zkušební době
— nesmí být pracovní poměr ukončený dohodou
— nesmí být pracovní poměr zrušen okamžitě z Vaší strany
— nesmí být pracovní poměr zrušen okamžitě ze strany zaměstnavatele
— nesmí být obdržena výpověď z pracovního poměru
— nesmí být Vámi odeslána výpověď z pracovního poměru

Pojištění ztráty zaměstnání Vás kryje v případě:

— úpadku zaměstnavatele
— ukončení pracovního poměru pro nadbytečnost
— ukončení pracovního poměru při restrukturalizaci firmy


Jinými slovy: Pojištění ztráty zaměstnání klienta kryje v případě, že ztratí své stálé zaměstnání kvůli potížím, které má jeho zaměstnavatel. Nikoliv, když odejde z dobře fungující firmy.
Pozor Pozor: Častou příčinou výpadku příjmu je neschopnost pracovat kvůli náhlému úrazu (1/5 případů) nebo kvůli nemoci (4/5 případů).


U pojištění ztráty zaměstnání stejně jako u všech pojištění platí karenční období, kdy Vás pojištění nekryje, klient musí být zároveň nahlášen na pracovním úřadu a samozřejmostí je spoluúčast. Pojišťovny produkt pojištění ztráty zaměstnání omezily na takovou úroveň, že se nabízí otázka, jestli se takový produkt v balíčku pojištění pracovní neschopnosti — pojištění výpadku příjmů vůbec vyplatí.


Pozor Tip: Vždy mějte naspořeno alespoň tolik peněz, abyste měli na zaplacení všech měsíčních nákladů na minimálně 3 měsíce. Ideálně však 6 měsíců.


Jelikož je produkt pojištění ztráty zaměstnání natolik okleštěn, tak finanční poradci obvykle doporučují nastavení vysokého limitu u pojištění „nemoci“ a „úrazu“ a ušetřené peníze si „spořit bokem“. Úspory jsou nejefektivnější formou ochrany před výpadkem příjmu.


Pojištění pro případ neschopnostu výkonu práce kryje n emoci, úrazy, ztrátu zaměstnání, invaliditu


Jak již bylo řečeno, samostatný produkt pojištění ztráty zaměstnání se běžně nesjednává. Bývá součástí jiných pojištění, která se rozhodně vyplatí v případě, že je na příjem pojištěného navázána hypotéka či jiné závazky. Může být však vhodná i pro klienty, kteří mají jiné potřeby. S tímto produktem Vám rádi pomůžeme, když vyplníte formulář nahoře a nalezneme pro Vás vhodné pojištění výpadku příjmu.

Jaké máte s pojištěním zkušenosti vy? Podělte se s námi v diskuzi dole.
Diskuze a zkušenosti


Jindra k Pojištění ztráty zaměstnání srovnání 2024:
Minuly rok jsem mel vazne poraneni ruky a kvuli tomu jsem nemohl pracovat. Kooperativa me nenachala na holickach a pokryla mi ztratu. je to naprosto odlisna zkusenost, nez se kterou jsem mel zkusenosti u jedne nejmenovane pojistovny

totot k Pojištění ztráty zaměstnání srovnání 2024:
nevíte někdo kolik stojí toto pojištění proti ztrátě zaměstnání??? chci to nejlevnější možné s plněním

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.