X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojistná smlouva životního pojištění

Pojistná smlouva

 Chcete-li si sjednat životní pojištění, vždy byste si měli pečlivě přečíst dokument, kterému se říká pojistná smlouva. Jedná se o smlouvu, která je uzavřena mezi Vámi a pojišťovnou a ohraničuje působnost Vaší životní pojistky.

Pojistná smlouva by měla obsahovat:
- určení pojistitele (pojišťovna) a pojistníka (Vás)
- přesné vymezení životního pojištění (na co všechno se vztahuje)
- výši částky, kterou budete platit a její splatnostNa co si dát pozor

1) Při vyplňování osobních údajů se snažte neudělat chybu.
I oprava maličkostí stojí zbytečný čas, protože komunikace s pojišťovnou je kvůli změně údajů zbytečná.

2) Uváďte na smlouvu platný e-mail a telefon.
V případě, že Váš e-mail budete mít ve smlouvě, pojišťovna jej autorizuje a na takovou adresu Vám některé pojišťovny poskytnou i informace, které by bylo jinak nutné řešit osobně s občanským průkazem. Vždy tedy na smlouvu uvádějte e-mail, se kterým budete s pojišťovnou komunikovat.

Stop U pojistné smlouvy životního pojištění si dejte pozor na to, kdy a za jakých podmínek pojištění zaniká a za jakých podmínek je možné jej zrušit. Mezi základní povinnosti pojišťovny patří vyplacení sjednané částky v případě náhlé události do 15 dnů od ukončení likvidace škodné události.

Lidé, kteří si sjednávají životní pojištění, často nemyslí na to, jestli budou schopni pojistku splácet. Před uzavřením pojistné smlouvy si vše důkladně promyslete. V úvahu vezměte, jestli pojistnou částku každý měsíc bezezbytku zaplatíte. Přestoupení k jiné životní pojišťovně není možné. Více informací naleznete na stránce: Zákon o životním pojištění.

Pokud přemýšlíte o životním pojištění, vyplňte formulář nahoře. Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění. Ten Vám může zdarma a nezávazně srovnat životní pojištění v Česku a vysvětlit veškerá úskalí, která pojistná smlouva obsahuje.


Diskuze a zkušenosti


Martin k Pojistná smlouva životního pojištění:
dejte si bacha na male pismo na smlouve, vzdy je tam neco zaludneho :)

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Pojistná smlouva


Pokud Vás možnost uzavření pojistné smlouvy na životní pojištění, které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře. Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění.