X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění odpovědnosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnancem 2019 srovnání

Zaměstnanec

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnancem nebo také "pojistka na blbost" je druh rizikového neživotního pojištění, které si mohou sjednat sami zaměstnanci, aby se ochránili před rizikem náhrady škody, kterou mohou způsobit zaměstnavateli. Své zaměstnance mohou pojistit i samy firmy. Je možné pojistit i jednatele společnosti.

Stop Pozor: Zaměstnavatel může požadovat až 4,5 násobek průměrného hrubého měsíčního výdělku jako náhradu škody. Při mzdě 30.000 Kč to může být až 135.000 Kč. Pojistné plnění by mělo korespondovat s Vaším příjmem.

ProduktPojišťovnaMěsíční pojistnéTyp životního pojištěníPopisBonus
Odpovědnost zaměstnanceergoindividuálnípojištění odpovědnostiPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Platí po celém světě. Varianty Řidič, Řidič PLUS a Řidič z povolání.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
Pojištění na škodu pro manažery firemkooperativa100 Kčpojištění odpovědnostiChrání firmu a členy orgánů společnosti při náhradě škody způsobené v souvislosti s výkonem jejich funkce. Tzv. D&O pojištění. vhodné pro a.s., s.r.o., spolky, ústavy, nadace, fondy, sdružení. Pojištění kryje finanční škody (ušlý zisk, špatnou investici nebo pokles hodnoty akcií) vzniklé společnosti, společníkům, třetím osobám, včetně státu. Nulová spoluúčast.
Pojištění odpovědnosti členů orgánů společnosticeska_pojistovnaindividuálnípojištění odpovědnostiOchranu před nepříznivými následky spojenými se vznikem povinnosti nahradit újmu vzniklou špatným rozhodnutím jednatele, managementu či členů představenstva firmy. Tzv. D&O obsahuje i právní ochranu.
Pojištění odpovědnosti z povoláníkooperativa50 Kčpojištění odpovědnostiPři způsobení škody zaměstnavateli. Chrání proti: nabourání služebního auta, ztracení telefonu, poškození notebooku, ublížení na zdraví.
Pojištění odpovědnosti z výkonu povoláníceska_pojistovnaindividuálnípojištění odpovědnostiPojištění pro případ škod způsobených zaměstnavateli. Nižší pojistné při výkonu méně rizikového povolání. Pojištění kryje újmu na zdraví, škody na majetku a finanční škody.Sleva 5 % pro neřidiče.
Pojištění odpovědnosti z výkonu povolánícsob40 Kčpojištění odpovědnostiPro zaměstnance je jeho pojištění odpovědnosti často povinnost, pro jejich zaměstnavatele ale téměř nezbytnost. Když mu způsobíte škodu, může všechno vyřešit v klidu s poišťovnou.
Pojištění odpovědnosti zaměstnancecppindividuálnípojištění odpovědnostiOdpovědnost za újmu způsobenou zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi. Plnění až 200.000 Kč. Platné v ČR a Evropě.Sleva za věrnost až 20%.
Pojištění odpovědnosti zaměstnancegeneraliindividuálnípojištění odpovědnostiCelosvětová působnost, variabilita vzhledem k vykonávané činnosti, možnost nízké spoluúčasti. Pojištění je vhodné pro zaměstnance na HPP, DPP, státní zaměstnance (policisté, celníci, vojáci z povolání).
Pojištění odpovědnosti zaměstnancehvp-pojištění odpovědnostiVztahuje se na obecnou odpovědnost pojištěného (zaměstnance) za škodu způsobenou zaměstnavateli zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů v pracovně právním nebo služebním vztahu, na odpovědnost za škodu vzniklou při činnosti dobrovolných hasičů. Pouze na věcné škody, nikoliv újmy.Chybovat je lidské a proto je dobré být pojištěný na to,

- když omylem nabouráte vozidlo zaměstnavatele (nejčastější škoda) nebo třeba natankujete naftu místo benzínu
- když ztratíte firemní mobil či poškodíte notebook (vylitý džus na klávesnici)
- když ztratíte či zničíte pracovní uniformu
- když ublížíte na zdraví svému kolegovi v práci či třetí osobě (špatně ukotvené lešení, neoznačený výkop)
- když způsobíte jakoukoliv finanční škodu svému zaměstnavateli (chyba v zaúčtování, materiálu, špatně objednané zboží)
- když upustíte křehké zboží (stará váza u zákazníka)
- když omylem vyberete špatný rozměr plastových oken a u zákazníka nejdou namontovat (dodavatel je nechce vzít zpět)
- náklady na právní zastoupení

Vlastnosti pojištění odpovědnosti zaměstnance

- platí v ČR i zahraničí
- spoluúčast 0% - 30%
- cena: 300 Kč - 1.000 Kč ročně

Kdy pojistné plnění neproběhne

Pojišťovna nevyplatí pojistné plnění, když zaměstnanec porušil předepsaný postup práce. Stejně tak, pokud je zaměstnanec vyplácen přes tzv. švarc systém (na fakturu) a přitom je pojištěn jako zaměstnanec. V případě, že jste OSVČ, tak musíte být pojištěni na škody způsobené při podnikání v rámci podnikatelských rizik.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance je určeno pro zaměstnance na HPP (hlavní pracovní poměr) i na DPP (dohodu o provedení práce / činnosti). Někdy pojistné plnění u velkých škod vzniká až při zahájení trestního řízení pojištěného, proto nemusí pojistník, který může být i zároveň pojištěným, dostat náhradu škody, pokud se věc řeší "mimosoudně". To je dobré vědět, pokud Vás zaměstnavatel nutí, abyste se sami pojistili na odpovědnost za škody způsobené v zaměstnání a v případě pojistné události se s ním dohodnete, že Vám škodu ztrhne z platu a Vám ji pak "nějak" zaplatí pojišťovna. Ta to však neudělá, pokud není zahájeno trestní řízení.

Stop Tip: Pojištění se doporučuje sjednat i pokud jste státní zaměstnanec (policista, celník, voják z povolání apod.), kde můžete často neúmyslně způsobit velkou škodu. Vždy si zjistěte, zda pojištění kryje právní náklady.

Pojistit se proti způsobení škody můžete i v mimopracovním životě a je to více než vhodné. Více naleznete na stránce pojištění na blbost neboli pojištění odpovědnosti v běžném životě. Pojištění při zaměstnání a mimo něj bývá často spojeno do jednoho produktu.Čtěte také: Srovnání pojištění odpovědnosti úředníka


Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.