X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění odpovědnosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance 2024 srovnání

Zaměstnanec

  Nečekejte, až způsobíte Vašemu zaměstnavateli škodu a pojistěte svoji odpovědnost. Nečekejte, až Váš zaměstnanec způsobí škodu Vám či Vašim klientům a pojistěte jej. Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnancem nebo také „pojistka na blbost pro zaměstnance“ je druh rizikového neživotního pojištění, které si mohou sjednat sami zaměstnanci, aby se ochránili před rizikem náhrady škody, kterou mohou způsobit zaměstnavateli.

Své zaměstnance pojišťují i samy firmy před škodami, které mohou jejich zaměstnanci způsobit jim nebo klientům. Je možné pojistit i jednatele společnosti.

Stop Pozor: Zákoník práce v § 250 stanoví, že zaměstnanec odpovídá zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobil, když porušil pracovní povinnosti. Zaměstnavatel může požadovat až 4,5 násobek průměrného hrubého měsíčního výdělku jako náhradu škody. Při mzdě 30.000 Kč to může být až 135.000 Kč.


Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
SV pojištěníOdpovědnost zaměstnance
SV
pojištění odpovědnostiPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Platí po celém světě. Varianty Řidič, Řidič PLUS a Řidič z povolání.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
Kooperativa pojištěníPojištění na škodu pro manažery firem
Kooperativa
pojištění odpovědnostiChrání firmu a členy orgánů společnosti při náhradě škody způsobené v souvislosti s výkonem jejich funkce. Tzv. D&O pojištění. vhodné pro a.s., s.r.o., spolky, ústavy, nadace, fondy, sdružení. Pojištění kryje finanční škody (ušlý zisk, špatnou investici nebo pokles hodnoty akcií) vzniklé společnosti, společníkům, třetím osobám, včetně státu. Nulová spoluúčast.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti při výkonu povolání
Generali
pojištění odpovědnosti--Pojištění pro případ škod způsobených zaměstnavateli. Nižší pojistné při výkonu méně rizikového povolání. Pojištění kryje újmu na zdraví, škody na majetku a finanční škody. Platnost v ČR i ve světě.
ČSOB pojištěníPojištění odpovědnosti z výkonu povolání
ČSOB
pojištění odpovědnostiKrytí do 700.000 Kč. Pro zaměstnance je jeho pojištění odpovědnosti často povinnost, pro jejich zaměstnavatele ale téměř nezbytnost. Když mu způsobíte škodu, může všechno vyřešit v klidu s pojišťovnou. Vhodné i pro brigádníky.Sleva 10 % při sjednání online.
ČPP pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
ČPP
pojištění odpovědnostiOdpovědnost za újmu způsobenou zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi. Plnění až 200.000 Kč. Platné v ČR a Evropě.Sleva za věrnost až 20%.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění odpovědnostiVztahuje se na obecnou odpovědnost pojištěného (zaměstnance) za škodu způsobenou zaměstnavateli zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů v pracovně právním nebo služebním vztahu, na odpovědnost za škodu vzniklou při činnosti dobrovolných hasičů. Pouze na věcné škody, nikoliv újmy.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Kooperativa
pojištění odpovědnostiPři způsobení škody zaměstnavateli. Chrání proti: nabourání služebního auta, ztracení telefonu, poškození notebooku, ublížení na zdraví.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli
Pojišťovna VZP
pojištění odpovědnostiKrytí až 500.000 Kč. Kryje škody způsobené zaměstnavateli, škody na firemním voze apod.Sleva 30 %, jste-li pojištěný u VZP.Chybovat je lidské a proto je dobré být pojištěný na to,

- když omylem nabouráte vozidlo zaměstnavatele (nejčastější škoda) nebo třeba natankujete naftu místo benzínu
- když ztratíte firemní mobil či poškodíte notebook (vylitý džus na klávesnici)
- když ztratíte či zničíte pracovní uniformu
- když ublížíte na zdraví svému kolegovi v práci či třetí osobě (špatně ukotvené lešení, neoznačený výkop)
- když způsobíte jakoukoliv finanční škodu svému zaměstnavateli (chyba v zaúčtování, materiálu, špatně objednané zboží)
- když upustíte křehké zboží (stará váza u zákazníka)
- když omylem vyberete špatný rozměr plastových oken a u zákazníka nejdou namontovat (dodavatel je nechce vzít zpět)
- náklady na právní zastoupení

Vlastnosti pojištění odpovědnosti zaměstnance

- platí v ČR i ve světě
- spoluúčast 0% - 30%
- vhodné i pro brigádníky
- limity pojistného plnění jsou obvykle do 700 tisíc Kč.

Cena pojištění odpovědnosti zaměstnance

Cena pojištění odpovědnosti zaměstnance neboli „pojistka na blbost pro zaměstnance“ je obvykle 50 Kč - 100 Kč měsíčně.

Kdy pojistné plnění neproběhne

Pojišťovna nevyplatí pojistné plnění, když zaměstnanec porušil předepsaný postup práce. Stejně tak, pokud je zaměstnanec vyplácen přes tzv. švarc systém (na fakturu) a přitom je pojištěn jako zaměstnanec. V případě, že jste OSVČ, tak musíte být pojištěni na škody způsobené při podnikání v rámci podnikatelských rizik.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance je určeno pro zaměstnance na HPP (hlavní pracovní poměr) i na DPP (dohodu o provedení práce / činnosti). Někdy pojistné plnění u velkých škod vzniká až při zahájení trestního řízení pojištěného, proto nemusí pojistník, který může být i zároveň pojištěným, dostat náhradu škody, pokud se věc řeší „mimosoudně“. To je dobré vědět, pokud Vás zaměstnavatel nutí, abyste se sami pojistili na odpovědnost za škody způsobené v zaměstnání a v případě pojistné události se s ním dohodnete, že Vám škodu ztrhne z platu a Vám ji pak „nějak“ zaplatí pojišťovna. Ta to však neudělá, pokud není zahájeno trestní řízení.


Stop Tip: Pojištění se doporučuje sjednat i pokud jste státní zaměstnanec (policista, úředník, celník, voják z povolání apod.), kde můžete často neúmyslně způsobit velkou škodu. Vždy si zjistěte, zda pojištění kryje právní náklady.


Pojistit se proti způsobení škody můžete i v mimopracovním životě a je to více než vhodné. Více naleznete na stránce pojištění na blbost neboli pojištění odpovědnosti v běžném životě. Pojištění při zaměstnání a mimo něj bývá často spojeno do jednoho produktu.

Jaké máte zkušenosti s pojištěním odpovědnosti? Stalo se Vám již, že jste se dostali do situace, kdy by se toto pojištění hodilo? Podělte se s námi v diskuzi.
Diskuze a zkušenosti


xilo k Pojištění odpovědnosti zaměstnance 2024 srovnání:
u nas ve firme nas pojistuje zamestnavatel sam a navic nam sjednava pojisteni-sporeni na stari v podilovych fondech. podle me je to skvely benefit a meli byste si o nej pozadat svyho zamestnavatele taky! veskwere pojistne a vyhody maji jit zamestnancum. jen tak si je zamestnavatel podrzi

Nikola k Pojištění odpovědnosti zaměstnance 2024 srovnání:
Pracuji čerstvě jako administrativní pracovnice v jedné velké nadnárodní firmě a kolegyní mi bylo doporučeno si pojištění odpovědnosti sjednat. Udělala jsem to a mám klid. Doporučuji to všem.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.