X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění schopnosti splácet

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění schopnosti splácet srovnání 2024

Podnikatel u šachovnice

  Co je pojištění schopnosti splácet? Obecně se dá říci, že se jedná o rizikové životní pojištění, které chrání před důsledky při neschopnosti klienta splácet své závazky. Dnes je takové pojištění standardem téměř ke každé hypotéce. Zde naleznete levnou hypotéku, v případě, že ji sháníte.

Jaká rizika pojišťovna kryje? Obvykle úmrtí a vznik invalidity 3. stupně. U dražších pojištění jste kryti i proti pracovní neschopnosti či ztrátě zaměstnání. Vždy mějte na paměti ochrannou lhůtu, během které pojišťovny neplní - karenční období. Pokud navíc budete nemocní kratší dobu, než např. 1 — 2 měsíce, každá pojišťovna nemusí plnit.Cena pojištění schopnosti splácet

Cena je od 4 % do 10 % z měsíční splátky hypotéky v závislosti na parametrech hypotéky a výši krytí. Pokud budete platit měsíčně za hypotéku České spořitelny 10.000 Kč. Bude cena cca 400 Kč / měsíc. Každé pojištění má jinou cenu. Pro přesné srovnání vyplňte formulář nahoře.

Banka cena pojištění měsíčně od *
Česká spořitelna 4 % z měsíční splátky hypotéky
Unicredit bank individuální
Komerční banka 0,1% z celkové výše úvěru měsíčně
Ge Money bank 4,40 % z měsíční splátky hypotéky
BNP Paribas Cardif individuální
Moneta 7,39 % z měsíční splátky hypotéky
mBank variabilní
Sberbank 5 % z měsíční splátky hypotéky
ČSOB individuální
Hypoteční banka variabilní
Equa bank individuální
Cetelem 4,79 % z měsíční splátky hypotéky
Raiffeisen bank individuální
Fio banka individuální

* Přesná cena se může lišit. Prosím kontaktujte našeho poradce pro přesné srovnání.

→ Srovnání levných hypoték

Stop Pozor na podmínky: Pojišťovny mívají karenční období 2 roky a během této doby nekryjí rizika některých nemocí. Například srdeční onemocnění. Nedokážete totiž, že jste neměli onemocnění už před sjednáním pojistky. Naopak autonehodu plně kryjí už od prvního dne.

Při plnění pojištění na dlouhodobou pracovní neschopnost či ztrátu zaměstnání pojišťovna vydrží úvěr splácet půl roku až rok a půl. Nikoliv déle a s tím je potřeba počítat. U invalidity 3. stupně pojišťovna obvykle splatí úvěr celý.

Stop Pozor: U pojištění ztráty zaměstnání nebude pojištění plněno, pokud byla pracovní smlouva ukončena dohodou (třeba s odstupným), výpovědí ze strany zaměstnance nebo tzv. „vyhazovem na paragraf“.

Pojištění schopnosti splácet úvěr může chránit i proti ztrátě zaměstnání. Je však nutné pamatovat na to, že je vhodné (kromě speciálních balíčků pro podnikatele) pouze pro zaměstnance s pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Nejčastějším důvodem neschopnosti pracovat a tedy schopnosti splácet hypotéku je onemocnění (4/5 případů). Neschopnost splácet na základě úrazu je v 1/5 případů.

Otázky na Vašeho finančního poradce při sjednání pojištění schopnosti splácet hypotéku:
1) Jaká je karenční doba u této pojistky?
2) Jaké je ochranná lhůta, během které pojišťovna neplní? 1 nebo 2 měsíce?
3) Co všechno pojistka kryje (invalidita 1., 2., 3., stupně, ztrátu zaměstnání, nemoci (které), úrazy (které), úmrtí za jakých podmínek, hospitalizace)

Co je karenční doba?

Období v délce obvykle 2 let, kdy pojišťovna nekryje všechna rizika kvůli ochraně proti pojistným podvodům. Proto se také pojištění na kratší dobu většinou nedoporučuje.

Jaké máte zkušenosti s tímto pojištěním? Je to pouze nutné zlo, nepotřebná věc či nutnost? Podělte se v diskuzi, napište svoje recenze na konkrétní pojištění.
Diskuze a zkušenosti


Petr k Pojištění schopnosti splácet srovnání 2024:
Hypoteka je tak zatezujici vec, ze toto pojisteni je nutnost. jsem pripojisteni tak, ze v pripade problemu bude nejen splacena nase hypoteka, ale dostaneme jeste neco navic. tak by to mel mit kazsdy, protoze nebudete mit nakaldy pouze s hypotekou, ale s holym prezitim!!!

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Pojištění schopnosti splácet hypotéku


Chcete-li si sjednat některé z pojištění proti neschopnosti splácet závazky, můžete tak učinit vyplněním formuláře nahoře. Během několika hodin se Vám ozve náš specialista na pojištění a hypotéky a domluví si s Vámi schůzku.