X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění družstevního bytu

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění družstevního bytu srovnání

Spokojená majitelka nemovitosti leží v posteli

Pokud bydlíte v družstevním bytě nebo jej pronajímáte, tak se na byt nevztahuje pojistka družstva. Ta chrání venkovní zdi vašeho bytu a společné prostory domu. Pokud někoho vytopíte, vyhoříte nebo se ve Vašem bytě něco stane a poškodí se vybavení bytu, nejste bez pojištění nijak chráněni.

Družstevní byt se v pojištění téměř neliší od nemovitosti v osobním vlastnictví. I když právně nejste vlastníkem bytu, ale spolupodílníkem družstva. Vztahují se na něj stejná práva a povinnosti jako na byt v OV. Bytové družstvo obvykle má pojištění odpovědnosti za způsobení škody (např. zranění kolemjdoucího sněhem padajícím ze střechy) a k němu pojištění nemovitosti (např. vytopení sklepů, požár), které se však vztahují pouze na venkovní zdi Vašeho bytu, společné prostory domu, zahradu a okolí, nikoliv na vnitřek Vašeho družstevního bytu.

Postup

- vyžádejte si od družstva smlouvu na pojištění nemovitosti a seznamte se s ní
- družstevní byt si pojistěte pojištěním domácnosti a stavebních součástí + pojištění odpovědnosti
- zjistěte na družstvu, jak je řešené vyplácení pojistného plněníKdo platí pojištění družstevního bytu?

Zkráceně: Vy platíte pojištění za svůj družstevní byt. Nevztahuje se na něj totiž pojištění, které si sjednává družstvo.

Stejně tak, pokud družstevní byt pronajímáte a poničí se vybavení bytu, tak nejste chráněni. Pokud Vaši nájemníci způsobí škodu třetí osobě třeba vytopením sousedů, vy jste první na kom se bude škoda uplatňovat.

Budete-li si váš družstevní byt pojišťovat, domluvte se s vedením družstva na tom, aby bylo ve stanovách řečeno, že v případě pojistné události bude pojistné plnění poukázáno na Váš účet. Případně se domluvte na tom, že družstvo vám platbu poskytne.


Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.