X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění družstevního bytu

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění družstevního bytu srovnání

Spokojená majitelka nemovitosti leží v posteli

 Pokud bydlíte v družstevním bytě nebo jej pronajímáte, tak se na byt nevztahuje pojistka družstva. Ta chrání venkovní zdi vašeho bytu a společné prostory domu. Pokud někoho vytopíte, vyhoříte nebo se ve Vašem bytě něco stane a poškodí se vybavení bytu, nejste bez pojištění nijak chráněni!

Družstevní byt se v pojištění téměř neliší od nemovitosti v osobním vlastnictví. I když právně nejste vlastníkem bytu, ale spolupodílníkem družstva. Vztahují se na něj stejná práva a povinnosti jako na byt v OV. Bytové družstvo obvykle má pojištění odpovědnosti za způsobení škody (např. zranění kolemjdoucího sněhem padajícím ze střechy) a k němu pojištění nemovitosti (např. vytopení sklepů, požár), které se však vztahují pouze na venkovní zdi Vašeho bytu, společné prostory domu, zahradu a okolí. Nikoliv na vnitřek Vašeho družstevního bytu.Postup při pojištění družstevního bytu

I. vyžádejte si od družstva smlouvu na pojištění nemovitosti a seznamte se s ní
II. družstevní byt si pojistěte pojištěním bytu a stavebních součástí + pojištění odpovědnosti
III. zjistěte na družstvu, jak je řešené vyplácení pojistného plnění v případě pojistné události v domě


Seznam majetkových pojištění

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Allianz pojištěníAsistenční služby
Allianz
pojištění majetku--Když se Vám porouchá lednička, zabouchnou dveře, počítač je napaden virem, domácnost je zamořena hlodavci či hmyzem (deratizace), rozbije se jízdní kolo apod. Obsahuje i právní poradenství.
SV pojištěníBezpečný domov PLUS
SV
pojištění majetkuNonstop asistence zdarma. Rodinný dům až s 2 byty, byt v OV, stavba. Pro podnikatele do 1/2 obytné plochy. Limit až 10.000.000 Kč.Obsahuje pojištění odpovědnosti zdarma. 10% sleva při současném pojištění nemovitosti i domácnosti. pojištění nemovitosti ve stavbě na 1 rok zdarma.
ČPP pojištěníBYTEX+
ČPP
pojištění majetkuOchrana proti rizikům s provozováním bytového domu včetně pojištění odpovědnosti.Vstupní bonus 30 %, 10 % sleva u zvolené spoluúčasti, 4 % za roční platbu.
ČPP pojištěníDOMEX+
ČPP
pojištění majetkuPojištění domu, jeho vybavení, celé domácnosti a odpovědnosti v běžném životě. Varianty MINI, OPTI a MAXI.Sleva 6 % při ročním placení, sleva 30 % při nové smlouvě, slava za propojištěnost až 10 %.
Raiffeisen pojištěníDomov VARIANT
Raiffeisen
pojištění majetkuChrání před všemi druhy nesnází. K dispozici instalatér nonstop.
ČSOB pojištěníKomplexní pojištění majetku
ČSOB
pojištění majetkuKrytí až 100.000 Kč. Chrání stavbu proti živlům, vandalismu, nehodě elektrického proudu. Asistenční služby, deratizace, oprava spotřebičů.Sleva až 30 %. Každý rok bonus 3 % (Max. 18 % sleva).
KB pojištěníMAJETEK
KB
pojištění majetkuPojistí domácnost, dům, byt, chatu, odpovědnost a asistuje při potížích.Sleva 30 % na nemovitost ve výstavbě.
Maxima pojištěníMaxDomov
Maxima
pojištění majetku--Krytí do 10 milionů Kč. Pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti.Sleva 40 %.
KB pojištěníMojePojištění Klasik a Extra
KB
pojištění majetkuChrání: požár, výbuch, poškození vodou, zatečení srážek. Asistenční služby.Sleva při pojištění dalších rizik.
KB pojištěníMojePojištění majetku
KB
pojištění majetkuNadstandartní pojištění nemovitostí - dům, byt, chalupa.Sleva 30 % na nemovitost ve výstavbě.
Generali pojištěníMůj majetek
Generali
pojištění majetku--Pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti na jedné smlouvě. Nepřetržité asistenční služby + chytré cestovní pojištění pro celou rodinu. Platné po celém světě. Asistenční služby. Možnost nulové spoluúčasti.Sleva 20 % při sjednání online.
Unicredit bank pojištěníMůjDomov
Unicredit bank
pojištění majetkuVarianty KOMFORT, EXTRA a MAX. Chrání domácnost, dům, chatu i byt proti náhodilým nepříznivým událostem.
SV pojištěníPojištění budov
SV
pojištění majetkuPojištění obytných, kancelářských a školních budov. Obsahuje pojištění odpovědnosti zdarma na pojistnou částku 1.000.000 Kč.Obsahuje pojištění odpovědnosti zdarma. 10% sleva při současném pojištění nemovitosti i domácnosti. pojištění nemovitosti ve stavbě na 1 rok zdarma.
Kooperativa pojištěníPojištění bytové jednotky
Kooperativa
pojištění majetkuLze sjednat online. PRIMA: požár, záplava, vichřice, kroupy, blesk, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus, zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
ČSOB pojištěníPojištění bytového domu
ČSOB
pojištění majetkuPro společenství vlastníků, majitele, družstva a obce. Chrání majitele i nájemníky.Sleva až 20 %
Direct pojištěníPojištění bytových domů
Direct
pojištění majetku--Vhodné pro vlastníky bytů, majitele domů a i SVJ. Spoluúčast od 500 kč.
Kooperativa pojištěníPojištění bytových domů
Kooperativa
pojištění majetkuPRIMA: Požár, výbuch, blesk, povodeň, záplava, vichřice, kroupy, sesuv půdy, vodovodní škody, přepjetí, náhradní ubytování KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus,asistenční služby, zatečení vody, havárie rozvodů, aerodynamický třesk, poškození zateplení zvířetem.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Allianz pojištěníPojištění bytových domů MůjDomov
Allianz
pojištění majetku--Možnost pojištění na míru. pro všechny budovy 1 smlouva. Pojištění pro nájemní, bytové domy i družstva, jenž kryje před živly i vloupáním. Obsahuje asistenční služby.
Kooperativa pojištěníPojištění chat a rekreačních objektů
Kooperativa
pojištění majetkuObsahuje odpovědnost z vlastnictví chaty, ochranu objektu před ryziky.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Halali pojištěníPojištění chaty a chalupy
Halali
pojištění majetkuOchrana proti požáru, vichřici, krupobití, úderu bleskem, povodní, zloději Vaší rekreační nemovitosti.
ČSOB pojištěníPojištění domácnosti
ČSOB
pojištění majetkuKrytí až do 100.000 Kč. Varianty Standard, Dominant a Premiant. Pojištění pro případ zkratu, vypálení TV, ledničky. Náhradní ubytování. Věci ve sklepě pojištěny na 30 % z limitu domácnosti. Likvidace do 5 dní. Prodloužení záruky na 5 let u elektrospotřebičů. Pojistí: požár, výbuch, pád letadla, vichřice, krupobití, úder blesku, zemětřesení, pád stromů a stožárů, mráz, kouř, sesuv půdy, náraz vozidla, pojištění kufru auta, vandalismus, odcizení, sklo all-risk spod.Sleva 10 % při sjednání online. Každý rok bonus 3 % (Max. 18 % sleva).
Halali pojištěníPojištění domácnosti
Halali
pojištění majetkuPojištění vybavení domu či bytu včetně kuchyňské linky, elektrospotřebičů a cenností.
Kooperativa pojištěníPojištění domácnosti
Kooperativa
pojištění majetkuLze sjednat online. PRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění domácnosti
Pojišťovna VZP
pojištění majetkuPojištění domácnosti, osobních věcí, cenností a dalšího proti požáru, úderu blesku, povodni, vichřici, vloupání, vandalismu atd. Varianty Mini, Standard a MAXI.Sleva 30 % na novou domácnost, 30 %, jste-li pojištěný u VZP, 25 % za bezškodní průběh.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníPojištění domácnosti a nemovitosti
Pojišťovna České spořitelny
pojištění majetkuLze sjednat online. PRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Slavia pojištěníPojištění domácnosti a odpovědnosti
Slavia
pojištění majetkuOchrana majetku před živly i vandaly i pojištění odpovědnosti za škody způsobené 3. osobě. Asistenční služby. Sleva 25 % na budovy ve výstavbě.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění domů a staveb
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění majetkuUrčené pro podnikatele. Stavby v osobním vlastnictví - rodinné domy, garáže, bazény, byty, plot, studna, septik, stavby amateriál na nich. Chrání před požárem, výbuchem, úderem blesku,
Direct pojištěníPojištění majetku
Direct
pojištění majetku--Klasické flexibilní pojištění proti živlům, zlodějům a vandalům. Pojištění domu, bytu, chalupy i nezkolaudovaného domu.
NN pojištěníPojištění majetku
NN
pojištění majetku Pojištění stavby a domácnosti proti živlům, vandalům atd.
Allianz pojištěníPojištění majetku MůjDomov
Allianz
pojištění majetku--Balíčky KOMFORT, EXTRA a MAX. Chrání před vichřicí, krupobitím, povodní, záplavou, atmosférickými srážkami a tlakem sněhu. Obsahuje pojištění odpovědnosti s účinností ve většině zemí Evropy. Dále chrání proti, vodovodním škodám, rozbití oken, krádežím, vandalismu, škodám ze zkratu či přepětí a přírodním živlům.Slevy na ostatní produkty Allianz.
Allianz pojištěníPojištění nemovitosti
Allianz
pojištění majetku--Možnost pojištění na míru. pro všechny budovy 1 smlouva. Pojištění pro rodinný dům, nájemní byt, družstevní byt, garáž, stodolu, stáj, oplocení, bazén. Chrání proti krupobití, záplavám, vandali, zvířaty, zloději. Varianty KOMFORT, EXTRA a MAX.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění nemovitosti
Pojišťovna VZP
pojištění majetkuPojištění rodinných domů, bytů, chat a chalup (včetně vedlejších staveb) proti požáru, úderu blesku, povodni, vichřici, vloupání, vandalismu atd. Varianty Standard a MAXI.Sleva 30 % na novou domácnost, 30 %, jste-li pojištěný u VZP, 25 % za bezškodní průběh.
Uniqa pojištěníPojištění nemovitosti a domácnosti
Uniqa
pojištění majetkuAsistenční služba 24/7. Zámečník zdarma. Chrání dům, byt i stavbu. Obsahuje pojištění odpovědnosti. Krytí: požár, úder blesku, výbuch, pád letadla nebo vesmírných těles, rázová vlna, kouř, vuchřice, mráz, vloupání, vandalismus, poškození fasády, povodně, laviny, zával, mráz. Verze: Top Exklusiv a Top Standard. Sleva 30 % při sjednání online.
Allianz pojištěníPojištění rekreačních objektů MůjDomov
Allianz
pojištění majetku--Pojištění pro garáž, kůlnu, chatu, chalupu, rekreačně užívaný byt, dřevěnou roubenku apod. Chrání před živlem i zloději.
Kooperativa pojištěníPojištění rodinného domu
Kooperativa
pojištění majetkuLze sjednat online. Voda, oheň, vandalismus. Pojištění domu i vedlejších objektů, stavební materiál. Varianty PRIMA a KOMFORT.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Halali pojištěníPojištění rodinného domu (stavby)
Halali
pojištění majetkuOchrana proti požáru, vichřici, krupobití, úderu bleskem, povodní, zloději.
ČSOB pojištěníPojištění stavby nemovitosti
ČSOB
pojištění majetkuKrytí až do 100.000 Kč. Chrání stavbu proti živlům, vandalismu, nehodě elektrického proudu, poškození živočichy.Každý rok bonus 3 % (Max. 18 % sleva).

Kdo platí pojištění družstevního bytu?

Zkráceně: Vy platíte pojištění za svůj družstevní byt. Nevztahuje se na něj totiž pojištění, které si sjednává družstvo.

Stejně tak, pokud družstevní byt pronajímáte a poničí se vybavení bytu, tak nejste chráněni. Pokud Vaši nájemníci způsobí škodu třetí osobě třeba vytopením sousedů, vy jste první na kom se bude škoda uplatňovat.

Budete-li si váš družstevní byt pojišťovat, domluvte se s vedením družstva na tom, aby bylo ve stanovách řečeno, že v případě pojistné události bude pojistné plnění poukázáno na Váš účet. Případně se domluvte na tom, že družstvo vám platbu poskytne.
Diskuze a zkušenosti


Silvie Hrabajová k Pojištění družstevního bytu:
pojisteni bytu muze sjednat vedeni druszstva na vsechny byty a je to vyhodnejsi

Václav P k Pojištění družstevního bytu:
Silvie Hrabajová: Dobrý den, bohužel není možné sjednat pojištění domácnosti s hromadnou slevou na všechny byty. Každá domácnost je specifická s různými cennostmi uvnitř. Družstvo může pojistit společné prostory domu a obvodové zdi bytů, avšak nikoliv domácnosti samotné (to, co je uvnitř bytů). Každý družstevník si musí svůj byt pojistit sám. Pokud víte o pojišťovně, která to dokáže, tak prosím zmiňte. Já však o žádné nevím.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.