X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění „na blbost“

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění „na blbost“ 2024 srovnání

Dětské životní pojištění

 Pojištění „na blbost“ neboli pojištění proti blbosti je zlidovělý název pro pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte v občanském životě či v zaměstnání. Tyto situace se přitom dějí velmi často. Určitě se Vám již stalo, že jste někomu neúmyslně poškodili nebo ztratili jeho věc. Pojištění „na blbost“ je pojistný produkt, který právě tyto situace řeší.

Pokud jste zaměstnanec a svému zaměstnavateli způsobíte nějakou škodu, ten ji po Vás může vymáhat až do 4,5 násobku Vaší hrubé mzdy (někdy i více). Můžete například omylem rozbít či ztratit firemní mobil či notebook nebo způsobit škodu na pracovišti. Chcete-li být proti těmto okolnostem chránění, je vhodné si sjednat pojištění „proti blbosti“, které se vztahuje na Vaše zaměstnání. Neboli pojištění za škody způsobené Vašemu zaměstnavateli.Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
ČPP pojištěníFinanční způsobilost dopravce
ČPP
pojištění odpovědnostianoZákonem vyžadované pojištění pro dopravce. ČPP vydá všechny dokumenty, které jsou pro úřad nezbytné.
ČPP pojištěníKOMPLEX III
ČPP
pojištění odpovědnostianoPojištění majetku až do 100.000.000 Kč a pojištění odpovědnosti až do 30.000.000 Kč. Vhodné pro větší podnikatele a firmy.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníKomplexní pojištění občanů
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění odpovědnostiObsahuje pojištění staveb, domácnosti a odpovědnosti občana.
Allianz pojištěníMojiZaměstnanci
Allianz
pojištění odpovědnostianoPojistěte odpovědnost Vašich zaměstnanců za škody způsobené Vám jako zaměstnavateli. Není potřeba hlášení nových zaměstnanců.
SV pojištěníObčanská odpovědnost
SV
pojištění odpovědnostiKrytí do 10 milionů Kč. Pojištění odpovědnosti občana za škodu v běžném občanském životě. Chrání celou rodinu, nulová spoluúčast. Platí na celém světě. Plnění do 10.000.000 Kč. Žádná spoluúčast na škodě.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníOdpovědnost členů statutárních orgánů
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění odpovědnostianoVhodné pro předsedy družstev a společností.
SV pojištěníOdpovědnost pilota
SV
pojištění odpovědnostiPojištění odpovědnosti pilota za škodu způsobenou na vypůjčeném letadle. Vhodné pro žáky i instruktory létání. Platí na celém světě. Spoluúčast 10 %. DO 600.000 Kč.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
SV pojištěníOdpovědnost zaměstnance
SV
pojištění odpovědnostiPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Platí po celém světě. Varianty Řidič, Řidič PLUS a Řidič z povolání.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
Uniqa pojištěníPerfekt
Uniqa
pojištění odpovědnostianoPojištění odpovědnosti a majetku pro malé a střední podnikatele a obce s asistenčními službami.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění běžné občanské odpovědnosti
Pojišťovna VZP
pojištění odpovědnostiKrytí až 25 milionů Kč. Kryje škodu na zdraví, věcech či zvířeti 3. osoby v běžném životě. Újma vyplívající z vlastnosti nemovitosti. Působnost v Evropě.Sleva 30 %, jste-li pojištěný u VZP.
BNP Paribas Cardif pojištěníPojištění domácnosti a odpovědnosti
BNP Paribas Cardif
pojištění odpovědnostiChrání před živly, které mohou poničit Váš domov, zloději či vytopením sousedů. Obsahuje pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti pro členy domácnosti a asistenční služby.
Halali pojištěníPojištění držitele zbraně
Halali
pojištění odpovědnostiKrytí až 20 milionů Kč. Pro držitele zbrojního průkazu i na zbraně skupiny D od 18 let. Kryje škody způsobené držením zbraně.
ČPP pojištěníPojištění finanční ztráty MaxiON
ČPP
pojištění odpovědnostianoPojistné plnění do 1 milirdy Kč. Chrání v situaci, kdy nestačí povinné ručení a Vaše firemní vozidlo způsobí nehodu s velkou škodou.
ČSOB pojištěníPojištění letectví
ČSOB
pojištění odpovědnostiPro piloty a aerokluby. Havarijní pojištění letadel, pojištění při letecké přepravě, odpovědnost za újmu atd.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění majetku a odpovědnosti Podnikatel
Pojišťovna VZP
pojištění odpovědnostianoKrytí až 500 milionů Kč. Vhodné pro podnikatele, obce, města, vlastníky bytových domů. Obsahuje pojištění majetku a odpovědnosti.
Halali pojištěníPojištění myslivosti
Halali
pojištění odpovědnostiKrytí až 75 milionů Kč. Dělí se na různé druhy pojištění myslivců. Individuální pojištění pro členy i nečleny ČMJJ, zahraniční lovce, pro uživatele honitby, uchazeče o zkoušky z myslivosti, pojištění společného lovu a další.
Kooperativa pojištěníPojištění na škodu pro manažery firem
Kooperativa
pojištění odpovědnostiChrání firmu a členy orgánů společnosti při náhradě škody způsobené v souvislosti s výkonem jejich funkce. Tzv. D&O pojištění. vhodné pro a.s., s.r.o., spolky, ústavy, nadace, fondy, sdružení. Pojištění kryje finanční škody (ušlý zisk, špatnou investici nebo pokles hodnoty akcií) vzniklé společnosti, společníkům, třetím osobám, včetně státu. Nulová spoluúčast.
Kooperativa pojištěníPojištění na škodu pro manažery obchodních firem
Kooperativa
pojištění odpovědnostiChrání firmu a členy orgánů společnosti při náhradě škody způsobené v souvislosti s výkonem jejich funkce.
Slavia pojištěníPojištění občanské odpovědnosti
Slavia
pojištění odpovědnostiKrytí až 8 milionů Kč. Ochrana před újmou na zdraví, finanční škodou a škodou na věci 3. osoby.Sleva 25 % na budovy ve výstavbě.
ČSOB pojištěníPojištění odpovědnosti realitních zprostředkovatelů
ČSOB
pojištění odpovědnosti anoKrytí až 50 milionů Kč. Je povinné ze zákona pro realitní zprostředkovatele. Automaticky krytá provozní odpovědnost. Možné sjednat online.
Direct pojištěníPojištění odpovědnosti
Direct
pojištění odpovědnosti--Krytí až 25 milionů Kč. Jedná se o tzv. „pojistku na blbost“ tedy krytí škod v občanském životě.
Raiffeisen pojištěníPojištění odpovědnosti
Raiffeisen
pojištění odpovědnostianoKrytí až 5 milionů Kč. Chrání proti zranění zákazníka ve vaší provozovně, vytopení zákazníka při opravě, vadný výrobek způsobí škodu, škoda v provozu, odložené věci.
Allianz pojištěníPojištění odpovědnosti firem
Allianz
pojištění odpovědnostianoVztahuje se na škody na životě a zdraví a na škody na majetku včetně následných finančních škod. Vztahuje se na vadný výrobek, podnikatelskou činnost, pronajaté nemovitosti, majetek zaměstnanců, majetek hostů restaurace, v rámci společenství vlastníků bytových jednotek, na převzatých vozidlech a plavidlech atd.
Allianz pojištěníPojištění odpovědnosti MůjDomov
Allianz
pojištění odpovědnosti--Ochrana před vytopením sousedů, rozbití zboží v obchodě, pes způsobí nehodu, rozbití okna při fotbale apod. Pojištění se vztahuje na všechny v domácnosti. Hrazení i škod v pronájmu. V nabídce je mnoho podprogramů. Varianty KOMFORT, EXTRA a MAX.
ČPP pojištěníPojištění odpovědnosti myslivosti
ČPP
pojištění odpovědnostiPojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za újmu způsobenou při výkonu práva myslivosti na základě příslušných oprávnění. Kryje i zranění loveckým psem nebo dravcem. Plnění až 20.000.000 Kč.Sleva za věrnost až 20%.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti na zdravotnické služby
Kooperativa
pojištění odpovědnostianoZákonné pojištění profesní odpovědnosti poskytovatele zdravotnických služeb.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti občana
Generali
pojištění odpovědnosti--Krytí až 15 milionů Kč. Pojištění celé rodiny pro případ újmy na zdraví nebo finanční škody. Chrání na území celé Evropy. Možnost připojištění pronajímatele.Sleva 15 % při sjednání online.
ČSOB pojištěníPojištění odpovědnosti občanského života
ČSOB
pojištění odpovědnostiKrytí až do 50 milionů Kč. Platí v celé Evropě. Ochrání při všech újmách, které přivodíte třetí osobě ve svém běžném životě, doma i venku. Pokryje za vás veškeré výdaje při úhradě způsobené škody. Kryje celou rodinu při provozu domácnosti, rekreaci, zábavě a sportu, způsobení nehody jako chodec, cyklista nebo svým mazlíčkem.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti podnikatele
Generali
pojištění odpovědnostianoPojištění chrání v situaci, kdy v důsledku podnikání způsobíte někomu škodu. Náhrada škody či újmy v důsledku s činností. Široká škála pojištění. Chrání při výkonu práce na pracovišti, návštěvách u klienta, služebních cestách. Platí v ČR i Evropě.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti podnikatelů
Kooperativa
pojištění odpovědnostianoHradí újmy na životě a zdraví člověka, na hmotné věci i zvířeti, které způsobíte jinému subjektu v souvislosti s podnikatelskou činností.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti při výkonu povolání
Generali
pojištění odpovědnosti--Pojištění pro případ škod způsobených zaměstnavateli. Nižší pojistné při výkonu méně rizikového povolání. Pojištění kryje újmu na zdraví, škody na majetku a finanční škody. Platnost v ČR i ve světě.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti pro běžný život
Kooperativa
pojištění odpovědnostiKrytí až do 30 milionů Kč. Kryje odpovědnost celé Vaší rodiny a psa. Řeší běžné situace jako vytopení souseda, dítě zničí něco v obchodě apod. Hradí i právní ochranu. Platnost v celé Evropě.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti
Kooperativa
pojištění odpovědnostiPojištění bytového domu, rodinného domu, chaty a chalupy, bytu a domácnosti.
ČSOB pojištěníPojištění odpovědnosti z výkonu povolání
ČSOB
pojištění odpovědnostiKrytí do 700.000 Kč. Pro zaměstnance je jeho pojištění odpovědnosti často povinnost, pro jejich zaměstnavatele ale téměř nezbytnost. Když mu způsobíte škodu, může všechno vyřešit v klidu s pojišťovnou. Vhodné i pro brigádníky.Sleva 10 % při sjednání online.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění odpovědnosti za škodu podnikatele
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění odpovědnostianoNa krytí škod vzniklých 3. osobě při podnikání.
ČPP pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
ČPP
pojištění odpovědnostiOdpovědnost za újmu způsobenou zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi. Plnění až 200.000 Kč. Platné v ČR a Evropě.Sleva za věrnost až 20%.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění odpovědnostiVztahuje se na obecnou odpovědnost pojištěného (zaměstnance) za škodu způsobenou zaměstnavateli zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů v pracovně právním nebo služebním vztahu, na odpovědnost za škodu vzniklou při činnosti dobrovolných hasičů. Pouze na věcné škody, nikoliv újmy.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Kooperativa
pojištění odpovědnostiPři způsobení škody zaměstnavateli. Chrání proti: nabourání služebního auta, ztracení telefonu, poškození notebooku, ublížení na zdraví.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli
Pojišťovna VZP
pojištění odpovědnostiKrytí až 500.000 Kč. Kryje škody způsobené zaměstnavateli, škody na firemním voze apod.Sleva 30 %, jste-li pojištěný u VZP.
Kooperativa pojištěníPojištění ordinací a lékáren
Kooperativa
pojištění odpovědnostianoPojištění nemovitosti, vybavení a odpovědnosti provozovatele.
Direct pojištěníPojištění podnikání
Direct
pojištění odpovědnostianoPojištění pro OSVČ a firmy. Obsahuje pojištění budov, zásob a strojů. Pojištění přerušení provozu i odpovědnosti za způsobení škody.
Allianz pojištěníPojištění podnikatelů a firem
Allianz
pojištění odpovědnostianoPojištění budovy, výroby, vyabvení, materiálu. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozní činností a vadou výrobku.
ČPP pojištěníPojištění podnikatelů a průmyslu na míru
ČPP
pojištění odpovědnostianoVhodné pro velké firmy a podnikatele s individuálním nastavením. Pojištění ušlého zisku, odpovědnosti i škody na majetku.
ČSOB pojištěníPojištění pro případ úpadku cestovní kanceláře
ČSOB
pojištění odpovědnosti anoZe zákona povinné pojištění pro cestovní kanceláře.
ČSOB pojištěníPojištění profesní odpovědnosti
ČSOB
pojištění odpovědnosti anoKrytí rizik způsobených třetí osobě. Vhodné pro specializované profese (účetní, lékař, architekt, IT odporník apod.). Některé profese mají toto pojištění povinné ze zíkona.
ČPP pojištěníPojištění úpadku cestovní kanceláře
ČPP
pojištění odpovědnostianoZákonem vyžadované pojištění pro cestovní kanceláře.
Direct pojištěníPojištění zdravotnických zařízení
Direct
pojištění odpovědnostianoZe zákona povinné pojištění zdravotníckých zařízení.
Slavia pojištěníPojištění Živnostník
Slavia
pojištění odpovědnosti-anoPro OSVČ a malé firmy. Možné sjednat online. Chrání movitý majetek, nemovitý majetek a pojišťuje odpovědnost podnikatele.Obsahuje IT asistenci.
Maxima pojištěníPojištění živnostníků a drobných podnikatelů
Maxima
pojištění odpovědnostianoPojištění budov, movitých věcí a odpovědnosti podnikatele.15 % sleva při sjednání online.
Allianz pojištěníProfesní odpovědnost
Allianz
pojištění odpovědnostianoPojištění vhodné pro profese s vyšším vzděláním, jako jsou lékaři, veterináři, právní a ekonomické profese, správce nemovitostí, IT specialisty apod.
ČPP pojištěníSIMPLEX
ČPP
pojištění odpovědnostianoPojištění majetku až do 15.000.000 Kč a pojištění odpovědnosti až do 10.000.000 Kč.Pro živnostníky a malé podnikatele. Ochrana majetku vlastního i cizího a pojištění odpovědnosti za případnou Vámi způsobenou škodu při podnikání. Varianty MINI, OPTI a MAXI.Sleva za věrnost až 20%.
Pojišťovna VZP pojištěníSmluvní lékař
Pojišťovna VZP
pojištění odpovědnostianoKrytí až 12 milionů Kč. Pojištění majetku a odpovědnosti zdravotnických zařízení (soukromá ambulance).Sleva 20 % na další produkty PVZP.
Kooperativa pojištěníSTART PLUS
Kooperativa
pojištění odpovědnostianoPojištění budov, majetku a odpovědnosti.
Kooperativa pojištěníStavební a montážní pojištění
Kooperativa
pojištění odpovědnostianoPojištění odpovědnosti za škody způsobené stavební či montážní činnosti.
Kooperativa pojištěníTREND
Kooperativa
pojištění odpovědnostianoPojištění movitých a nemovitých objektů včetně odpovědnosti za újmu vyplívající z provozu firmy.
ČSOB pojištěníTRUMF
ČSOB
pojištění odpovědnosti anoKrytí až 20 milionů Kč. Pojištění majetku a odpovědnosti pro živnostníky a malé firmy. Kryje náhradu újmy, za kterou odpovídáte. Ať už se jedná o zdravotní újmu či finanční (vadný výrobek apod.)
Kooperativa pojištěníZákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
Kooperativa
pojištění odpovědnostianoTento druh pojištění je povinný pro podnikatele, kteří zaměstnávají alespoň jednoho zaměstnance na HPP či DPP. Placení je velmi jednoduché.

Stop Pamatujte, že jste zodpovědní nejen za sebe, ale i svoje děti a mazlíčky.

Stop Pozor: Zjistěte si, zda-li Vámi vybrané pojištění odpovědnosti kryje škody způsobené Vašimi domácími zvířaty.

Stop Pozor: Pojištění se nevztahuje na škody, které způsobíte Vašim rodinným příslušníkům. S plněním není problém u škod způsobených cizím lidem.Druhy pojištění odpovědnosti

- pojištění odpovědnosti v běžném životě (vytopení sousedů, rozbití vázy v obchodě, apod.) — pojištění na blbost
- pojištění odpovědnosti pro zaměstnance (při způsobení škody zaměstnavateli či zákazníkovi)
- pojištění odpovědnosti pro jednatele (pojištění managementu, ředitele, jednatele, člena dozorčí rady, významné osoby apod.)
- pojištění odpovědnosti z podnikání (dodání vadného výrobku či služby, apod.)

Více informací o rozdělení pojištění odpovědnosti na jednotlivé druhy naleznete na stránce srovnání pojištění odpovědnosti za škodu včetně výluk a cen od jednotlivých pojišťoven.


Na co se pojistka „na blbost“ vztahuje


Allianz Axa Česká podnikatelská pojišťovna ČSOB Generali Česká pojišťovna Direct Kooperativa Uniqa Komerční pojišťovna
běžná činnost ano ano ano ano ano ano ano ano ano
vedení domácnosti ano ano ano ano ano ano ano ano ano
rekreační sporty ano ano ano ano ano ano ano ano ano
chov zvířat
(ne pro podnikání)
ano ano ano ano ano lze připojistit ano ano ano
používání legálně držených zbraní ne ne ano ano ano ne ano ano ano
náhrada pro zdravotní pojišťovnu poškozeného ano ano ano ano ano ano ano ano ano
výpomoc v domácnosti ano ano ano ano ne ano ano ne ano
stavba svépomocí ano ano mimo bourání ano ano lze připojistit ano ano ano ano
krátkodobý pobyt (hotely, penziony, airbnb) ano ano ano ano ne ano ano ano ano
odpovědnost z vlastnictví jedné nemovitosti ano ano ano ano ano ano ano ano ano
odpovědnost z vlastnictví více nemovitostí ne ano ano ano ano lze připojistit ne ano ano


Cena pojištění „na blbost”

Cena pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte v občanském životě či v zaměstnání je velmi příznivá a to pouze okolo 80 Kč měsíčně.

Pojištění „na blbost“ se obvykle vztahuje na:

- životní situace (utopený mobil, na návštěvě rozbitá cenná váza, apod.)
- děti (Vaše dítě v obchodě rozbije drahou věc)
- domácnost (vytopení sousedů) - vhodné k pojištění bytu
- provozování sportů (vámi způsobené zranění někomu jinému na kole, lyžích apod.)
- legální držení zbraní (nehoda na střelnici)
- domácí mazlíčci (Váš pes někoho pokouše či rozkouše návštěvě drahé boty)

Pojištění „na blbost“ v zaměstnání

- zaměstnanec poškodí vozidlo, notebook či mobil zaměstnavatele
- zaměstnanec stavební firmy neoznačí správně výkop a způsobí zranění třetí osobě
- zaměstnanec způsobí chybu v účetnictví a připraví firmu o peníze

Pojištění „na blbost“ pro zaměstnance neboli Pojištění odpovědnosti zaměstnance, bývá někdy zaměstnavatelem vyžadováno, a tak jej sám svým pracovníkům sjednává. Jste-li zaměstnavatel a chcete své zaměstnance pojistit, tak nás neváhejte kontaktovat vyplněním formuláře nahoře. Nabídneme Vám rozsáhlé srovnání pojistných produktů pro Vaši firmu.

Pojištění odpovědnosti za škodu


Pojištění „na blbost“ kryje náhradu škody, která se Vám může stát i na služební cestě. Protože se jedná o jednoduchý pojistný produkt, je možné si jej u mnoha pojišťoven sjednat online. Pokud si chcete nechat srovnat nejvýhodnější pojištění „na blbost“ nebo se chcete dozvědět více o pojištění odpovědnosti a případně si produkt objednat, vyplňte náš formulář nahoře a náš specialista se Vám sám ozve.
Diskuze a zkušenosti


fotograf k Pojištění na blbost 2024 srovnání:
Kolikrát se vám něco takového stane? mě se teda nikdy nic takového nestalo

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.