X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění pracovní neschopnosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Nemocenské pojištění pracovní neschopnosti online 2024

Nemocenské pojištění

 Pojistné na nemocenské pojištění je součástí pojistného na sociální zabezpečení, kam kromě něj řadíme ještě pojistné na důchodové pojištění. Jedná se o tzv. nekomerční pojištění poskytované státem. Peníze vybrané na nemocenském a důchodovém pojištění se dostávají do fondu sociálního zabezpečení, z něhož se financují potřebné oblasti. Nemocenské pojištění je dáno ze zákona a povinně se ho účastní zaměstnanci, dobrovolné je pro OSVČ.

Jste-li zaměstnanci, pojistné na nemocenské pojištění za vás hradí váš zaměstnavatel, a to ve výši 2,3 % z  vyměřovacího základu.

Nečekejte na to, co Vám vyplatí stát a připojistěte se pro případ pracovní neschopnosti online. Vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.

Pojišťovny nabízející pojištění pracovní neschopnosti


Mutumutu Generali Česká pojišťovna Kooperativa Pojišťovna VZP Uniqa ČSOB pojišťovna Allianz
Moneta Komerční pojišťovna Nn pojišťovna Simplea Maxima pojišťovna ČPP pojišťovna Ergo pojišťovna

Pozor Tip: Živnostníkům (OSVČ) se státní nemocenské pojištění nevyplácí a proto si jej většinou nikdy nesjednávají. Je pro ně však vhodné si sjednat pojištění pracovní neschopnosti od nějaké z komerčních pojišťoven.Při pracovní neschopnosti zaměstnance

1. den — 14. den: náhrada mzdy od zaměstnavatele ve výši 60% průměrného výdělku (pouze za všední dny)
15. den — 30. den: nemocenské dávky platí stát ve výší 60 % průměrného výdělku (pouze za všední dny)
31. den — 60. den: nemocenské dávky platí stát ve výší 66 %
61. den — max. 380. den: nemocenské dávky platí stát ve výší 72 %

* první peníze zaměstnanec dostane až 22. dne své pracovní neschopnosti

Mnoho komerčních pojišťoven nabízí komerční nemocenské pojištění v rámci svých životních pojistek. Životní pojištění od pojišťoven jsou státem podporovaným finančním produktem a od státu můžete získat i státní příspěvek.


Pozor Pozor: Nejčastější příčinou neschopností práce je právě nemoc — 4/5 případů. Neschopnost práce na základě úrazu je pouze 1/5 případů.


Z prostředků vynaložených na nemocenské pojištění se poskytují čtyři typy dávek: nemocenská, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné a vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství. Tyto dávky jsou vypláceny okresní správou sociálního zabezpečení. Dávky nemocenského pojištění jsou vypláceny až od 22. kalendářního dne dočasné pracovní neschopnosti. Do té doby je zaměstnanec zabezpečen náhradou mzdy od zaměstnavatele.

OSVČ s mohou nekomerční nemocenské pojištění dobrovolně sjednat a to ve výši, kterou uznají za vhodnou. Jak jsme však již uvedli, většinou to nikdo nedělá a podnikatelé se u komerčních pojišťoven pojišťují na pracovní neschopnost nebo způsobení škody.

Pokud Vás zajímá možnost pojištění pracovní neschopnosti u komerčních pojišťoven či pojištění neschopnosti online, vyplňte náš kontaktní formulář nahoře a náš poradce na pojištění se Vám sám ozve.
Diskuze a zkušenosti


Jarda Tomáš k Nemocenské pojištění pracovní neschopnosti online 2024:
kolik mi stát bude platit, když jsem živnostník?

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.