X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání rizikového pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Rizikové životní pojištění srovnání 2024

Rizikové životní pojištění

 Rizikové životní pojištění je klasickým typem životního pojištění, které neobsahuje tak jako investiční životko spořící složku. Toto životní pojištění slouží pouze k pokrytí rizik. Ta se mohou od pojišťovny k pojišťovně měnit. Běžné rizikové životní pojištění pokrývá následující rizika:

- úrazy a některé nemoci (kolem 50 diagnóz)
- úmrtí klienta
- trvalou invaliditu (1., 2. a 3. stupně)
- náklady na pobyt v nemocnici
- trvalé následky po úrazu či nemoci
- odškodné za dobu léčení a další odškodnění
- dávky při pracovní neschopnostiSeznam rizikových životních a neživotních pojištění 2024

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Youplus pojištění4U
Youplus
rizikové životní pojištění Životní pojištění pro případ smrti z jakékoliv příčiny. Možnost připojištění invalidity, závažných nemocí, pracovní neschopnosti či hospitalizace.
Uniqa pojištěníActiveLife+
Uniqa
rizikové životní pojištěníAž pro 8 osob na jedné smlouvě. Chrání před úrazy, nemocí, hospitalizací i smrtí.Bonusy za preventivní prohlídky. Sleva 25 % za zdravý životní styl.
Allianz pojištěníAllianz ŽIVOT
Allianz
rizikové životní pojištěníGarance nejvyššího plnění u 251 závažných úrazů a nemocí. Progresivní plnění až do výše 800 % a u pojištění denního odškodného až do výše 500 %. Zrušení smlouvy bez poplatku.Sleva na ostatní produkty Allianz. 21 % na Allianz Auto, 7 % Allianz Domov a 7 % na Allianz Penze.
Kooperativa pojištěníBEST DOCTORS
Kooperativa
rizikové životní pojištěníZajistí nadstadartní péči v nejlepších zařízeních v ČR.K dispozici je i asistenční služba MediCompas.
Uniqa pojištěníDOMINO Risk
Uniqa
rizikové životní pojištěníChrání proti výpadku financí, nemocem, úmrtím, úrazům a invalidnímu důchodu. Možnost měsíční dávky či zajištění úvěru. Až 30.000 Kč měsíčně v pracovní neschopnosti.
KB pojištěníELÁN
KB
rizikové životní pojištěníChrání před nemocemi, úrazem, ztrátě zaměstnání a úmrtí. Pojištění pro děti i rodiče.
Kooperativa pojištěníFLEXI
Kooperativa
rizikové životní pojištěníPojištění nemoci, invalidity a hospitalizace. zdarma pojištění všech rizikových sportů. Platné na celém světě.500.000 Kč navíc při trvalých následcích.
Kooperativa pojištěníFLEXI RISK
Kooperativa
rizikové životní pojištěníJednoduché pojištění pro 1 dospělého. Možno sjednat online.500.000 Kč navíc při trvalých následcích.
Uniqa pojištěníKolektivní úrazové pojištění
Uniqa
rizikové životní pojištěníKrátkodobý či dlouhodobý typ, kdy je chráněna celá skupina. Tábory, školy, školky, kurzy, školy v přírodě apod.
Maxima pojištěníMaxEfekt
Maxima
rizikové životní pojištěníKrytí do 4 milionů Kč. Bez spořící složky, až do věku 75 let, pojištění invalidity I., II. III.,... Velké množství pojištěných událostí.
ČPP pojištěníMaximum Life
ČPP
rizikové životní pojištěníNabízí pouze Partners. Pojištění celé rodiny, široká škála pokrytí rizik včetně úrazů a nemocí a případ smrti.Finanční bonus při dožití. Sleva 15 % na připojištění invalidity.
Pojišťovna VZP pojištěníMEDVÍDEK
Pojišťovna VZP
rizikové životní pojištěníKrytí až 500.000 Kč. Pro děti 0 - 15 let. Platné celosvětově. Kryje před smrtí úrazem, invaliditou. Denní odškodné za hospitalizaci.Sleva 10 %, jste-li pojištěný u VZP.
KB pojištěníMojeJistota
KB
rizikové životní pojištěníChrání před nemocemi, úrazem, ztrátě zaměstnání a úmrtí. 15-75 let.
KB pojištěníMoudré pojištění
KB
rizikové životní pojištěníNemá investiční složku. Chrání před úrazem, smrtí, nemocemi, pracovní neschopností a hospitalizací.Sleva až 15 % a 10 % na jiná pojištění.
Mutumutu pojištěníMutumutu životní pojištění
Mutumutu
rizikové životní pojištění Revoluční životko s krytím pracovní neschopnosti, invalidity a smrti bez investiční složky, bez záludností a s jednoduchou smlouvou.30% sleva při sportování (aplikace Mutumutu), pravidelné dodržování preventivních lékařských prohlídek a zdravého životního stylu. Možnost ukončení pojištění do 48 hodin bez poplatků a sankcí.
Kooperativa pojištěníNA PŘÁNÍ
Kooperativa
rizikové životní pojištění Chrání proti úmrtí, nemoci, invaliditě a úrazu.5 % sleva za věrnost každých 5 let.
ČSOB pojištěníNÁŠ ŽIVOT
ČSOB
rizikové životní pojištěníChrání před smrtí, invaliditou, pracovní neschopností, vážnými chorobami, invaliditou 3. stupně, úrazy a hospitalizací. Obsahuje asistenční služby.
ČPP pojištěníNEON LIFE
ČPP
rizikové životní pojištěníPojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Navíc pojištění smrti úrazem či nemocí.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
NN pojištěníNN Orange Risk
NN
rizikové životní pojištěníPro ty, pro které by změna zdravotního stavu znamenala výraznou finanční zátěž rodiny nebo blízkých. Pro osoby s hypotékou. Jedna smlouva pro celou rodinu. Kryje úrazy, nemoci, riziko invalidity apod.
NN pojištěníNN Život
NN
rizikové životní pojištěníJedna smlouva pro celou rodinu (2 dospělí a až 8 dětí). Kryje úrazy, nemoci, riziko invalidity, úhrada nákladů péče.
Maxima pojištěníPojištění nutné a neodkladné zdravotní péče cizinců
Maxima
rizikové životní pojištěníKrytí až 60.000 EUR. Pro cizince. Možné sjednat online
Pillow pojištěníRizikové životní pojištění
Pillow
rizikové životní pojištěníKrytí až 3 miliony Kč. Pojištění smrti následkem úrazu i nemoci. Pojištění neschopnosti práce a další. Rizika si sami nastavíte.Sleva 20 % pro nové klienty.
SV pojištěníRizikové životní pojištění
SV
rizikové životní pojištění--Životní rizikové pojištění pro případ smrti s pevně stanovenou pojistnou částkou. Může být placeno měsíčně, čtvrtletně či ročně.
Kooperativa pojištěníSkupinové pojištění
Kooperativa
rizikové životní pojištěníPro zaměstnavatele, kteří chtějí pojistit zaměstnance např. na temabuildingovou akci, pro školy a školky a zájmové spolky.
Metlife pojištěníSkupinové pojištění pro firmy
Metlife
rizikové životní pojištěníŽivotní pojištění pro Vaše zaměstnance, které je skvělým firemním benefitem. Srozumitelná smlouva, rychlá výplata.
ČSOB pojištěníSkupinové úrazové pojištění
ČSOB
rizikové životní pojištěníPokud pořádáte akci, kde bude více lidí, můžete pojistit celou skupinu (školní zájezd, tábor, firemní akci). Platné 1 den až 1 rok po celém světě.
Pojišťovna VZP pojištěníÚrazové pojištění
Pojišťovna VZP
rizikové životní pojištěníKrytí až 500.000 Kč. Kryje před smrtí úrazem, invaliditou. Denní odškodné za hospitalizaci.Sleva 10 % na online sjednání. 10 %, jste-li pojištěný u VZP.
Kooperativa pojištěníÚrazové pojištění dětí
Kooperativa
rizikové životní pojištěníPomůže hradit poúrazovou léčbu dítěte, případně další komfortní život dítěte s poúrazovým postižením.
Generali pojištěníÚrazové pojišťení pro děti
Generali
rizikové životní pojištěníPojištění pro nejmenší i teenagery.
Unicredit bank pojištěníŽIVOT
Unicredit bank
rizikové životní pojištěníPojištění proti smrti, úrazu, nemocem a hospitalizaci.Sleva 25 % na Allianz Auto. U pojištění trvalých následků je uplatněno progresivní plnění až do výše 800 %.
Simplea pojištěníŽivotní pojištění
Simplea
rizikové životní pojištěníRevoluční pojištění kryje 99% pojistných událostí s vysokým krytím. Vyplácení pojistného do 2 dnů. Ochrana proti smrti, invaliditě a výpadku příjmu. Možnost kdykoliv ukončit smlouvu.
Allianz pojištěníŽivotní pojištění pro zaměstnance
Allianz
rizikové životní pojištěníanoProdukt pro podnikatele pro pojištění zaměstnanců a osob na sportovní akce, teambuildingy, konference, firemní akce, školy i školky, letní tábory, kroužky apod.Příspěvkem osvobodíte zaměstnance od placení pojistného na sociální a zdravotní pojištění až do výše 50000 Kč za rok.Obvyklá cena rizikového životního pojištění je v řádů stokorun měsíčně. Od 150 Kč do 1000 Kč. Většina pojišťoven se však Vašemu případu s cenou přizpůsobí.

Lidé často dělají tu chybu, že od produktu očekávají něco, co v něm není a následně neproběhne plnění tak, jak by si představovali. Proto je vhodné si vytvořit vlastní seznam rizik, proti kterým chcete být chráněni a upřednostnit ty, co radikálně změní člověku život. Častým problémem je to, že zákazník chce, aby mu pojišťovna za každou cenu kryla i maličkosti a neuvědomuje si, že pojišťovna musí plnit především při velkém problému.


Pozor Pozor: Věděli jste, že v České Republice je ročně přiznáno 30.000 invalidních důchodů? Celkem je v Česku přes 400.000 invalidních důchodců.


Sjednává se na:

- splacení hypotečního úvěru v případě smrti
- zabezpečení blízkých v případě smrti pojištěného
- v případě, že klient nechce spořit, ale pouze pojistit


Rizikové životní pojištění je optimálním řešením, pokud chcete finančně zajistit svoji rodinu v případě Vaší smrti či neschopnosti splácet závazky jako například hypotéku či úvěry. Pokud od životního pojištění čekáte více a chcete být zajištěni na stáří, doporučujeme použít některý z kombinovaných produktů s investiční složkou.


Pozor Pozor: Některá riziková životní pojištění nechrání před následky po mozkové mrtvici či infarktu. Vždy se informujte, co dané pojištění kryje, aby se nestalo, že peníze nebudou vyplaceny, když zůstanete po mozkové příhodě trvale upoután k lůžku.

Diskuze a zkušenosti


Nataša Třísková k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Hledám životní pojištění.Jsem inv.důchodce,žena řžlet

Irena Pavlasová k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Prosím o info - chci hypotéku cca 3 000 000, jsem žena 30 let. Jaká by byla výše pojištění na smrt a invaliditu. Moc děkuji za odpověď. Pavlasová

Alexandra Friedrischková k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
dobrý den, žena věk 47 let. Prosím o informaci k životnímu rizikovému pojištění.Zajímá mě zejména jak dlouho se musí platit,aby došlo k plnění a kolik plnění činí a na co je přesně vázáno. Děkuji

Hladikova Miroslava k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Prosím o informaci - pravdepodobne si budu v pristim roce brat hypotéku cca 2 500 000 a predpokladam,ze podminkou pro schvaleni bude i uzavreni zivotniho pojisteni. Jsem žena 32 let, zamestnani v kancelari. Protoze jsem se docetla a doslechla z medii,ze do poloviny prosince, maji zeny pojistne nizsi, rada bych si uzavrela pojistku za stavajicich podminek. Jaká by byla výše pojištění na smrt a invaliditu. A o kolik by se zmenila pojistna castka za novych podminek? Je mozne toto pojisteni uzavrit jen na urcitou dobu? Moc děkuji za odpověď. Hladikova

Jan Svoboda k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Prosím o info - mám hypotéhu 3 300 000, jsem muž 39 let. Jaká by byla výše pojištění na smrt a invaliditu. Moc děkuji za odpověď. Svoboda

Mirek k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Dobrý den, jsem muž, 51 roků, potřebuji pojistit na smrt a invaliditu zůstatek hypotéky ve výši cca 300 tis. Kč, splatnou do konce roku 2020. Jsem "údajně nepojistitelný" z důvodů vyléčené rakoviny /2008/ a cukrovky /od 2012/. Pracuji u jednoho zaměstnavatele 30 roků, pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou, jsem státní zaměstnanec, práce převážně v kanceláři, bez cestování. Zatím jsem opravdu nenašel pojišťovnu, která by byla ochotna jít do výše uvedeného nevelkého rizika. Prosím o info Vašich VPP, spec. PP a hlavně výlukách z pojištění. Předem velmi děkuji za odpověď. Mgr. Čech

Rejholcová k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Prosím mailem zaslat pojistné podmínky k produktu EVOLUCE. Děkuji.

Martin k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Dobrý den, potřebuji pojistit na nemoc, invaliditu a případ smrti. Je mi 50 let a jsem spolužadatel o hypotéku ve výši 750.000,- Kč, splatnou za 20 let. Pracuji, jako pracovník ostrahy. Předem děkuji za nabídky.

Václav Papoušek k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Dobrý den, PRO RADU prosím vyplňte formulář nahoře a my Vás kontaktujeme.

Josef Kruzo k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Dobrý den, dostal jsem nabídku pojištění od pojišťovny Metlife.Nabídka se mi,co se týče pojistných částek a ceny za pojistku,zamlouvala. Bohužel o pojišťovně jsem zatím nic neslyšel. Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s touto pojišťovnou a zda je některá pojišťovna na trhu lepší,bylo mi totiž řečeno že je nejlepší na trhu.

Kousal k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Dobrý den, manžel je OSVČ a potřebovali bychom zajistit rodinný příjem v případě nemoci. Prosím tedy o srovnání jednotlivých pojišťoven

Václav Papoušek k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Potřebujete-li poradit z rizikovým pojištěním nebo o něj máte zájem, tak vyplňte formulář nahoře ↑

Lenka k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Dobrý den. Potřebovala bych zjistit podrobné informace ke své pojistné smlouvě. Zejména podmínky plnění. Na koho se mohu obrátit? Smlouvu mám od roku 2013, pravidelně platím... Děkuji

Václav P k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Josef Kruzo: Dobrý den, Metlife je v Česku zavedená pojišťovna, co má asi 270 tisíc zákazníků (5% trhu). Její výhodou je, že zvýhodňuje nekuřáky a lidi, co se starají o své zdraví (sport, návštěvy lékaře). Je dobré si počkat na nějakou její akci. Ty znají většinou finanční poradci. Specialistu na pojištění můžete kontaktovat, když vyplníte formulář nahoře.

Václav P k Rizikové životní pojištění 2024 - srovnání:
Lenka: Dobrý den, pokud jste ztratila pojistnou smlouvu, tak její kopii získáte, když kontaktujete pojišťovnu, se kterou jste pojištění sjednávala. Můžete i zavolat na infolinku.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Životní pojištění rizikové


Rizikové životní pojištění je transparentní a jednoduchý typ životního pojištění, který Vám však zajistí klidnější spaní. Pojišťoven, které rizikovou životní pojistku nabízejí je mnoho. Pokud máte zájem o objednání toho nejvhodnějšího životního pojištění či se chcete pouze informovat, vyplňte formulář v horní části stránky a náš specialista na životní pojištění se Vám během 24 hodin ozve.