X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění internetových rizik

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění internetových rizik srovnání 2024

Pojištění internetových rizik občanů

 Přítomnost lidí a domácností na internetu je čím dál tím významnější a z toho plynou i nemalá rizika. Nejvíce nebezpečí Vám totiž hrozí tam, kde trávíte nejvíce času a online život se stává pro spoustu lidí čím dál tím více prominentním. Určitě jste již slyšeli o podvodných e-shopech či e-mailech. Na hrozby pocházející z nekonečného světa internetu začínají reagovat i pojišťovny, které nabízejí pojištění internetových rizik pro občany i firmy. Nečekejte, až se to stane Vám a nechte si od nás srovnat pojištění internetových rizik nabízených našimi českými pojišťovnami.


Pojišťovny kryjící internetová rizika 2024


ČSOB pojišťovna Moneta Kooperativa BNP Paribas Cardif


Stop Pozor: Policie České republiky zaznamená ročně více než 5.000 kybernetických zločinů se ztrátami v miliardách Kč. Jedná se o významnou část veškeré kriminality v ČR s dramaticky velkou finanční škodou.

Jak se chránit

Hackerská rizika se mění každý den, jednou je to phishing, kdy útočník získá informace k vašemu bankovnímu účtu a jindy ransomware, který požaduje výkupné za přístup k vašim zašifrovaným datům. Velmi často je to podvodný e-shop, který si nechá poslat peníze, ale produkt nedoručí. Ochrana se však hodí i při tom, když e-shop neplní své závazky a např. protahuje reklamaci.

Proti těmto rizikům se můžete chránit obezřetností, antivirovými programy a nyní i pojištěním.

Tabulka internetových rizik a kyberútoků

Stop Pozor: Pojištění nikdy nesmí nahrazovat IT bezpečnostní systém - antivirus či firewall a vaši obezřetnost, opatrnot a selský rozum.

Proti jakým rizikům pojištění obvykle chrání:

- podvody, nedodání zboží či nevyřešené reklamace u e-shopů
- zneužití platební karty či neoprávněný přístup k internetovému bankovnictví (ochrana při peněžité újmě)
- ochrana proti ransomware, který požaduje výkupné, za znovu zpřístupnění vašeho počítače
- odcizení elektronické identity, kdy útočník použije vaše údaje k obohacení či vám způsobí škodu
- následky neoprávněného nakládání s osobními údaji a daty
- zneužití nebo porucha zařízení chytré domácnosti (internetu věcí) a způsobení škody na majetku (požár, vytopení) či jiné škody
- poškození vaší pověsti na internetu či sociálních sítí (pojišťovna zabrání šíření nepravdivých informací i právními prostředky)

Cena pojištění internetových rizik:

Od 900 Kč ročně. (pojištění kryje náhradu škody do 50.000 Kč, právní ochranu a IT podporu. Vyšší krytí je vždy možné)

Pro srovnání pojištění internetových rizik, ale i jiných druhů pojištění vyplňte formulář nahoře. Máte osobní zkušenosti s podvodným nákupem na internetu nebo jiným nebezpečím? Podělte se s námi v diskuzi.
Diskuze a zkušenosti


Petr k Pojištění internetových rizik srovnání a zkušenosti 2024:
Přátelé, stal jsem se obětí online podvodu. Těžko se o tom píše, ale podělím se z toho důvodu, abyste vy nenaletěli. Volala mi nějaká paní, že mám na jejich stránce ulložené kryptoměny. To nebyla pravda, ale byl jsem zvědavý a v hovoru pokračoval dál. Pro ověření ze mě vylákali uživatelské jméno a heslo k online bankovnictví. Měli následně v púlánu peníze poslat pryč. Transakci jsem nakonec nepovolil. O nic jsem nepřišel, ale nenapadlo by mě, že mohu být tak naivní. Dejte si pozor! Nikomu na telefonu nikdy nedávejte své osobní údaje ani hesla. Děnně lidé přijdou o obrovské částky.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.