X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění odpovědnosti úředníka

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění odpovědnosti úředníka

Úřednice

  Státní úředníci nemají astronomické platy a i přes to díky jejich pochybení může vzniknout astronomická škoda. Proto je více než vhodné, aby se sami pojistili pomocí pojištění odpovědnosti zaměstnance, které před těmito riziky chrání.

Stát může při způsobené škodě vymáhat až 4,5 násobek měsíční mzdy svého úředníka. Většinou stát po úřednících škodu nevymáhá, avšak už se stalo, že tak učinil v plném rozsahu. Za chybu úředníka může odškodnění žádat i jeho klient. Nečekejte na to, až se chyba stane a pojistěte se již nyní.

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
SV pojištěníOdpovědnost zaměstnance
SV
pojištění odpovědnostiPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Platí po celém světě. Varianty Řidič, Řidič PLUS a Řidič z povolání.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
Kooperativa pojištěníPojištění na škodu pro manažery firem
Kooperativa
pojištění odpovědnostiChrání firmu a členy orgánů společnosti při náhradě škody způsobené v souvislosti s výkonem jejich funkce. Tzv. D&O pojištění. vhodné pro a.s., s.r.o., spolky, ústavy, nadace, fondy, sdružení. Pojištění kryje finanční škody (ušlý zisk, špatnou investici nebo pokles hodnoty akcií) vzniklé společnosti, společníkům, třetím osobám, včetně státu. Nulová spoluúčast.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti při výkonu povolání
Generali
pojištění odpovědnosti--Pojištění pro případ škod způsobených zaměstnavateli. Nižší pojistné při výkonu méně rizikového povolání. Pojištění kryje újmu na zdraví, škody na majetku a finanční škody. Platnost v ČR i ve světě.
ČSOB pojištěníPojištění odpovědnosti z výkonu povolání
ČSOB
pojištění odpovědnostiKrytí do 700.000 Kč. Pro zaměstnance je jeho pojištění odpovědnosti často povinnost, pro jejich zaměstnavatele ale téměř nezbytnost. Když mu způsobíte škodu, může všechno vyřešit v klidu s pojišťovnou. Vhodné i pro brigádníky.Sleva 10 % při sjednání online.
ČPP pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
ČPP
pojištění odpovědnostiOdpovědnost za újmu způsobenou zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi. Plnění až 200.000 Kč. Platné v ČR a Evropě.Sleva za věrnost až 20%.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění odpovědnostiVztahuje se na obecnou odpovědnost pojištěného (zaměstnance) za škodu způsobenou zaměstnavateli zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů v pracovně právním nebo služebním vztahu, na odpovědnost za škodu vzniklou při činnosti dobrovolných hasičů. Pouze na věcné škody, nikoliv újmy.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Kooperativa
pojištění odpovědnostiPři způsobení škody zaměstnavateli. Chrání proti: nabourání služebního auta, ztracení telefonu, poškození notebooku, ublížení na zdraví.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli
Pojišťovna VZP
pojištění odpovědnostiKrytí až 500.000 Kč. Kryje škody způsobené zaměstnavateli, škody na firemním voze apod.Sleva 30 %, jste-li pojištěný u VZP.

Co by mělo krýt pojištění odpovědnosti úředníka

- způsobení škody jak zaměstnavateli, tak klientovi
- havárie služebního vozidla
- chyba při čerpání evropských dotací
- účetní chyba
- ztráta či poškození zapůjčeného mobilu či notebooku
- ublížení na zdraví
- náklady na právní zastoupení

Cena pojištění odpovědnosti úředníka

Cena pojištění odpovědnosti úředníka je většinou okolo 50 Kč až 100 Kč měsíčně. Pro přesnou cenu a srovnání nás kontaktujte.


Stop Pozor: Vždy se finančního poradce zeptejte, co vše pojištění odpovědnosti kryje a nezapomeňte správně určit své povolání — úředník. Pojistka by jinak mohla být neplatná.

Stop Tip: Sepište si dopředu seznam prohřešků, před kterými chcete být chráněni. Nenechte se zahltit seznamem položek pojišťovacího makléře a porovnejte ho s tím Vaším. Například chci být chráněn proti ztrátě notebooku, způsobení automobilové nehody apod.


Co by Vás mělo při sjednání pojištění odpovědnosti úředníka zajímat

- platí pojištění v ČR, v EU i mimo Evropskou Unii?
- jak vysoká je spoluúčast?
- jaké jsou výpovědní podmínky?
- chrání pojištění před škodami způsobenými jak zaměstnavateli, tak klientovi?

Čtěte také: Srovnání pojištění odpovědnosti zaměstnanců
Diskuze a zkušenosti


Tomáš Chopen k Pojištění odpovědnosti úředníka:
Jsem dlouhodobě pojištěný u Kooperativy. Zatím nemám zkušenost s výplatou pojistného, ale jinak jsem spokojen.

Richard Renda k Pojištění odpovědnosti úředníka:
Vztahuje se pojištění i na újmu, kterou jako úředník způsobím zaměstnavatelovi? Vztahuje se na újmu, kterou způsobím klientovi? Není to nikde popsáno. Kryje mě pojištění ještě před něším jiným?

VP k Pojištění odpovědnosti úředníka:
Richard Renda: Ano, běžné pojištění odpovědnosti by Vás mělo krýt jak před škodou, kterou způsobíte zaměstnavateli, tak klientovi. Další krytí je možné si domluvit přímo s poradcem.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.