X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění odpovědnosti úředníka

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění odpovědnosti úředníka

Zaměstnanec

Státní úředníci nemají astronomické platy a i přes to díky jejich pochybení může vzniknout astronomická škoda. Proto je více než vhodné, aby se sami pojistili pomocí pojištění odpovědnosti zaměstnance, které před těmito riziky chrání.

Stát může při způsobené škodě vymáhat až 4,5 násobek měsíční mzdy svého úředníka. Většinou stát po úřednících škodu nevymáhá, avšak už se stalo, že tak učinil v plném rozsahu.
Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. Daňová úleva Popis Bonus
Ergo pojištěníOdpovědnost zaměstnance
Ergo
pojištění odpovědnostiPojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Platí po celém světě. Varianty Řidič, Řidič PLUS a Řidič z povolání.Sleva při objednání dalších produktů Ergo.
Kooperativa pojištěníPojištění na škodu pro manažery firem
Kooperativa
pojištění odpovědnostiChrání firmu a členy orgánů společnosti při náhradě škody způsobené v souvislosti s výkonem jejich funkce. Tzv. D&O pojištění. vhodné pro a.s., s.r.o., spolky, ústavy, nadace, fondy, sdružení. Pojištění kryje finanční škody (ušlý zisk, špatnou investici nebo pokles hodnoty akcií) vzniklé společnosti, společníkům, třetím osobám, včetně státu. Nulová spoluúčast.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti členů orgánů společnosti
Generali
pojištění odpovědnosti--Ochranu před nepříznivými následky spojenými se vznikem povinnosti nahradit újmu vzniklou špatným rozhodnutím jednatele, managementu či členů představenstva firmy. Tzv. D&O obsahuje i právní ochranu.
Kooperativa pojištěníPojištění odpovědnosti z povolání
Kooperativa
pojištění odpovědnostiPři způsobení škody zaměstnavateli. Chrání proti: nabourání služebního auta, ztracení telefonu, poškození notebooku, ublížení na zdraví.
ČSOB pojištěníPojištění odpovědnosti z výkonu povolání
ČSOB
pojištění odpovědnostiPro zaměstnance je jeho pojištění odpovědnosti často povinnost, pro jejich zaměstnavatele ale téměř nezbytnost. Když mu způsobíte škodu, může všechno vyřešit v klidu s poišťovnou.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti z výkonu povolání
Generali
pojištění odpovědnosti--Pojištění pro případ škod způsobených zaměstnavateli. Nižší pojistné při výkonu méně rizikového povolání. Pojištění kryje újmu na zdraví, škody na majetku a finanční škody.Sleva 5 % pro neřidiče.
ČPP pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
ČPP
pojištění odpovědnostiOdpovědnost za újmu způsobenou zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi. Plnění až 200.000 Kč. Platné v ČR a Evropě.Sleva za věrnost až 20%.
Generali pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Generali
pojištění odpovědnosti--Celosvětová působnost, variabilita vzhledem k vykonávané činnosti, možnost nízké spoluúčasti. Pojištění je vhodné pro zaměstnance na HPP, DPP, státní zaměstnance (policisté, celníci, vojáci z povolání).
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění odpovědnosti zaměstnance
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění odpovědnostiVztahuje se na obecnou odpovědnost pojištěného (zaměstnance) za škodu způsobenou zaměstnavateli zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů v pracovně právním nebo služebním vztahu, na odpovědnost za škodu vzniklou při činnosti dobrovolných hasičů. Pouze na věcné škody, nikoliv újmy.
Metlife pojištěníSkupinové pojištění pro firmy
Metlife
pojištění odpovědnosti--Srozumitelná smlouva, rychlá výplata.

Co by mělo krýt pojištění odpovědnosti úředníka

- havárie služebního vozidla
- chyba při čerpání evropských dotací
- účetní chyba
- ztráta či poškození zapůjčeného mobilu či notebooku
- ublížení na zdraví
- náklady na právní zastoupení

Cena pojištění odpovědnosti

300 Kč - 1000 Kč měsíčně.

Stop Pozor: Vždy se finančního poradce zeptejte, co vše pojištění odpovědnosti kryje a nezapomeňte správně určit své povolání - úředník. Pojistka by jinak mohla být neplatná.

Stop Tip: Sepište si dopředu seznam prohřešků, před kterými chcete být chráněni. Nenechte se zahltit seznamem položek pojišťovacího makléře a porovnejte ho s tím Vaším. Například chci být chráněn proti ztrátě notebooku, způsobení automobilové nehody apod.

Co by Vás mělo při sjednání pojištění odpovědnosti úředníka zajímat

- platí pojištění v ČR, v EU i mimo Evropskou Unii?
- jak vysoká je spoluúčast?
- jaké jsou výpovědní podmínky?

Čtěte také: Srovnání pojištění odpovědnosti zaměstnanců
Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.