X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání komerčního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Komerční pojištění

Komerční pojištění

 Co je to komerční pojištění? Jsou to všechny druhy pojištění, které nejsou nekomerční. Mezi nekomerční (veřejné) pojištění patří pojištění především zajišťovaná státem či společnostmi, ve kterých má stát podíl (VZP).

Nekomerční neboli sociální pojištění:

Na druhou stranu komerční pojištění je zajišťováno komerčními – soukromými pojišťovnami. Jedná se o různé finanční produkty, které nabízejí pojišťovny jako Generali, Česká pojišťovna, Kooperativa a mnoho dalších působících v Česku.Nekomerční pojištění je nabízeno státem a zdravotními pojišťovnami a bývá často povinné. Trochu zmatek však nastane, když komerční pojišťení nabízí nekomerční pojišťovna VZP. Ta totiž nabízí pojištění cizinců a cestovní pojištění.

Stop V případě, že jste často mimo ČR a cestujete za prací, můžete se z povinného zdravotního pojištění odhlásit. Je však nutné doložit cestovní pojištění na dané období a počítat s tím, že v případě např. nutného zdravotního zákroku v ČR (například zubař) byste si museli zákrok sami platit.

Přerušení placení zdravotního pojištění je možné i pro digitální nomády, kteří pracují přes internet z různých míst na světě. Při odhlášení placení zdravotního pojištění je nutné zdravotní pojišťovnu pravidelně informovat a pojištění prodlužovat.

Komerční pojištění:

Na komerční pojištění se vztahují zákony České republiky, především zákon o pojišťovnictví 363/1999 Sb.
Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Komerční životní pojištění


Chcete-li si sjednat některé komerční pojištění, můžete tak učinit vyplněním formuláře nahoře. Během několika hodin se Vám ozve náš specialista na pojištění a domluví si s Vámi schůzku.