X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání komerčního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Komerční pojištění srovnání 2024

Komerční pojištění

 Co je to komerční pojištění? Jsou to všechny druhy pojištění, které nejsou nekomerční. Mezi nekomerční (veřejné) pojištění patří pojištění především zajišťovaná státem či společnostmi, ve kterých má stát podíl (VZP).

Nekomerční neboli sociální pojištění:

Na druhou stranu komerční pojištění je zajišťováno komerčními – soukromými pojišťovnami. Jedná se o různé finanční produkty, které nabízejí pojišťovny jako Generali, Česká pojišťovna, Kooperativa a mnoho dalších působících v Česku.Komerční pojištění:

Nekomerční pojištění je nabízeno státem a zdravotními pojišťovnami a bývá často povinné. V případě Pojišťovny VZP však státní pojišťovna nabízí i komerční pojištění. Konkrétně rizikové životní pojištění, pojištění majetku, odpovědnosti či cestovní pojištění.


Stop Tip: V případě, že jste často mimo ČR a cestujete za prací, můžete se z povinného zdravotního pojištění odhlásit. Je však nutné doložit cestovní pojištění na dané období a počítat s tím, že v případě např. nutného zdravotního zákroku v ČR (například zubař) byste si museli zákrok sami platit.


Při odhlášení placení zdravotního pojištění je nutné zdravotní pojišťovnu pravidelně informovat a pojištění prodlužovat. Na komerční pojištění se vztahují zákony České republiky, především zákon o pojišťovnictví 363/1999 Sb.

Seznam komerčních pojišťoven


Generali Česká pojišťovna Kooperativa Allianz ČSOB pojišťovna Youplus pojišťovna
Česká podnikatelská pojišťovna Uniqa Nn pojišťovna Metlife Pojišťovna VZP
Komerční pojišťovna Simplea Slavia pojišťovna Ergo Halali pojišťovna
Maxima pojišťovna Union cestovní pojištění Erv cestovní pojištění Bnp Paribas Cardif pojišťovna
Hasičská vzájemná pojišťovna Direct Mutumutu životní pojištění Pillow pojišťovna

Pod pojmem „komerční pojištění“ mohou lidé myslet i pojištění od Komerční banky, která jej nabízí skrze svoji Komerční pojišťovnu. Tyto pojištění se v zásadě neliší od podobných produktů na trhu jiných pojišťoven.

Máte osobní zkušenosti s pojištěním od komerčních pojišťoven či jakýmkoliv pojistným produktem, o které byste se s námi chtěli podělit? Můžete tak učinit v diskuzi.
Diskuze a zkušenosti


Jaroslav Kopka k Komerční pojištění srovnání 2024:
Má v dnešní době komerční pojištění - cestovní pojištění na cesty po EU? Protože jste přece pojištění zdravotní pojišťovnou, třeba VZP po celé Evropské Unii, ne? Samozřejmě myslím na úraz nebo hospitalizaci. Na co je potom cestovní pojištění. Napadá mě jenom to, že obsahuje pojištění odcizení kufrů třeba.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Komerční životní pojištění


Chcete-li si sjednat některé komerční pojištění, můžete tak učinit vyplněním formuláře nahoře. Během několika hodin se Vám ozve náš specialista na pojištění a domluví si s Vámi schůzku.