X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání penzijního spoření

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Doplňkové penzijní spoření srovnání 2023

Žena se kouká do okna a vidí svůj odraz ve stáří

 Doplňkové penzijní spoření (DPS) je pouze přejmenovaný produkt - penzijní připojištění. Jedná se o dobrovolné státem podporované spoření na důchod tzv. III. pilíř. I. pilíř je povinné sociální pojištění a II. pilíř byl zrušen. Penzijní spoření je maximálně vhodné pro ty, kteří se nechtějí spoléhat na nízké státní dávky v penzi a chtějí žít důstojné stáří.

Výše státního příspěvku až 230 Kč měsíčně + snížení daňového základu až o 24.000 Kč ročně. Nečekejte na výši důchodu, kterou Vám určí stát a nechte si srovnat penzijní spoření 8 českých pojišťoven.Pojišťovny nabízející penzijní spoření

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
NN pojištěníDoplňkové penzijní spoření
NN
penzijní spoření2,79 %anoStátní příspěvek až 230 Kč měsíčně, odečet až 24 000 Kč ročně z daňového základu.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníDoplňkové penzijní spoření
Pojišťovna České spořitelny
penzijní spoření6,14 %anoRočně můžete získat až 2.760 Kč.Každý rok si můžete snížit daňový základ až o 24 000 Kč. Ročně tak můžete ušetřit až 3 600 Kč na dani z příjmů.
Uniqa pojištěníDoplňkové penzijní spoření
Uniqa
penzijní spoření14,4 %anoSpoření na stáří, odpočet daně a státní příspěvek.
Allianz pojištěníDoplňkové penzijní spoření (3. pilíř)
Allianz
penzijní spoření-anoVýběr ze 3 fondů. Státní příspěvek až 2.760 Kč/rok. Pro získání státního příspěvku stačí spořit 300 Kč měsíčně. Snižte si daňový základ až o 24.000 Kč.
Conseq pojištěníDoplňkové penzijní spoření ZENIT
Conseq
penzijní spoření1,23 %anoOnline uzavření smlouvy. 3 investiční strategie. Možnost uzavření smlouvy online.
Kooperativa pojištěníDPS
Kooperativa
penzijní spoření-anoSpoření od České spořitelny. Výhodná forma dlouhodobého spoření s cílem zajištění doplňkových příjmů v době odchodu do důchodu.1.000 Kč bonus ke každé nové smlouvě.
KB pojištěníKB PS
KB
penzijní spoření-anoPenzijní společnost Komerční banky nabízí kromě státního příspěvku i investování do dynamického či vyváženého fondu. Vhodné i pro děti.Karta Sphere zdarma ke smlouvě, zvýhodněné pobytové programy u partnerů KB PS, státní příspěvek, daňové úlevy a možnost příspěvku zaměstnavatele. 1 % z každé platby kreditní kartou na penzijní účet účastníka u KB PS.
ČSOB pojištěníPenzijní spoření
ČSOB
penzijní spoření6,51 %anoDíky kombinaci spoření, investování a státní podpory získáte vysoký a bezpečný výnos.Bonus 1.000 Kč k nové smlouvě.
Generali pojištěníPenzijní spoření
Generali
penzijní spoření4,6 %anoDůchodové a doplňkové penzijní spoření - tzv. 3. pilíř. Možné sjednat i dětem. 3Bonus 500 kč na nákup v obchodě Mall.cz.
NN pojištěníPenzijní spoření pro děti
NN
penzijní spoření2,79 %anoČím dříve se začne se státní podporou spořit, tím lépe. Státní příspěvek až 230 Kč měsíčně, odečet až 24 000 Kč ročně z daňového základu.


Pozor Již 4,5 milionu Čechů využívá penzijní spoření - III. dobrovolný pilíř důchodového spoření. Nečekejte na důchod, který Vám přidělí stát.
Z povinného důchodového pojištění, které musejí aktivní občané ČR platit, se vyplácejí starobní, invalidní, vdovský a sirotčí důchod. Na druhou stranu doplňkové dobrovolné penzijní spoření (3. pilíř) zaručuje, že peníze si spoříte pouze sami sobě do vybraného penzijního fondu a ty Vám budou vyplaceny při odchodu do důchodu i se všemi státními příspěvky. Výplata peněz je jednorázová nebo v podobě penze. Rozhodnutí bude na Vás. Pokud dojde k předčasné smrti pojištěného, tak jsou peníze vyplaceny určeným osobám či dědicům.

Státní podpora penzijního spoření ve 3. pilíři

Vaše měsíčnní pojistné Příspěvěk od státu ročně Sleva na dani ročně
(kolik si můžete odečíst z daní)
Daňová úspora ročně
100 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč
200 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč
300 Kč 1 080 Kč 0 Kč 0 Kč
400 Kč 1 320 Kč 0 Kč 0 Kč
500 Kč 1 560 Kč 0 Kč 0 Kč
600 Kč 1 800 Kč 0 Kč 0 Kč
700 Kč 2 040 Kč 0 Kč 0 Kč
800 Kč 2 280 Kč 0 Kč 0 Kč
900 Kč 2 520 Kč 0 Kč 0 Kč
1 000 Kč 2 760 Kč 0 Kč 0 Kč
1 500 Kč 2 760 Kč 6 000 Kč 900 Kč
2 000 Kč 2 760 Kč 12 000 Kč 1 800 Kč
3 000 Kč a více 2 760 Kč 24 000 Kč 3 600 Kč

Doplňkové penzijní spoření a daně

Kromě státního příspěvku stát podporuje dobrovolné penzijní spoření i úlevou na daních z příjmu. Nutné je spořit více jak 1.000 Kč měsíčně. Daňový základ si můžete snížit až o 24.000 Kč ročně. To je při 15% dani z příjmu 3.600 Kč ročně. Sleva na dani je bez rozdílu dostupná jak zaměstnancům, tak živnostníkům, kteří nemají paušální daň.

Příspěvek zaměstnavatele

Na penzijní spoření Vám může přispět i Váš zaměstnavatel a to až do výše 50.000 Kč ročně. Výhodou je to, že vy získáte veškeré výhody v podobě státního příspěvku a Váš zaměstnavatel si může o tyto peníze snížit daňový základ a tím ušetřit. Zaměstnavatel uspoří 34 % na povinných odvodech a zaměstnanec 11 % ze svých odvodů. Ať už zaměstnavatel přispěje jakokoliv částkou, je tento náklad pro něj 100% daňově uznatelným nákladem. Vyplňte formulář nahoře a my Vám poradíme, jak pojištění i s příspěvkem zaměstnavatele získat.

Další výhody penzijního spoření

Státní příspěvek na DPS je možné získat, pokud máte trvalý pobyt na území ČR nebo bydliště na území některého ze států EU. Kromě výnosů je výhodou možnost tzv. „předdůchodu“, kdy účastník může jít do penze již 5 let před dovršením státem určeného důchodového věku — 65 let. Tedy v 60 letech.

Výhody doplňkového penzijního spoření jsou neoddiskutovatelné. Pro mladší lidi jsou vhodné fondy dynamické, pokud již účastníkovi zbývá do důchodu krátká doba, tak se nabízejí fondy konzervativní, které i při náhlém poklesu trhu nebudou klesat drasticky na hodnotě. Dlouhodobé výnosy jsou z nich však pochopitelně nižší. Více o jednotlivých penzijních fondech se dozvíte na stránce srovnání penzijních fondů.
Diskuze a zkušenosti


Jirka Jirka k Doplňkové penzijní spoření srovnání 2023:
je mi 32 let a přemýšlím o penzijním spoření, avšak stát nyní připravuje novelu zákona a bude možná vše jinak. Co si o tom myslíte a doporučujete mi ho založit už teď nebo mám počkat, až to stát vymyslí a budou podmínky jasné? Momentálně mi přijde nejlepší spořit na spořící účet - Max banka, Moneta apod.

Thomaskib k Doplňkové penzijní spoření srovnání 2023:
[b]velká aktualizace zabezpečeného prohlížeče s metodami antidetect [/b] [url=https://ximpro.site] Stáhněte si antidetect browser discount nyní [/url] [i]ximerova práce je založena na principech kryptografie, které umožňují matení digitálních tisků a brání tomu, webové stránky shromažďují a kompilují informace o aktivitě svých návštěvníků [/i] Naše výhody! [i] - Údaje o profilech lze ukládat vhodným způsobem. Na výběr je databáze nebo vlastní zařízení. - Data na různých zařízeních jsou synchronizována mezi sebou. - Možnost poměrně přesného manuálního nastavení-můžete změnit nastavení proxy, časového pásma, identifikační řádky prohlížeče a další. - Přístup k vytváření více pracovních prostředí. - Ochrana systému před vloupáním a únikem při nesprávném zadání hesla. - Cloudové ukládání profilů v šifrované podobě - Multiplatformní verze prohlížeče Windows or Linux - Automatické generování fingerprint digitálního otisku zařízení a další [/i] Pro nové uživatele je k dispozici sleva 50% až do konce tohoto měsíce. A také existuje affiliate program pro všechny uživatele s platbou až 40% z každé platby nového uživatele! Připojte se k naší přátelské komunitě, buďte v bezpečí spolu s prohlížečem Ximera Váš propagační kód pro registraci 384637

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.