X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

» Srovnání zde

Povodňové mapy 2024

Povodňové mapy slouží jako nástroj pro pojišťovny na určení ceny pojištění nemovitosti. Při nákupu domu či bytu si však vždy zjistěte, jestli se nemovitost nenachází v záplavové oblasti.

Stop TIP: Sháníte nemovitost a přemýšlíte o hypotéce? Vždy si nejdříve zajistěte financování: www.hypotecnispecialista.cz.

Mapa České asociace pojišťoven

Povodňová mapa Intermap Technologies s.r.o.

Mapu vypracovala Intermap Technologies, s.r.o. z digitálního modelu terénu NEXTMap® Europe a jako službu zdarma nabízí zjištění, zda-li se nemovitost nachází v záplavové oblasti a v jaké zóně. Po zadání adresy Vám přijde na e-mail PDF. Dříve byla služba zpoplatněna. Podklady této firmy využívají i české pojišťovny v asociaci ČAP. Mapa obsahuje říční rizikové zóny a rizikové zóny záplav z přívalových dešťů a jejich hloubky. Podkladem je Atlas ČR v měřítku 1 : 150 000 a databáze adres UIR-ADR. Postup je velmi snadný. Mapu naleznete zde.

Další povodňové mapy

Mapa POVIS
Mapa POVIS (Povodňový informační systém)
Mapa EDPP
Mapa EDPP (Elektronický digitální povodňový portál)
Mapa Hydrosoft
Mapa Hydrosoft

Povodňová zóna 1
Zanedbatelné riziko povodně. Pojišťovna nemovitost pojistí a pojistné není nijak navýšeno.

Povodňová zóna 2
Nízké riziko povodně. Pojišťovna nemovitost pojistí, ale může lehce navýšit částku. Nemovitostí v této zóně se týká 100letá voda.

Povodňová zóna 3
Střední riziko povodně. Pojišťovna nemovitost buď nepojistí nebo výrazně zvýší pojistné. Nemovitostí v této zóně se týká 50letá voda.

Povodňová zóna 4
Vysoké riziko povodně. Pojišťovna nemovitost zpravidla nepojistí. Nemovitostí v této zóně se týká 20letá voda.


Potřebujete pojištění? Srovnání pojištění na míru


Stop Pozor: 20letá voda neznamená, že povodeň přijde každých 20 let. Velká voda nemusí přijít třeba za 400 let nebo může být povodeň v dané zóně i každý rok.

U N-leté povodně existuje pravděpodobnost, že velká voda přijde s pravděpodobností 1/N během jednoho roku. U 50leté povodně je to 1/50 = 2%. Pravděpodobnost je každý rok stejná.

Plánujete-li nákup nemovitosti a schází Vám celá částka, je doporučené nejdříve řešit financování. Pomůžeme Vám na portálu Hypoteční specialista.cz.


Diskuze a zkušenosti


Jan Sedláček k Povodňové mapy 2024:
Mohl bych se někde dopátrat jak byla povodňová mapa vypracována a jaké byly použity postupy při jejím vypracovávání? Nechápu totiž jak je možné, že mi v určitých místech hlásí Střední riziko povodně, kdy už je nemovitost mnohdy nepojistitelná, přestože v dané části nikdy povodeň zaznamenána nebyla.

Václav k Povodňové mapy 2024:
Jakou povodňovou mapu máte na mysli? Jsou tu odkazy na 3. Mapa České asociace pojišťoven, mapa VÚV TGM a mapa Centrálního datového skladu. Tu první bych bral jako směrodatnou. Jinak povodňové mapy mají i příslušné úřady.

Lenka k Povodňové mapy 2024:
Dobrý den, pojišťovny mi odmítají pojistit chatu, pro její rizikovost záplav. V chatě však nikdy voda nebyla a stojí přes 80 let. Je možné s tímto nějak nesouhlasit a bránit se tomu? Je třeba možné, že je na mapě nějaká chyba? Jsou všechny mapy stejné ( co se týče rizika povodní a záplav )? Děkuji

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.