X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění zaměstnanců

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění zaměstnanců 2021

Zaměstnankyně

Pokud jste zaměstnavatel, tak jistě víte, že musíte za své zaměstnance odvádět povinné sociální a zdravotní pojištění. Není to však jediné pojištění, které je ze zákona nutné platit u zaměstnanců na HPP (hlavní pracovní poměr) a DPP (dohodu o provedení práce a dohodu o činnosti). Kromě zákonných pojištění se silně doporučuje zaměstnance pojistit na odpovědnost za škodu, kterou způsobí v zaměstnání.


Sociální pojištění

  • důchodové pojištění (platí se státu)
  • nemocenské pojištění (platí se zdravotní pojišťovně)
  • příspěvek na státní politiku zaměstnanosti (platí se státu)Zákonné pojištění zaměstnanců

Zaměstnavatel je povinnen odvádět zákonné pojištění svých zaměstnanců, kterým je kryto riziko škody na zdraví a škody vzniklá v souvislosti s pracovním úrazem a nemocí zaměstnance. Toto pojištění v ČR nabízí pouze Kooperativa a česká pojišťovna. Právě Kooperativa je podnikateli nejvíce používaná.

Pozor Pozor: Zákonné pojištění zaměstnanců je povinné. Sjednává jej Kooperativa a Česká pojišťovna a stojí minimálně 100 Kč čtvrtletně.

Výše odvodu se odvíjí od profese a odpracovaných hodin. Pro max. 300 hodin/měsíc a zároveň 10.000 Kč/měsíc na jednoho zaměstnance na dohodu o provedení práce (DPP) je pojištění pro neomezený počet zaměstnanců ve výši pouze 100 Kč/čtvrt roku.

Nepovinné pojištění zaměstnanců

Pokud chcete své zaměstnance připojistit na škodu, která může vzniknout Vám, tak jim můžete sjednat pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnancem při výkonu povolání. Tomuto pojištění se také lidově říká pojištění na blbost. Jakožto podnikatel můžete být vystaveni i riziku ztráty či poškození majetku zaměstnance na pracovišti. Takové situace řeší pojištění odpovědnosti pro firmy a podnikatele.

Životní pojištění pro zaměstnance

Pokud však chcete svým zaměstnancům přinést něco navíc, můžete jim sjednat nepovinné životní pojištění zaměstnanců. Zajistíte jim tak ochranu proti úrazům, ať už v zaměstnání či mimo něj, či pojištění pro případ úmrtí. Pokud své zaměstnance pojistíte investičním či kapitálovým pojištěním, zároveň jim spoříte na důchod. Stát tuto politiku přímo podporuje možností daňové úlevy.

Pojištění zaměstnanců nabízejí v ČR tyto pojišťovny:Běžnou praxí je i to, že zaměstnavatel si sjedná pojištění zaměstnanců proti jejich smrti a v případě náhlé události je pak zaměstnavatelovi vyplacena pojistka. Tento typ pojištění je velmi populární ve Spojených státech.


Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Životní pojištění zaměstnanců 2021


Pokud chcete svoje zaměstnance pojistit ať už životním pojištěním či jiným typem pojistky, vyplňte krátký formulář v horní části stránky a nechte se kontaktovat naším specialistou. Ten Vám rád poradí v oblasti výběru toho správného pojištění zaměstnanců a rád se s Vámi sejde.