X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění zaměstnanců

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění zaměstnanců 2024

Zaměstnankyně

  Pokud jste zaměstnavatel, tak jistě víte, že musíte za své zaměstnance odvádět povinné sociální a zdravotní pojištění. Není to však jediné pojištění, které je povinné platit u zaměstnanců na HPP (hlavní pracovní poměr) a DPP (dohodu o provedení práce či dohodu o činnosti). Pokud zaměstnáváte alespoň jednoho zaměstnance, tak musíte platit tzv. „zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele“ za škodu při pracovním úrazu či nemoci z povolání zaměstnance. Kromě zákonných pojištění se také doporučuje zaměstnance pojistit na odpovědnost za škodu, kterou způsobí v zaměstnání zaměstnavateli či 3. osobě, ale jako zaměstnanecký benefit je možné zaměstnancům sjednat i životní pojištění se spořením.Sociální pojištění

  • důchodové pojištění (platí se státu)
  • nemocenské pojištění (platí se zdravotní pojišťovně)
  • příspěvek na státní politiku zaměstnanosti (platí se státu)

Zákonné pojištění zaměstnanců

Zaměstnavatel je povinnen odvádět zákonné pojištění svých zaměstnanců, kterým je kryto riziko škody na zdraví a škody vzniklá v souvislosti s pracovním úrazem a nemocí na pracovišti či pří výkonu práce. Toto povinné pojištění se správně nazývá zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele a stojí od 100 Kč za čtvrt roku. Toto pojištění v ČR nabízí pouze Kooperativa a Generali Česká pojišťovna. Právě Kooperativa je podnikateli nejvíce používaná.


Pozor Pozor: Zákonné pojištění zaměstnanců je povinné. Sjednává jej Kooperativa a Generali česká pojišťovna a stojí minimálně 100 Kč čtvrtletně.


Výše odvodu se odvíjí od profese a odpracovaných hodin. Pro max. 300 hodin/měsíc a zároveň 10.000 Kč/měsíc na jednoho zaměstnance na dohodu o provedení práce (DPP) je pojištění pro neomezený počet zaměstnanců ve výši pouze 100 Kč/čtvrt roku. Více informací je ná stránkách Ministerstva financí.

Nečekejte, až se Vašim zaměstnancům či Vám něco stane a kvalitně se pojistěte! Kontaktujeme Vás a pomůžeme Vám po vyplnění formuláře.

Nepovinné pojištění zaměstnanců

Pokud chcete své zaměstnance připojistit na škodu, která může vzniknout Vám, tak jim můžete sjednat pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnancem při výkonu povolání. Tomuto pojištění se také lidově říká „pojištění na blbost“. Jakožto podnikatel můžete být vystaveni i riziku ztráty či poškození majetku zaměstnance na pracovišti. Takové situace řeší pojištění odpovědnosti pro firmy a podnikatele. Pokud chcete více informací o jakémkoliv připojištění pro Vaše zaměstnance či chcete svému zaměstnavateli navrhnout, aby Vám na pojištění přispěl ve formě benefitu, neváhejte nás kontaktovat vyplněním formuláře nahoře.

Cena pojištění odpovědnosti zaměstnanců

Cena pojištění odpovědnosti zaměstnance z povolání je obvykle 45 Kč - 220 Kč za měsíc v závislosti na rozsahu krytí a výši limitů.
Pojištění odpovědnosti zaměstnanců nabízejí tyto pojišťovny:


Kooperativa Generali Česká pojišťovna Nn pojišťovna Pojišťovna České spořitelny Komerční pojišťovna Uniqa
Allianz Metlife ČSOB pojišťovna Pojišťovna ČPP Insia pojišťovna Eurola pojišťovna

Životní pojištění pro zaměstnance

Pokud však chcete svým zaměstnancům přinést něco navíc, můžete jim sjednat nepovinné životní pojištění zaměstnanců. Zajistíte jim tak ochranu proti úrazům, ať už v zaměstnání či mimo něj, či pojištění pro případ úmrtí. Pokud své zaměstnance pojistíte investičním či kapitálovým pojištěním, zároveň jim spoříte na důchod. Stát tuto politiku přímo podporuje možností daňové úlevy.

Cena životního pojištění pro zaměstnance

Obvyklé měsíční pojistné u rizikového životního pojištění zaměstnanců je 150 Kč - 1.000 Kč měsíčně. V případě investičního životního pojištění pro zaměstnance je to potom 300 Kč - 3.000 Kč měsíčně.

Běžnou praxí je i to, že zaměstnavatel si sjedná pojištění zaměstnanců pro případ smrti či neschopnosti práce zaměstnance. V případě nenadálé události je pak zaměstnavateli vyplaceno pojistné plnění. Tento typ pojištění je vhodný pro zaměstnavatele, kteří si chtějí pojistit své klíčové zaměstnance.

Diskuze a zkušenosti


PEtr L. k Pojištění zaměstnanců 2024:
O tomto jsem se dozvěděl z Vašich stránek. Vůbec jsem to nevěděl? Můžete mi někdo říci, proč tohle stát nějak nezveřejňuje? Nebo neinformuje na živnostneském úřdě???

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Životní pojištění zaměstnanců 2024


Pokud chcete svoje zaměstnance pojistit ať už životním pojištěním či jiným typem pojistky, vyplňte krátký formulář v horní části stránky a nechte se kontaktovat naším specialistou. Ten Vám rád poradí v oblasti výběru toho správného pojištění zaměstnanců a rád se s Vámi sejde.