X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání investičního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Investiční životní pojištění - srovnání 2024


Investiční životní pojištění

  Investiční životní pojištění je běžné rizikové životní pojištění, které však kromě pojistné části (peníze, které vkládáte na pokrytí rizik), obsahuje i část investiční. Peníze jsou investovány do podílových fondů.

Spojení dvou produktů — rizikové životní pojištění (pojištění úrazů, smrti, invalidity apod.) a investování do podílových fondů — bylo dříve velmi oblíbené a i dnes se investiční životní pojištění těší vysoké podpoře. Stále více je však trendem od spojování těchto dvou produktů upouštět a sjednávat běžné rizikové životko + spořit do podílových fondů zvlášť. Případně se pojistit na život a střádat pomocí penzijního spoření. Investiční životní pojištění je jakýmsi kompromisem mezi pokrytím rizik a investováním.

Klient si u svého investičního životního pojištění vybere, do jakého fondu nebo více fondů se bude část peněz vkládat, podle toho, jak velký výnos a riziko chce podstoupit. Během spoření je pak možné investiční strategii upravovat. Obvyklá praxe je potom ta, že při dosažení určitého věku klienta (obvykle 70 let) jsou všechny naspořené peníze klientovi naráz vyplaceny a on je tak dobře zajištěn na důchod.

Pozor Lidé v Česku jsou výrazně podpojištění a často mají nepojištěná velká rizika - smrt, invalidita a pracovní neschopnost.

Pozor Pozor: Některá IŽP nechrání před následky po mozkové mrtvici či infarktu. Stalo se, že klient zůstal upoután na lůžko po mozkové příhodě a pojistné plnění neproběhlo. Vždy si zjistěte, jaká rizika dané investiční životní pojištění kryje.Seznam investičních životních pojištění 2024

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Allianz pojištěníAllianz ŽIVOT investiční
Allianz
investiční životní pojištění7,56 %anoS pravidelnou investiční složkou. Garance nejvyššího plnění u 251 závažných úrazů a nemocí. Progresivní plnění až do výše 800 % a u pojištění denního odškodného až do výše 500 %. Zrušení smlouvy bez poplatku.Sleva na ostatní produkty Allianz. 21 % na Allianz Auto, 7 % Allianz Domov a 7 % na Allianz Penze.
Unicredit bank pojištěníAmundi Life
Unicredit bank
investiční životní pojištěníanoAž 8 osob na 1 smlouvě, krytí speciálních rizik (autonehoda). Pro klienty na min. 5 let do 60. roku života. Možnost placení zaměstnavatelemBonus 5 % z investované částky po 12ti měsících placení pojistného.
Metlife pojištěníBalanceLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoPro zabezpečení celé rodiny. Hlavní pojištěný může být i dítě. Pro případ smrti a dožití. Možnost připojištění - trvalé následky, léčba, chirurgický zákrok, rekonvalescence. Možnost mimořádného výběru.
Generali pojištěníBel Mondo 20
Generali
investiční životní pojištění4,6 %anoPojištění smrti, úrazu a poúrazové péče. Až 8 lidí na 1 smlouvě. Dorovnání výpadku příjmů v důsledku úrazu, nemoci a invalidity
ČSOB pojištěníBEZ OBAV
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoPro osoby 14-80 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život,výpadek příjmu, dětské úrazy a onemocnění a asistence.
Raiffeisen pojištěníDOMINO Invest
Raiffeisen
investiční životní pojištěníanoVe spolupráci s UNIQA. Zajištění rodiny a investování do podílových fondů. Možnost volby spoření. Na jedné smlouvě až 2 dospělí a neomezený počt dětí. Chrání proti rizikům z trvalých následků, smrti, úrazů, invalidity, pracovní neschopnosti, vážných onemocnění.
Uniqa pojištěníDOMINO Invest
Uniqa
investiční životní pojištěníflexibilníanoChrání proti rizikům jako běžné životní pojištění + obsahuje spoříci složku. Zahrnuje mnoho diagnóz. Nabízí měsíční dávku v pracovní neschopnosti až 30.000 Kč až 12 na měsíců.
Raiffeisen pojištěníDOMINO Risk 2020
Raiffeisen
investiční životní pojištěníflexibilníanoPro 2 osoby a neomezeno dětí - rodinné pojištění.
SV pojištěníERGO Renta
SV
investiční životní pojištěníflexibilníanoInvestuje do německých fondů MEAG a CONSEQ. Chrání i členy rodiny. Variabilní výplata jednorázově nebo důchodem.
Metlife pojištěníFairLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoPojištění zaměřené na pojistnou ochranu. Pro 1 dospělého a až 5 dalších osob. Pro případ smrti a dožití.Slevy pro nekuřáky, pza prevenzi a bezpečné zaměstnání.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníFLEXI
Pojišťovna České spořitelny
investiční životní pojištění6,14 %anoPojištění nemoci, invalidity a hospitalizace. zdarma pojištění všech rizikových sportů. Platné na celém světě.500.000 Kč navíc při trvalých následcích.
Kooperativa pojištěníFlexi junior
Kooperativa
investiční životní pojištění-anoZajištění dítěte do 19. roku života.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníFLEXI pro děti
Pojišťovna České spořitelny
investiční životní pojištění6,14 %anoZajištění dítěte do 19. roku života.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníFLEXI pro seniory
Pojišťovna České spořitelny
investiční životní pojištění6,14 %anoZajištění s investováním pro seniory.
ČSOB pojištěníFORTE
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoKryje mnoho rizik. Pro osoby 14-65 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život, výpadek příjmu, úrazy, invaliditu a vážné choroby. Obsahuje asistenci.
ČSOB pojištěníFORTÍK
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoPojištění pro děti, ale i 2 dospělé. Chrání proti chorobám, úrazu a hospitalizaci.
Metlife pojištěníGarde
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoPro 2 dospělé a až 5 dětí. Neobsahuje žádné připojištění. Pro případ smrti a dožití.Sleva až 15% v programech zaměstnání, nekuřák až 20 %, darování krve až 5 %. Odměna za věrnost.
Metlife pojištěníInvestLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoZaměřené především na zhodnocování peněz pouze s krytím rizika smrti.
Kooperativa pojištěníKamarád
Kooperativa
investiční životní pojištění-anoPro děti do 16 let. Asistenční služba zdarma. Bonusy a jistota.
Metlife pojištěníKamarád
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoPro děti do 16 let. Asistenční služba zdarma. Bonusy a jistota.
Uniqa pojištěníLife IN
Uniqa
investiční životní pojištěníflexibilníanoChrání proti smrti, invaliditě, závažným onemocněním, trvalým následkům a pracovní neschopnosti.Bonusy za věrnost.
ČSOB pojištěníMaxík
ČSOB
investiční životní pojištění0,8 %anoGarantované minimální zhodnocení 0,8%.
ČSOB pojištěníMaximal Profit
ČSOB
investiční životní pojištění0,8 %anoGarantované minimální zhodnocení 0,8%.
ČPP pojištěníMaximum Invest
ČPP
investiční životní pojištění--Nabízí pouze Partners. Pojištění celé rodiny, široká škála pokrytí rizik včetně úrazů a nemocí a případ smrti. Součástí je investování do podílových fondů. Možnost pojištění až 7 osob.Finanční bonus při dožití. Sleva 15 % na připojištění invalidity.
Allianz pojištěníMojeInvesticeAqua
Allianz
investiční životní pojištění-anoSpecifické životní pojištění chránící před úmrtím s investováním do vodohospodářství. Peníze jsou vyplaceny při dožití. Investuje do HVB GLOBAL WATER RISK CONTROL 6 Indexu.
Uniqa pojištěníMotýlek
Uniqa
investiční životní pojištění-anoPojištění pro děti a mládež ve věku do 26 let. Chrání proti trvalým následkům a nemocemi. Má investiční složku.
Generali pojištěníMůj život
Generali
investiční životní pojištění4,6 %anoKryje úraz, boj s nemocí. Možnost pojištění celé rodiny. Obsahuje volitelně investiční .složkuPojištění hospitalizace následkem úrazu na rok zdarma, věrnostní bonusy.
Generali pojištěníMůj život pro děti
Generali
investiční životní pojištění4,6 %anoKryje u dítěte úraz a boj s nemocí. Možnost pojištění celé rodiny.
Kooperativa pojištěníNA PŘÁNÍ
Kooperativa
investiční životní pojištění-ano
ČPP pojištěníNEON INVEST
ČPP
investiční životní pojištění1,7 %-Pojištění pro celou rodinu (až 4 děti). Kryje případy úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. Pojistné plnění hospitalizace všude na světě. Pomoc s asistovanou reprodukcí. Chrání před úmrtím a nabízí investiční složku skrze své fondy.Sleva 15 % na připojištění invalidity. Věrnostní bonus a bonus za bezeškodní průběh. Sleva za propojištěnost, výši pojistného a „hypoteční“ rizika.
NN pojištěníNN Smart
NN
investiční životní pojištěníVhodné pro jednotlivce i rodinu. Obsáhlé krytí a spořící složka. (Varianty UZ2C a UM2C). Výběr z podílových fondů NN.
Metlife pojištěníOneLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoŽivotní pojištění kryjící před úrazy, nemocemi, hospitalizací i smrtí se spořící složkou.Sleva pro nekuřáky až 37 %, 10 % bonus za bezškodní průběh kařdých 10 let.
Metlife pojištěníOneLife pro děti
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoŽivotní pojištění pro děti kryjící před úrazy, nemocemi, hospitalizací i smrtí se spořící složkou.10 % bonus za bezškodní průběh kařdých 10 let.
ČSOB pojištěníPB Life Invest
ČSOB
investiční životní pojištění-anoPro klienty ČSOB Privátní banky.
Kooperativa pojištěníPERSPEKTIVA
Kooperativa
investiční životní pojištěníflexibilníanoPojistí pro případy smrti, úrazu, nemoci i dalších rizik.
ČSOB pojištěníPojištění pro ženy a muže
ČSOB
investiční životní pojištěníflexibilníano
Kooperativa pojištěníProgram Žabka
Kooperativa
investiční životní pojištění-anoPojištění pro děti chránící proti úrazu, nemoci a finančně zajišťuje.
ČPP pojištěníŠTÍSTKO
ČPP
investiční životní pojištěníflexibilníanoŽivotní pojištěbní pro děti. Spořící a riziková část.
Metlife pojištěníVision
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoZaměřené na měnící se potřeby rodiny. Pro 2 dospělé a až 6 dalších osob.Sleva až 15% v programech zaměstnání, nekuřák až 20 %, darování krve až 5 %. Odměna za věrnost.
KB pojištěníVital Invest
KB
investiční životní pojištění 2,51 % anoPojištění pro případ dožití a smrti. Možné garantované zhodnocení 0,7 % nebo flexibilní.Garantovaný výnos.Cena investičního životního pojištění

Obvyklá cena investičního životního pojištění je v řádů stokorun měsíčně. Ideálně od 300 Kč do 3000 Kč, kdy čerpáte nejvyšší státní příspěvky a úlevy na daních. Částka závisí na investiční složce. Pojišťovny se však Vašemu případu s cenou přizpůsobí.

Investiční životní pojištění zhodnocuje své peníze na základě investování do podílových fondů a nikoliv podle výše úrokových sazeb ČNB, jako tomu bylo u kapitálového životního pojištění, které pojišťovny dnes již nenabízí.

Díky tomu, že jsou investované peníze vkládány během doby platnosti pojištění, rizika spojená s recesí či útlumu ekonomiky jsou efektivně pokryta. Jak to funguje? Pokud klient každý měsíc kupuje podíl ve fondu jehož hodnota neustále klesá, ve chvíli, kdy se okonomika dostane do růstu, se jeho ztráty vyrovnají z levně nakoupených podílů v době recese.

Pozor První 2 roky jde pojistné na IŽP do tzv. počátečních jednotek jenž kryjí poplatky a až pak do akumulačních jednotek. Počáteční jednotky pojišťovna klientovi většinou vrátí po řádném ukončení smlouvy. Avšak při předčasném ukončení smlouvy klientem náleží počáteční jednotky pojišťovně.

Pozor Pozor na odkupné či odbytné. Při předčasném zrušení smlouvy z Vaší strany nedostanete celou naspořenou částku z podílových fondů. Proto je potřeba si před podpisem smlouvy na IŽP vše dobře promyslet.

Proti čemu investiční životní pojištění chrání

- smrt
- zranění či trvalé následky po úrazu
- pracovní neschopnost
- vážná nemoc
- invalidita II. nebo III. stupně

PozorTip: Investiční životní pojištění je vhodné pro klienty, kteří chtějí spojit investování do podílových fondů a rizikové pojištění do jednoho produktu. Délka trvání smlouvy životního pojištění se doporučuje alespoň na 10 let.

Jak již bylo řečeno na začátku, investiční životní pojištění používá k zhodnocování vkladů podílové fondy. Ty jsou schváleny a pečlivě regulovány státem a dělí se na konzervativní, vyvážené a dynamické podílové fondy s tím, že konzervativní nabízí nízké riziko, avšak nižší možný zisk, dynamické nabízí vyšší riziko, avšak vyšší potenciální zisk a vyvážené podílové fondy jsou, jak již název vypovídá střední cestou. Obvykle se konzervativní fondy využívají ke konci spoření nebo při kratší době uzavření smlouvy. Dynamické zase na začátku platnosti smlouvy investičního životního pojištění. Více o podílových fondech včetně jejich seznamu naleznete zde.

Obrovskou výhodou u IŽP je podpora státem. Ta je zajištěna jako daňové zvýhodnění. Životní pojištění si můžete odepsat z daní. Sníží se Váš daňový základ a vy zaplatíte méně na daních.

Diskuze a zkušenosti


MILAN k Investiční životní pojištění 2024 - srovnání:
investice vaši pojištovny jsou male jelikoš mam špatne spominky na inves-poj,tak jim nevěřim je to jen lež a klamani obyčejnych lidí jak na nich vydělat ,ne aby vydělali obyčejní lide nemají žadny narok na vydělek ktery vy vydělate.date jen co musíte i kdyby ste vydělali tak lidem date jen to co si uspořili ,čekam na odpověd .dekuji.

Petra Ostrovská k Investiční životní pojištění 2024 - srovnání:
investiční živ. pojištění

anonym k Investiční životní pojištění 2024 - srovnání:
Dlouho jsem hledal a nenacházel nejvýhodnější životní pojištění a nakonec jsem nalezl - malá pojišťovna jménem Maxima. Nenabízejí sice investiční životní pojištění, ale jsou skvělí

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

IŽP


Investiční životní pojištění neboli IŽP je nejoblíbenější formou životního pojištění u nás. Kombinuje pokrytí rizik a spoření. Na konci platnosti pojistky se naspořené peníze klientovi vyplatí. Pokud máte zájem o objednání nebo radu ohledně investičního životního pojištění či chcete pomoci vybrat ten nejvhodnější produkt pro Vás, vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.