X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání životního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Investiční životní pojištění 2019

Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění je běžné rizikové životní pojištění, které však kromě pojistné části (peníze, které vkládáte na pokrytí rizik) obsahuje i část investiční. Peníze jsou obvykle investovány do podílových fondů. Podobných, které používá penzijní připojištění.

V dnešní době je možnost spojit dva produkty – rizikové životní pojištění (pojištění úrazů, smrti, invalidity apod.) a investování do podílových fondů, velice oblíbené. Investiční životní pojištění je jakýmsi kompromisem mezi pokrytím rizik a investováním.

Klient si u svého investičního životního pojištění vybere do jakého fondu nebo více fondů se bude část peněz vkládat, podle toho, jak velký výnos a riziko chce podstoupit. Během spoření je pak možné investiční strategii upravovat. Obvyklá praxe je potom ta, že při dosažení nějakého věku u klienta např. 70 let jsou naspořené peníze klientovi vyplacenyczech family a on je tak lépe zajištěn na důchod.

Pozor Pozor: Některá IŽP nechrání před následky po mozkové mrtvici či infarktu. Stalo se, že klient zůstal upoután na lůžko po mozkové příhodě a pojistné plnění neproběhlo. Vždy si zjistěte, jaká rizika dané investiční životní pojištění kryje.

Seznam investičních životních pojištění 2019

ProduktPojišťovnaTypÚrokDaňová úlevaPopisBonus
BALANCEaxainvestiční životní pojištění-ano
BalanceLifemetlifeinvestiční životní pojištěníflexibilní-Pro zabezpečení celé rodiny. Hlavní pojištěný může být i dítě. Pro případ smrti a dožití. Mořnost připojištění - trvalé následky, léčba, chirurgický zákrok, rekonvalescence, ...Rozšíření pojistné ochrany zdarma a bez zkoumání zdravotního stavu při svatbě nebo narození dítěte.
Bella Vitaunicreditinvestiční životní pojištěníAž 8 osob na 1 smlouvě, krytí speciálních rizik (autonehoda). Pro klienty na min. 5 let do 60. roku života. Možnost placení zaměstnavatelem
Benefit Extrageneraliinvestiční životní pojištění--Až pro 8 osob. Rozsáhlé krytí rizika nemocí.0-70 let. Sleva až 25% z rizikového pojistného.
BEZ OBAVcsobinvestiční životní pojištěníanoPro osoby 14-70 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život,výpadek příjmu, dětské úrazy a onemocnění a asistence.
Dětské životní pojištění Broučekkomercni_bankainvestiční životní pojištění0,8 %ano
DOMINO Investraiffeiseninvestiční životní pojištěníanoVe spolupráci s UNIQA. Zajištění rodiny a investování do podílových fondů. Možnost volby spoření. Na jedné smlouvě až 2 dospělí a neomezený počt dětí. Chrání proti rizikům z trvalých následků, smrti, úrazů, invalidity, pracovní neschopnosti, vážných onemocnění.
Důchodové pojištění 2014ceska_pojistovnainvestiční životní pojištění1,9%Zajistí důstojné stáří.Pojištění hospitalizace následkem úrazu na rok zdarma, věrnostní bonusy. Zhodnocení 1,9%.
Ergo Lifeergoinvestiční životní pojištěníflexibilní-Investuje pomocí Conseq, přizpůsobí se klientovi.
Ergo Rentaergoinvestiční životní pojištěníflexibilní-Investuje do německých fondů MEAG.Sleva 50% na pojištění dětí a partnera.
EVOLUCE PLUScppinvestiční životní pojištěníflexibilníanoCelá rodina na jedné smlouvě (5 osob). Životní i neživotní rizika.
F1 Safetyallianzinvestiční životní pojištění-nePro případ úmrtí. Pojištění finančně zabezpečí Vaše nejbližší - děti, manžel, partner. Splatí za Vás hypotéku a další půjčky a závazky.Při pojistné částce nad 1.000.000 Kč sleva 15%. Výhodnější cena za zdravý životní styl.
FairLifemetlifeinvestiční životní pojištěníflexibilní-Pro 1 dospělého a až 5 dětí. Neobsahuje žádné připojištění. Pro případ smrti a dožití.Sleva až 20% v programech zaměstnání, nekuřák, prevence a prevence plus. Odměna za věrnost.
FLEXIceska_sporitelnainvestiční životní pojištění0,8 %anoPro celou rodinu (2 dospělí a až 5 dětí) na jednu smlouvu. Zabezpečení před úrazy a nemocemi.Bonusy za věrnost a bezškodní průběh. Maximální sleva při pojistné částce nad 1,5 milionu Kč. Pojištění rizikových rekreačních sportů na 30 dní ročně zdarma.
FLEXI životní pojištění JUNIORceska_sporitelnainvestiční životní pojištění0 %anoPojištění pro děti. Kryje 30 diagnóz. Výběr zhodnocených peněz v 19 letech dítěte.
FORTEcsobinvestiční životní pojištěníflexibilníanoKryje mnoho rizik. Pro osoby 14-65 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život,výpadek příjmu, dětské úrazy a onemocnění a asistence.Každých 5 let vrácení 10% rizikového pojistného.
Gardemetlifeinvestiční životní pojištěníflexibilní-Pro 2 dospělé a až 5 dětí. Neobsahuje žádné připojištění. Pro případ smrti a dožití.Sleva až 20% v programech zaměstnání, nekuřák, prevence a prevence plus. Odměna za věrnost.
Investiční životní pojištěníaegoninvestiční životní pojištění-anoPojištění pro případ smrti, invalidity, závažných onemocnění, úrazu, pracovní neschopnosti a hospitalizace. Obsahuje investiční složku.Až o 15% nižší pojistné při sportování a zdravém životním stylu, nízkém BMI nebo dárcovství krve.
Investiční životní pojištěnícmssinvestiční životní pojištění-anoPojištění celé rodiny se spořením. Výběr ze 3 investičních programů. Krytí rizik: život, výpadek příjmu, pojištění pro ženy, muže a děti, asistence. 10% sleva za každých 5 let trvání pojištění.
InvestLifemetlifeinvestiční životní pojištěníflexibilní-Neobsahuje žádné připojištění. pro případ smrti a dožití.
Lvíček Generaligeneraliinvestiční životní pojištění-anoKryje hospitalizaci dítěte až od 1 roku života
MAXIMUM EVOLUTION PLUScppinvestiční životní pojištěníflexibilníanoPojištění celé rodiny, široká škála pokrytí rizik a investování.Finanční bonus při dožití.
MOTÝLEKuniqainvestiční životní pojištění-anoPojištění pro děti a mládež ve věku do 26 let. Chrání proti trvalým následkům a nemocemi. Má investiční složku.
OK1 PLUS soukromá penzecppinvestiční životní pojištěníflexibilníanoPojistní krytí včetně zajištění v důchodovém věku.
Pastelka – dětské pojištěníallianzinvestiční životní pojištěníflexibilníanoUrčeno pro děti. Pojištění až pro 4 děti najednou
PERSPEKTIVAkooperativainvestiční životní pojištěníflexibilníanoPojistí pro případy smrti, úrazu, nemoci i dalších rizik.
Pieta 2014ceska_pojistovnainvestiční životní pojištěníanoPojištění pohřbu. Šetří pozůstalým starosti s vypravením pohřbu.
Pojištění pro ženy a mužecsobinvestiční životní pojištěníflexibilníano
Program Žabkakooperativainvestiční životní pojištění-anoPojištění pro děti chránící proti úrazu, nemoci a finančně zajišťuje.
Rizikové životní pojištění s dividendouuniqainvestiční životní pojištěníflexibilníanoPojištění pro 2 dospělé a neomezený počet dětí.
Skupinové životní pojištění uniqainvestiční životní pojištění-anoPro stabilizaci a motivaci zaměstnanců.Neplatí se z něj sociální a zdravotní pojištění.
Smartnninvestiční životní pojištění-Vhodné pro jednotlivce i rodinu. Obsáhlé krytí a spořící složka. (Varianty UZ2C a UM2C)10% bonus za bezeškodní průběh.
Štístkocppinvestiční životní pojištěníflexibilníanoŽivotní pojištěbní pro děti. Spořící a riziková část.
Visionmetlifeinvestiční životní pojištěníflexibilní-Pro 2 dospělé a až 5 dětí. Neobsahuje žádné připojištění. Pro případ smrti a dožití.Sleva až 20% v programech zaměstnání, nekuřák, prevence a prevence plus. Odměna za věrnost.
Vital Investkomercni_bankainvestiční životní pojištění 1,2 % anoPojištění pro případ dožití a smrti.Garantovaný výnos.
Životní pojištění NA PŘÁNÍkooperativainvestiční životní pojištění-anoPro případy smrti, úrazu, nemoci i dalších rizik. Možnost spořit na stáří.Investiční životní pojištění je narozdíl od toho kapitálového nabízeno i v době, kdy jsou v zemi nízké úrokové sazby a tedy velmi nízké garantované zhodnocení vložených peněz.

Díky tomu, že jsou investované peníze vkládány během doby platnosti pojištění, rizika spojená s recesí či útlumu ekonomiky jsou efektivně pokryta. Jak to funguje? Pokud klient každý měsíc kupuje podíl ve fondu jehož hodnota neustále klesá, ve chvíli, kdy se okonomika dostane do růstu, se jeho ztráty vyrovnají z levně nakoupených podílů v době recese.

Pozor První 2 roky jde pojistné na IŽP do tzv. počátečních jednotek jenž kryjí poplatky a až pak do akumulačních jednotek. Počáteční jednotky pojišťovna klientovi většinou vrátí po řádném ukončení smlouvy. Avšak při předčasném ukončení smlouvy klientem náleží počáteční jednotky pojišťovně.

Investiční životní pojištění je vhodné pro klienty, kteří chtějí mít větší kontrolu nad svými penězi a nebojí se investovat. Délka trvání životního pojištění se doporučuje alespoň na 10 let. Druhým významným druhem životní pojistky je kapitálové životní pojištění.

Obrovskou výhodou u IŽP je podpora státem. Ta je zajištěna jako daňové zvýhodnění. Životní pojištění si můžete odepsat z daní. Sníží se Váš daňový základ a vy zaplatíte méně na daních.


Oblíbená investiční životní pojištění v Česku


Investiční životní pojištění Evoluce od ČPP

Investiční životní pojištění Evoluce od ČPP je oblíbeným produktem pojišťovny ČPP. Pokud si chcete pojištění Evoluci sjednat, kontaktujte přímo ČPP nebo si nechte srovnat životní pojištění od nás. Operátor se Vám ozve s možností sjednat si schůzku s naším specialistou na investiční životní pojištění.


Investiční životní pojištění od Generali

Pojišťovna Generali nabízí velmi oblíbené životní pojištění. Seznamte se s nabídkou zde: Generali životní pojišťění.


Investiční životní pojištění KB Vital Invest

Pojišťovna Komerční banky nabízí investiční životní pojištění, jenž je velmi žádané. Jedná se o produkt Vital Invest.


Investiční životní pojištění Allianz Mercury

Investiční životní pojištění Allianz Mercury se dnes již nenabízí. Jednalo se o IŽP od Allianz a finanční poradenské společnosti OVB.


Investiční životní pojištění ING

Investiční životní pojištění Rytmus od Allianz


Diskuze a zkušenosti


MILAN k Investiční životní pojištění 2019 - srovnání:
investice vaši pojištovny jsou male jelikoš mam špatne spominky na inves-poj,tak jim nevěřim je to jen lež a klamani obyčejnych lidí jak na nich vydělat ,ne aby vydělali obyčejní lide nemají žadny narok na vydělek ktery vy vydělate.date jen co musíte i kdyby ste vydělali tak lidem date jen to co si uspořili ,čekam na odpověd .dekuji.

Petra Ostrovská k Investiční životní pojištění 2019 - srovnání:
investiční živ. pojištění

anonym k Investiční životní pojištění 2019 - srovnání:
Dlouho jsem hledal a nenacházel nejvýhodnější životní pojištění a nakonec jsem nalezl - malá pojišťovna jménem Maxima. Nenabízejí sice investiční životní pojištění, ale jsou skvělí

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

IŽP


Investiční životní pojištění neboli IŽP je nejoblíbenější formou životního pojištění u nás. Kombinuje pokrytí rizik a spoření. Na konci platnosti pojistky se naspořené peníze klientovi vyplatí. Pokud máte zájem o objednání nebo radu ohledně investičního životního pojištění či chcete pomoci vybrat ten nejvhodnější produkt pro Vás, vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.