X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění nemovitosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění nemovitostí a budov 2024 srovnání

Pojištění nemovitosti

  Pojištění nemovitostí — domů, bytů, bytových domů, ale i chat a chalup je pojištění majetkové, jehož součástí bývá často připojištění domácnosti, tedy vybavení nemovitosti, ke které se pojištění vztahuje. Nečekejte, až přijdete o nemovitost kvůli požáru či záplavě. Nespoléhejte na dobrotu lidí a chraňte se před zloději a vandaly. Pojištění nemovitostí Vás chrání i v případě, že např. padající sníh z Vašeho domu zraní kolemjdoucího. Pojištění nemovitosti se doporučuje a někdy i vyžaduje při sjednání hypotéky.


Pozor Tip: Pojistěte se proti požáru, vytopení, silnému větru, zlodějům. Pojistete se proti škodám, které omylem způsobíte jiným bytům - např. vytopení sousedů únikem vody z pračky. Nečekejte, až se stane nenadálá událost.Co je nemovitost? Nemovitost neboli realita je pozemek a stavba jež jsou spolu spojeny pevným základem. Za nemovitost se bere i podzemní stavba s účelovým určením – vinný sklep, kotelna apod.

Jaké budovy je možné pojistit? Byt, rodinný domek, bytový dům, společenství vlastníků domu, bytové družstvo či samotný byt v bytovém družstvu.

Jaké další nemovitosti je možné pojistit? Vámi obývaný byt, třetí osobě pronajatý byt, byt použitý na krátkodobé pronájmy (AirBnb, Booking.com), domácnost (strop, zdi, podlahu, vybavení a majetek uvnitř), ostatní objekty jako chaty, chalupy, garáže, sklepy a bazény.

Rozdíl mezi nemovitostí a domácností


Co je nemovitost Co je domácnost

Nemovitost

Byt, dům, bytový dům, chata či chalupa se všemi stavebními součástmi. Kuchyňská linka, záchod, umyvadla, okna, dveře a stěny. Neboli kdybyste nemovitost obrátili vzhůru nohama, tak to co by zůstalo.

zdroj: Generali Česká pojišťovna

Domácnost

Nábytek, elektrospotřebiče, sportovní vybavení, osobní předměty. Neboli kdybyste nemovitost obrátili vzhůru nohama, tak to co by vypadlo.Co by mělo pojištění krýt


I. Živelná rizika – požár, kouř, výbuch, vichřice, krupobití, elektrický proud, tíha sněhu a námrazy, lavina, pád skály či kamení, sesuv půdy, pády stromů a stožáru, úder blesku, povodeň (mapy záplavových oblastí), prasklé vodovodní potrubí či vystoupaná voda z odpadního potrubí, zemětřesení, pád stožáru apod. Pro kompletní seznam kontaktujte našeho specialistu.

II. Náhody a nehody – pád letadla či meteoritu, náraz vozidla, únik vody z potrubí, rozbití akvária, rozbití okna, náraz vozidla a nákladu.

III. Trestné činy – vloupání, pokus o vloupání a poničení oken či dveří, krádeže a poškození, graffiti, vandalismus


Pozor Nejčastější riziko? Zatečení vody do bytu od souseda či kvůli silnému dešti. Pojištění může stát od 40 Kč/měsíc.


Na co si dát pozor

– Pojištění musí dostatečně krýt. Obvykle stačí do 30 mil. Kč.
– Mělo by obsahovat 24 hodin asistenční služby
– Mělo by obsahovat všechna rizika (viz. seznam nahoře)
– Měli byste znát % a limity na které budete pojištěni (např. domácnost do 10.000 Kč apod.)


Pojištění majetku a odpovědnosti občanů

O pojištění odpovědnosti píšeme na jiné stránce, avšak pojištění domácnosti je často spojené s pojištěním odpovědnosti a chrání Vás před následky způsobení škody někomu jinému. Například můžete vytopit sousedy kvůli závadě na pračce a způsobit tak škodu na jejich majetku či majetku bytového domu. Proti všem těmto událostem můžete být kryti a rádi Vám s pojistkou pomůžeme.


Srovnání majetkových pojištění

Existuje i více typů majetkových pojištění. Pomůžeme vám s výběrem levného a dostatečného pojištění Vašeho majetku. Vyplňte formulář nahoře a náš specialista se Vám ozve.

Chcete zjistit cenu Vaší nemovitosti a přemýšlíte o případném prodeji? Pomůže Vám Specialista na reality.cz
Diskuze a zkušenosti


ZK k Pojištění nemovitostí a budov 2024:
Kde prosím seženu nejlevnější pojistku???

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.