X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění nemovitosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění nemovitostí a budov 2021 srovnání

Bytový dům v Brně

Pojištění budov, bytů a domácností je často sjednávané v rámci majetkového pojištění. Svoji nemovitost byste si měli pojistit v případě, že jste majitelem a když jím budete díky hypotečnímu úvěru. Chráněni jste proti škodě způsobené vám i škodě, kterou může vaše budova způsobit třetí osobě (pád sněhu ze střechy na chodce).
Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. Daňová úleva Popis Bonus
Allianz pojištěníAsistenční služby
Allianz
pojištění majetku--Když se Vám porouchá lednička, zabouchnou dveře, počítač je napaden virem, domácnost je zamořena hlodavci či hmyzem, rozbije se jízdní kolo apod.
Ergo pojištěníBezpečný domov
Ergo
pojištění majetkuNonstop asistence zdarma. Rodinný dům až s 2 byty, byt v OV, stavbaObsahuje pojištění odpovědnosti zdarma. 10% sleva při současném pojištění nemovitosti i domácnosti. pojištění nemovitosti ve stavbě na 1 rok zdarma.
Ergo pojištěníBezpečný domov PLUS
Ergo
pojištění majetkuNonstop asistence zdarma. Rodinný dům až s 2 byty, byt v OV, stavba. Pro podnikatele do 1/2 obytné plochy. Limit až 10.000.000 Kč.Obsahuje pojištění odpovědnosti zdarma. 10% sleva při současném pojištění nemovitosti i domácnosti. pojištění nemovitosti ve stavbě na 1 rok zdarma.
ČPP pojištěníBYTEX
ČPP
pojištění majetkuOchrana proti rizikům s provozováním bytového domu.Sleva za věrnost, za bezškodní průběh, za spoluúčast a propojištění.
KB pojištěníCUBIQ
KB
pojištění majetkuPojištění věcí. Např. telefon, počítač, sportovní vybavení, hudební nástroje apod. Možné sjednat online.
ČPP pojištěníDOMEX+
ČPP
pojištění majetkuPojištění stavby, domácnosti a odpovědnosti v běžném životě.Sleva při ročním placení, sleva při nové smlouvě.
AXA pojištěníDomov IN
AXA
pojištění majetku--Ochrana bydlení s rozsáhlými asistenčními službami. Pojištění spotřebičů v prodloužené záruce. Krytí vandalismu, záplavám. Součástí je pojištění odpovědnosti. Možnost nulové spoluúčasti. Možnost výběru z variant MINI, KLASIK a MAXI. Vše na jedné smlouvě.Pomoc do jedné hodiny nebo 500 Kč. Sleva při sjednání dalších produktů Axy.
Raiffeisen pojištěníDomov VARIANT
Raiffeisen
pojištění majetkuChrání před všemi druhy nesnází. K dispozici instalatér nonstop.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníFORTEL
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění majetkuPojištění podnikatelů FORTEL chrání před poškozením movitých i nemovitých věcí.
ČPP pojištěníHAFAN
ČPP
pojištění majetkuPro psa ve věku 6 měsíců až 8 let. Výhodné pojištění canisterapeutických a asistenčních psů. Platné v ČR a případně EU. Spoluúčast 500 Kč.Sleva 30 % na rozestavěné stavby. Bonus za bezeškodní průběh až 30 %, sleva za věrnost až 20 %, sleva za spoluúčast až 15 %, sleva za propojištěnost až 13 %, sleva při ročním placení pojistného 6 %.
Generali pojištěníIndividuální pojištění movitých věcí
Generali
pojištění majetku--Ochrana zdravotních pomůcek, sportovních pomůcek, jízdních kol a hudebních nástrojů. Platné pouze v ČR.
ČSOB pojištěníKomplexní pojištění
ČSOB
pojištění majetkuChrání stavbu proti živlům, vandalismu, nehodě elektrického proudu. Asistenční služby, deratizace, oprava spotřebičů.Každý rok bonus 5 % (Max. 20 % sleva). Sleva 10 % u sjednání přes internet.
KB pojištěníMAJETEK
KB
pojištění majetkuPojistí domácnost, dům, byt, chatu, odpovědnost a asistuje při potížích.Sleva 30 % na první rok.
Merkur pojištěníMajetkové pojištění
Merkur
pojištění majetkuChrání Vaši domácnost jako celek (zařízení i nemovitost), poskytuje krytí odpovědnosti za škodu.
KB pojištěníMojePojištění Klasik a Extra
KB
pojištění majetkuChrání: požár, výbuch, poškození vodou, zatečení srážek. Asistenční služby.Sleva při pojištění dalších rizik.
Generali pojištěníMůj majetek
Generali
pojištění majetku--Pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti na jedné smlouvě. Nepřetržité asistenční služby + chytré cestovní pojištění pro celou rodinu. Platné po celém světě. Asistenční služby. Možnost nulové spoluúčasti.
Unicredit bank pojištěníMůjDomov
Unicredit bank
pojištění majetkuVarianty KOMFORT, EXTRA a MAX. Chrání domácnost, dům, chatu i byt proti náhodilým nepříznivým událostem.
Generali pojištěníObytné a kancelářské
Generali
pojištění majetku--Pro společenství vlastníků. Obytné a kancelářské budovy, společné části domu.
ČSOB pojištěníPojištění bytového domu
ČSOB
pojištění majetkuPro společenství vlastníků, majitele, družstva a obce.
Kooperativa pojištěníPojištění bytového domu
Kooperativa
pojištění majetkuPRIMA: Požár, výbuch, blesk, povodeň, záplava, vichřice, kroupy, sesuv půdy, vodovodní škody, přepjetí, náhradní ubytování KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus,asistenční služby, zatečení vody, havárie rozvodů, aerodynamický třesk, poškození zateplení zvířetem.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Allianz pojištěníPojištění bytových domů
Allianz
pojištění majetku--Možnost pojištění na míru. pro všechny budovy 1 smlouva. Pojištění pro nájemní a bytové domy, jenž kryje před živly i vloupáním.
Generali pojištěníPojištění bytu
Generali
pojištění majetku--Pojištění družstevních i vlastních bytů. Až do 40 mil. Kč. Vztahuje se na celý byt včetně vybavení a věcí v komoře, sklepě a garáži. Kryje i oblečení a elektroniku. Varianty Exclusive Plus a Exclusive Max.
Kooperativa pojištěníPojištění bytu
Kooperativa
pojištění majetkuPRIMA: požár, záplava, vichřice, kroupy, blesk, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus, zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Maxima pojištěníPojištění bytu
Maxima
pojištění majetku--Požár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Maxima pojištěníPojištění chalupy a chaty
Maxima
pojištění majetku--Požár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Generali pojištěníPojištění chaty a chalupy
Generali
pojištění majetku--Kryje vykrádání, vandalismus i živly. Zahrnuta zahrada, skleník, nářadí a zahradní technika.
Kooperativa pojištěníPojištění chaty a chalupy
Kooperativa
pojištění majetkuPRIMA: Požár, výbuch, blesk, povodeň, záplava, vichřice, kroupy, sesuv půdy, vodovodní škody, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus, asistenční služby, zatečení vody, havárie rozvodů, aerodynamický třesk, poškození zateplení zvířetem.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Allianz pojištěníPojištění domácnosti
Allianz
pojištění majetku--Pojištění domácnosti 100% na míru. Jedna smlouva pro všechny domácnosti. Kryje prasklé vodovodní potrubí, poškození elektroinstalace, krupobití, zatopený sklep apod. Pojištění bytových domů, domácností, odpovědnosti a právní ochrany.
ČSOB pojištěníPojištění domácnosti
ČSOB
pojištění majetkuPojištění pro případ zkratu, vypálení TV, ledničky. Náhradní ubytování. Věci ve sklepě pojištěny na 20 % z limitu domácnosti. Likvidace do 5 dní. Prodloužení záruky na 5 let u elektrospotřebičů. Pojistí: požár, výbuch, pád letadla, vichřice, krupobití, úder blesku, zemětřesení, pád stromů a stožárů, mráz, kouř, sesuv půdy, náraz vozidla, sklo all-risk spod.Každý rok bonus 5 % (Max. 20 % sleva). Sleva 10 % u sjednání přes internet.
Generali pojištěníPojištění domácnosti
Generali
pojištění majetku--Komplexní pojištění domácnosti, asistenční služba. Vztahuje se na věci ve sklepě a garáži. Chrání před vandalismem, živlem a odcizením.Garance ceny pojištění na 5 let.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění domácnosti
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění majetkuNemovité věci v garáži i na jiné adrese, věci v domácnosti patřící pojištěnému, zvířata, stavební prvky.
Kooperativa pojištěníPojištění domácnosti
Kooperativa
pojištění majetkuPRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Maxima pojištěníPojištění domácnosti
Maxima
pojištění majetku--Požár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Uniqa pojištěníPojištění domácnosti
Uniqa
pojištění majetkuDům, byt, stavba. Obsahuje pojištění odpovědnosti. Požár, úder blesku, výbuch, pád letadla nebo vesmírných těles, rázová vlna, kouř, vuchřice, mráz, vloupání, vandalismus, poškození fasády, povodně, laviny, zával, mráz. Verze: Top Exklusiv a Top Standard.
Generali pojištěníPojištění domu
Generali
pojištění majetku--Pojištění domu až do 35 mil. Kč. Rychlá pomoc při haváriích i menších nehodách. Pojištění celého domu včetně plotu, bazénu a ostatních staveb. Náhradní ubytování. Asistenční služby.
Allianz pojištěníPojištění domu a jiné budovy
Allianz
pojištění majetku--Možnost pojištění na míru. pro všechny budovy 1 smlouva. Pojištění pro rodinný dům, nájemní byt, družstevní byt, garáž, stodolu, stáj, oplocení, bazén.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníPojištění domů a staveb
Hasičská vzájemná pojišťovna
pojištění majetkuStavby v osobním vlastnictví - rodinné domy, garáže, bazény, byty, plot, studna, septik, stavby amateriál na nich. Chrání před požárem, výbuchem, úderem blesku,
Maxima pojištěníPojištění garáže
Maxima
pojištění majetku--Požár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Generali pojištěníPojištění jízdních kol
Generali
pojištění majetku--Ochrana kola v bytě, sklepě, garáži a společných prostorách domu. Chrání před zničením živlem, vandalismem, krádeží.
BNP Paribas Cardif pojištěníPojištění karty a osobních věcí
BNP Paribas Cardif
pojištění majetkuChrání zneužití Vaší platební karty, ale i věcí, které s sebou běžně v životě nosíte. Může se jednat o ukradnutou peněženku, ztracenou kabelku, klíče či osobní doklady.
Direct pojištěníPojištění majetku
Direct
pojištění majetku--Klasické flexibilní pojištění proti živlům, zlodějům a vandalům. Pojištění i nezkolaudovaného domu.
ČMSS pojištěníPojištění majetku a odpovědnosti
ČMSS
pojištění majetku--Pojištění chrání rodinný dům, byt, rekreační objekt, garáž, mobilheim, bohhy dílnu, oplocení, bazén, studnu, domácnost, jízdní kolo, kočárek, hudební nástroj a obsahuje pojištění odpovědnosti za škody způsobené jiným osobám.Sleva 30 % z pojištění na rozestavěnou stavbu. Bonus až 20 % za bezeškodní průběh
Moneta pojištěníPojištění majetku Direct
Moneta
pojištění majetku--Proti působení živlů, zlodějů a sprejerů nebo třeba ušlý nájem. Můžete pojistit i nezkolaudovanou stavbu. Připojištění domácích zvířátek. Možné i doplnění o pojištění odpovědnosti.
Raiffeisen pojištěníPojištění majetku TOP EXKLUSIV
Raiffeisen
pojištění majetkuPožár, blesk, výbuch, zřícení vzdušných těles, vichřice, krupobití, tíha a sesuv sněhu, zřícení skal, pád kamenů, stromů a stožárů, sesuv půdy, povodně, záplavy, zemětřesení, voda z vodovodního a kanalizačních potrubí, náraz vozidla.
BNP Paribas Cardif pojištěníPojištění nahodilého poškození a krádeže
BNP Paribas Cardif
pojištění majetkuPři zakoupení nového mobilu či jiného výrobku Vás toto pojištění chrání před náhodilým poškozením a krádeží.
Generali pojištěníPojištění nemovitosti
Generali
pojištění majetku--Bez spoluúčasti. Rodinný dům, byt, rozestavěný dům, vybavení domácnosti, drobné stavby, bazén, solární panely, zahrada, garáž.
BNP Paribas Cardif pojištěníPojištění prodloužení záruky
BNP Paribas Cardif
pojištění majetkuStandartní 2 letou záruku si u zakoupených věcí můžete prodloužit až o 3 roky. Po dobu 5 ket tak nembudete muset platit za opravy výrobku či spotřebiče.
Allianz pojištěníPojištění rekreačních objektů
Allianz
pojištění majetku--Pojištění pro garáž, kůlna, chata, chalupa, rekreačně užívaný byt.
Kooperativa pojištěníPojištění rodinného domu
Kooperativa
pojištění majetkuVoda, oheň, vandalismus. Pojištění domu i vedlejších objektů, stavební materiál. Varianty PRIMA a KOMFORT.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Maxima pojištěníPojištění rodinného domu
Maxima
pojištění majetku--Požár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Kooperativa pojištěníPojištění sportovní výbavy FIT
Kooperativa
pojištění majetkuSportovní výbava (jízdní kola, snowboardy, lyže, rakety, potápěčskou či horolezeckou výbavu apod.), střešní nosiče, oděvy, obuv, tašky ke sportu.Sleva 50 % pro klienty Kooperativy.
ČSOB pojištěníPojištění stavby
ČSOB
pojištění majetkuChrání stavbu proti živlům, vandalismu, nehodě elektrického proudu.Každý rok bonus 5 % (Max. 20 % sleva). Sleva 10 % u sjednání přes internet.
Moneta pojištěníPojištění věcí, karet a internetových rizik BNP Paribas
Moneta
pojištění majetku--Chrání platební karty monety, notebook, mobil či tablet. Ochrání Vás při nákupech na internetu. Asistenční služby a IT podpora.
Generali pojištěníPojištění vybavení domácnosti
Generali
pojištění majetku--Ohrana před zloději a živly. Zařízení domácnosti, peníze, cennosti, starožitnosti, platební karty, elektronika, sportovní potřeby, osobní věci členů domácnosti, domácí zvířata. Asistence zdarma.
Generali pojištěníRekreační objekty
Generali
pojištění majetku--Rekreační objekt včetně zahrady. Ochrana před zloději a živly, asistence zdarma.
Generali pojištěníStudent
Generali
pojištění majetku--Pojištění koleje, ubytovny či pronajatého bytu a věcí v něm až do 100.000 Kč. Pojištění notebooku, mobilního telefonu, sportovních potřeb a dalších věcí. Kryje odcizení, poškození či zničení.

Co je nemovitost? Nemovitost neboli realita je pozemek a stavba jež jsou spolu spojeny pevným základem. Za nemovitost se bere i podzemní stavba s účelovým určením – vinný sklep, kotelna apod.

Jaké budovy je možné pojistit? Byt, rodinný domek, bytový dům, společenství vlastníků domu, bytové družstvo či samotný byt v bytovém družstvu.

Jaké další nemovitosti je možné pojistit? Vámi obývaný byt, třetí osobě pronajatý byt, byt použitý na krátkodobé pronájmy (AirBnb, Booking.com), domácnost (strop, zdi, podlahu, vybavení a majetek uvnitř), ostatní objekty jako chaty, chalupy, garáže, sklepy a bazény.

Co by mělo pojištění krýt

1) Živelná rizika – požár, kouř, výbuch, vichřice, krupobití, elektrický proud, tíha sněhu a námrazy, lavina, pád skály či kamení, sesuv půdy, pády stromů a stožáru, úder blesku, povodeň (mapy záplavových oblastí), prasklé vodovodní potrubí či vystoupaná voda z odpadního potrubí, zemětřesení, pád stožáru apod. Pro kompletní seznam kontaktujte našeho specialistu.

2) Náhody a nehody – pád letadla či meteoritu, náraz vozidla, únik vody z potrubí, rozbití akvária, rozbití okna, náraz vozidla a nákladu.

3) Trestné činy – vloupání, pokus o vloupání a poničení oken či dveří, krádeže a poškození, graffiti, vandalismus


Pozor Nejčastější riziko? Zatečení vody do bytu od souseda či kvůli silnému dešti. Pojištění může stát od 500 Kč ročně.


Na co si dát pozor

– Pojištění musí dostatečně krýt. Obvykle stačí do 30 mil. Kč.
– Mělo by obsahovat 24 hodin asistenční služby
– Mělo by obsahovat všechna rizika (viz. seznam nahoře)
– Měli byste znát % a limity na které budete pojištěni (např. domácnost do 10.000 Kč apod.)

Srovnání majetkových pojištění

Existuje i více typů majetkových pojištění. Pomůžeme vám s výběrem levného a dostatečného pojištění Vašeho majetku. Vyplňte formulář nahoře a náš specialista se Vám ozve.

Chcete zjistit cenu Vaší nemovitosti a přemýšlíte o případném prodeji? Pomůže Vám Specialista na reality.cz
Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.