X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění nemovitosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění nemovitosti a budov 2019 srovnání

Spokojená majitelka nemovitosti leží v posteli

Pojištění budov, bytů a domácností je často sjednávané v rámci majetkového pojištění. Svoji nemovitost byste si měli pojistit v případě, že jste majitelem a když jím budete díky hypotečnímu úvěru. Chráněni jste proti škodě způsobené vám i škodě, kterou může vaše budova způsobit třetí osobě (pád sněhu ze střechy na chodce).


Co je nemovitost? Nemovitost neboli realita je pozemek a stavbu jenž jsou spolu spojeny pevným základem. Za nemovitost se bere i podzemní stavba s účelovým určením – vinný sklep, kotelna apod.

Jaké budovy je možné pojistit? Rodinný domek, bytový dům, společenství vlastníků domu, bytové družstvo či samotný byt v bytovém družstvu.

Jaké další nemovitosti je možné pojistit? Vámi obývaný byt či třetí osobě pronajatý byt, domácnost (strop, zdi, podlahu, vybavení a majetek uvnitř), ostatní objekty jako chaty, chalupy, garáže, sklepy a bazény.Co by mělo pojištění krýt

1) Živelná rizika – požár, kouř, výbuch, vichřice, krupobití, elektrický proud, tíha sněhu a námrazy, lavina, pád skály či kamení, sesuv půdy, pády stromů a stožáru, úder blesku, povodeň (mapy záplavových oblastí), prasklé vodovodní potrubí či vystoupaná voda z odpadního potrubí, zemětřesení, pád stožáru apod. Pro kompletní seznam kontaktujte našeho specialistu.

2) Náhody a nehody – pád letadla či meteoritu, náraz vozidla, únik vody z potrubí, rozbití akvária, rozbití okna, náraz vozidla a nákladu.

3) Trestné činy – vloupání, pokus o vloupání a poničení oken či dveří, krádeže a poškození, graffiti, vandalismus


Pozor Nejčastější riziko? Zatečení vody do bytu od souseda či kvůli silnému dešti. Pojištění může stát od 500 Kč ročně.


Na co si dát pozor

– Pojištění musí dostatečně krýt. Obvykle stačí do 30 mil. Kč.
– Mělo by obsahovat 24 hodin asistenční služby
– Mělo by obsahovat všechna rizika (viz. seznam nahoře)
– Měli byste znát % a limity na které budete pojištěni (např. domácnost do 10.000 Kč apod.)

Srovnání majetkových pojištění

ProduktPojišťovnaMěsíční pojistnéTyp životního pojištěníPopisBonus
Asistenční službyallianzindividuálnípojištění majetkuKdyž se Vám porouchá lednička, zabouchnou dveře, počítač je napaden virem, domácnost je zamořena hlodavci či hmyzem, rozbije se jízdní kolo apod.
Bezpečný domovergo84 Kčpojištění majetkuNonstop asistence zdarma. Rodinný dům až s 2 byty, byt v OV, stavbaObsahuje pojištění odpovědnosti zdarma. 10% sleva při současném pojištění nemovitosti i domácnosti. pojištění nemovitosti ve stavbě na 1 rok zdarma.
Bezpečný domov PLUSergoindividuálnípojištění majetkuNonstop asistence zdarma. Rodinný dům až s 2 byty, byt v OV, stavba. Pro podnikatele do 1/2 obytné plochy. Limit až 10.000.000 Kč.Obsahuje pojištění odpovědnosti zdarma. 10% sleva při současném pojištění nemovitosti i domácnosti. pojištění nemovitosti ve stavbě na 1 rok zdarma.
Domov INaxaindividuálnípojištění majetkuOchrana bydlení s rozsáhlými asistenčními službami. Pojištění spotřebičů v prodloužené záruce. Krytí vandalismu, záplavám. Součástí je pojištění odpovědnosti. Možnost nulové spoluúčasti. Možnost výběru z variant MINI, KLASIK a MAXI. Vše na jedné smlouvě.Pomoc do jedné hodiny nebo 500 Kč. Sleva při sjednání dalších produktů Axy.
Hafan pojištění psůcppindividuálnípojištění majetkuPro psa ve věku 6 měsíců až 8 let. Výhodné pojištění canisterapeutických a asistenčních psů. Platné v ČR a případně EU. Spoluúčast 500 Kč.Sleva 30 % na rozestavěné stavby. Bonus za bezeškodní průběh až 30 %, sleva za věrnost až 20 %, sleva za spoluúčast až 15 %, sleva za propojištěnost až 13 %, sleva při ročním placení pojistného 6 %.
Individuální pojištění movitých věcíceska_pojistovna75 Kčpojištění majetkuOchrana zdravotních pomůcek, sportovních pomůcek, jízdních kol a hudebních nástrojů. Platné pouze v ČR.
Komplexní pojištěnícsobindividuálnípojištění majetkuChrání stavbu proti živlům, vandalismu, nehodě elektrického proudu. Asistenční služby, deratizace, oprava spotřebičů.Každý rok bonus 5 % (Max. 20 % sleva). Sleva 10 % u sjednání přes internet.
MojePojištění majetku KLASIKkomercni_bankaindividuálnípojištění majetkuChrání: požár, výbuch, poškození vodou, zatečení srážek. Asistenční služby.Sleva při pojištění dalších rizik.
MojePojištění majetku KOMFORTkomercni_bankaindividuálnípojištění majetkuChrání: požár, výbuch, poškození vodou, zatečení srážek. Asistenční služby. Úder blesku, odcizení a vandalismus.Sleva při pojištění dalších rizik.
Můj majetekceska_pojistovnaindividuálnípojištění majetkuPojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti na jedné smlouvě. Nepřetržité asistenční služby + chytré cestovní pojištění pro celou rodinu. Platné po celém světě. Asistenční služby. Možnost nulové spoluúčasti.
Obytné a kancelářskégeneraliindividuálnípojištění majetkuPro společenství vlastníků. Obytné a kancelářské budovy, společné části domu.
Pojištění bytového domucsobindividuálnípojištění majetkuPro společenství vlastníků, majitele, družstva a obce.
Pojištění bytového domukooperativa1100 Kčpojištění majetkuPRIMA: Požár, výbuch, blesk, povodeň, záplava, vichřice, kroupy, sesuv půdy, vodovodní škody, přepjetí, náhradní ubytování KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus,asistenční služby, zatečení vody, havárie rozvodů, aerodynamický třesk, poškození zateplení zvířetem.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojištění bytových domůallianzindividuálnípojištění majetkuMožnost pojištění na míru. pro všechny budovy 1 smlouva. Pojištění pro nájemní a bytové domy, jenž kryje před živly i vloupáním.
Pojištění bytových domůcppindividuálnípojištění majetkuChrání: bytové domy včetně příslušenství, vedlejší budovy, dočasné stavby, zařízení staveniště, elektromotory, zařízení kanceláře apod.Sleva 30 % na rozestavěné stavby. Bonus za bezeškodní průběh až 30 %, sleva za věrnost až 20 %, sleva za spoluúčast až 15 %, sleva za propojištěnost až 13 %, sleva při ročním placení pojistného 6 %.
Pojištění bytuceska_pojistovna68 Kčpojištění majetkuPojištění družstevních i vlastních bytů. Až do 40 mil. Kč. Vztahuje se na celý byt včetně vybavení a věcí v komoře, sklepě a garáži. Kryje i oblečení a elektroniku. Varianty Exclusive Plus a Exclusive Max.
Pojištění bytukooperativa100 Kčpojištění majetkuPRIMA: požár, záplava, vichřice, kroupy, blesk, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus, zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojištění bytumaxima80 Kčpojištění majetkuPožár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Pojištění chalupy a chatymaxima69 Kčpojištění majetkuPožár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Pojištění chat a chalupcppindividuálnípojištění majetkuChrání chatu či chalupu proti vykradení, vandalismu a živlům.Sleva 30 % na rozestavěné stavby. Bonus za bezeškodní průběh až 30 %, sleva za věrnost až 20 %, sleva za spoluúčast až 15 %, sleva za propojištěnost až 13 %, sleva při ročním placení pojistného 6 %.
Pojištění chaty a chalupyceska_pojistovna120 Kčpojištění majetkuKryje vykrádání, vandalismus i živly. Zahrnuta zahrada, skleník, nářadí a zahradní technika.
Pojištění chaty a chalupykooperativa250 Kčpojištění majetkuPRIMA: Požár, výbuch, blesk, povodeň, záplava, vichřice, kroupy, sesuv půdy, vodovodní škody, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc vykradení, vandalismus, asistenční služby, zatečení vody, havárie rozvodů, aerodynamický třesk, poškození zateplení zvířetem.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojištění domácnostiallianzindividuálnípojištění majetkuPojištění domácnosti 100 % na míru. Jedna smlouva pro všechny domácnosti. Kryje prasklé vodovodní potrubí, poškození elektroinstalace, krupobití, zatopený sklep apod.
Pojištění domácnosticeska_pojistovna38 Kčpojištění majetkuKomplexní pojištění domácnosti, asistenční služba. Vztahuje se na věci ve sklepě a garáži. Chrání před vandalismem, živlem a odcizením.Garance ceny pojištění na 5 let.
Pojištění domácnosticppindividuálnípojištění majetkuChrání: elektroniku, nábytek, skla, podlahy, ošacení a boty, sportovní náčiní, domácí dílnu, světla, peníze v hotovosti, drobné mazlíčky, sbírky, doklady, potraviny v ledničce atd.Sleva 30 % na rozestavěné stavby. Bonus za bezeškodní průběh až 30 %, sleva za věrnost až 20 %, sleva za spoluúčast až 15 %, sleva za propojištěnost až 13 %, sleva při ročním placení pojistného 6 %.
Pojištění domácnosticsobindividuálnípojištění majetkuPojištění pro případ zkratu, vypálení TV, ledničky. Náhradní ubytování. Věci ve sklepě pojištěny na 20 % z limitu domácnosti. Likvidace do 5 dní. Prodloužení záruky na 5 let u elektrospotřebičů. Pojistí: požár, výbuch, pád letadla, vichřice, krupobití, úder blesku, zemětřesení, pád stromů a stožárů, mráz, kouř, sesuv půdy, náraz vozidla, sklo all-risk spod.Každý rok bonus 5 % (Max. 20 % sleva). Sleva 10 % u sjednání přes internet.
Pojištění domácnostihvp-pojištění majetkuNemovité věci v garáži i na jiné adrese, věci v domácnosti patřící pojištěnému, zvířata, stavební prvky.
Pojištění domácnostikooperativa200 Kčpojištění majetkuPRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojištění domácnostimaxima25 Kčpojištění majetkuPožár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Pojištění domácnostiuniqa-pojištění majetkuDům, byt, stavba. Obsahuje pojištění odpovědnosti. Požár, úder blesku, výbuch, pád letadla nebo vesmírných těles, rázová vlna, kouř, vuchřice, mráz, vloupání, vandalismus, poškození fasády, povodně, laviny, zával, mráz. Verze: Top Exklusiv a Top Standard.
Pojištění domuceska_pojistovna120 Kčpojištění majetkuPojištění domu až do 35 mil. Kč. Rychlá pomoc při haváriích i menších nehodách. Pojištění celého domu včetně plotu, bazénu a ostatních staveb. Náhradní ubytování. Asistenční služby.
Pojištění domu a jiné budovyallianzindividuálnípojištění majetkuMožnost pojištění na míru. pro všechny budovy 1 smlouva. Pojištění pro rodinný dům, nájemní byt, družstevní byt, garáž, stodolu, stáj, oplocení, bazén.
Pojištění domů a stavebhvp-pojištění majetkuStavby v osobním vlastnictví - rodinné domy, garáže, bazény, byty, plot, studna, septik, stavby amateriál na nich. Chrání před požárem, výbuchem, úderem blesku,
Pojištění garážemaxima14 Kčpojištění majetkuPožár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Pojištění jízdních kolceska_pojistovna75 Kčpojištění majetkuOchrana kola v bytě, sklepě, garáži a společných prostorách domu. Chrání před zničením živlem, vandalismem, krádeží.
Pojištění majetku a odpovědnosticmss-pojištění majetkuPojištění chrání rodinný dům, byt, rekreační objekt, garáž, mobilheim, bohhy dílnu, oplocení, bazén, studnu, domácnost, jízdní kolo, kočárek, hudební nástroj a obsahuje pojištění odpovědnosti za škody způsobené jiným osobám.
Pojištění majetku TOP EXKLUSIVraiffeisenindividuálnípojištění majetkuPožár, blesk, výbuch, zřícení vzdušných těles, vichřice, krupobití, tíha a sesuv sněhu, zřícení skal, pád kamenů, stromů a stožárů, sesuv půdy, povodně, záplavy, zemětřesení, voda z vodovodního a kanalizačních potrubí, náraz vozidla.
Pojištění nemovitostigeneraliindividuálnípojištění majetkuBez spoluúčasti. Rodinný dům, byt, rozestavěný dům, vybavení domácnosti, drobné stavby, bazén, solární panely, zahrada, garáž.
Pojištění rekreačních objektůallianzindividuálnípojištění majetkuPojištění pro garáž, kůlna, chata, chalupa, rekreačně užívaný byt.
Pojištění rodinného domukooperativa200 Kčpojištění majetkuVoda, oheň, vandalismus. Pojištění domu i vedlejších objektů, stavební materiál. Varianty PRIMA a KOMFORT.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojištění rodinného domumaxima106 Kčpojištění majetkuPožár, kouř, výbuch, úder blesku, vichřice a krupobití, zemětřesení, sesouvání půdy, zřícení skal nebo zemin, sesouvání nebo zřícení lavin, pád stromů, stožárů a jiných předmětů, kapalina unikající z vodovodního zařízení, tíha sněhu nebo námrazy. varianty IDEAL, EXCELENT a VIP.
Pojištění sportovní výbavy FITkooperativa1035 Kčpojištění majetkuSportovní výbava (jízdní kola, snowboardy, lyže, rakety, potápěčskou či horolezeckou výbavu apod.), střešní nosiče, oděvy, obuv, tašky ke sportu.Sleva 50 % pro klienty Kooperativy.
Pojištění stavbycppindividuálnípojištění majetkuVztahuje se na stavby ve výstavbě a přísušenství, stavební materiály, protipožární ochrana, motor výtahu, apod. Chrání před odcizením, povodní, mrazem, požárem a živly obecně. Spoluúčast od 500 Kč.Sleva 30 % na rozestavěné stavby. Bonus za bezeškodní průběh až 30 %, sleva za věrnost až 20 %, sleva za spoluúčast až 15 %, sleva za propojištěnost až 13 %, sleva při ročním placení pojistného 6 %.
Pojištění stavbycsobindividuálnípojištění majetkuChrání stavbu proti živlům, vandalismu, nehodě elektrického proudu.Každý rok bonus 5 % (Max. 20 % sleva). Sleva 10 % u sjednání přes internet.
Pojištění vybavení domácnostigeneraliindividuálnípojištění majetkuOhrana před zloději a živly. Zařízení domácnosti, peníze, cennosti, starožitnosti, platební karty, elektronika, sportovní potřeby, osobní věci členů domácnosti, domácí zvířata. Asistence zdarma.
Rekreační objektygeneraliindividuálnípojištění majetkuRekreační objekt včetně zahrady. Ochrana před zloději a živly, asistence zdarma.
Studentceska_pojistovna25 Kčpojištění majetkuPojištění koleje, ubytovny či pronajatého bytu a věcí v něm až do 100.000 Kč. Pojištění notebooku, mobilního telefonu, sportovních potřeb a dalších věcí. Kryje odcizení, poškození či zničení.
Pomůžeme vám s výběrem levného a dostatečného pojištění Vašeho majetku. Vyplňte formulář nahoře a náš specialista se Vám ozve.

Chcete zjistit cenu Vaší nemovitosti a přemýšlíte o případném prodeji? Pomůže Vám Specialista na reality.cz


Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.