X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání životního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2019


ProduktPojišťovnaTypÚrokDaňová úlevaPopisBonus
Manažer 2014ceska_pojistovnarizikové životní pojištění-Vhodné pro vaše klíčové zaměstnance. Majitelem pojištění je firma (2 - 10 let).
PROficeska_pojistovnarizikové životní pojištění-neSkupinové pojištění osob pro zaměstnance malých a středních firem po celém světě. V pracovní době i mimo ni.Nižší cena oproti individuálním smlouvám.
Skupinové úrazové pojišťenígeneralirizikové životní pojištění--Vhodné pro zaměstnance firem, žáky mateřských, základních škol a středních škol, členy zájmových kroužků.
Bella Vitaunicreditinvestiční životní pojištěníAž 8 osob na 1 smlouvě, krytí speciálních rizik (autonehoda). Pro klienty na min. 5 let do 60. roku života. Možnost placení zaměstnavatelem
Skupinové životní pojištění uniqainvestiční životní pojištění-anoPro stabilizaci a motivaci zaměstnanců.Neplatí se z něj sociální a zdravotní pojištění.


Kompletní seznam produktů naleznete zde: Srovnání všech životních pojišťoven.* Jakékoliv životní pojištění a penzijní připojištění lze převést na placené zaměstnavatelem. Pouze je nutné, aby byly splněny podmínky viz. dole. Především nesmí být možné dělat výběry během plnění.


Životní pojištění pro zaměstnance je chytrý způsob, jak mohou zaměstnanci získat nový benefit v zaměstnání velmi výhodně s podporou státu. V roce 2018 a 2019 mohou zaměstnavatelé přispívat svým zaměstnancům až 30.000 Kč ročně na pojištění.

Těchto 30.000 Kč však musí být použito na životní pojištění či penzijní připojištění nebo rozdělit mezi tyto dvě.

Zaměstnavatelé si těchto 30.000 Kč odečtou ze základu daně (neplatí z nich daň) a navíc nemusí za zaměstnance odvést vyšší sociální ani zdravotní pojištění.


Aby si mohl zaměstnavatel životní pojištění „odečíst z daní“, tak musí smlouva splňovat:


1) Musí se jednat o pojištění smrti či dožití
2) Smlouva musí být min. na 5 let
3) Zaměstnanci musí být maximálně 60 let
4) Zaměstnanec je pojistníkem i pojištěným (předmětem pojištění i osobou, co případně dostane finance při pojistném plnění)
5) Zaměstnavatel nesmí být obmyšlenou osobou (osoba, které vznikne nárok na peníze v případě smrti pojištěného)
6) Smlouva nesmí umožňovat výběry peněz v průběhu trvání

Pokud si chcete životní pojištění platit sami, nechcete jej nechat platit zaměstnavatele, ale přesto si jej chcete odečíst z daní, tak i to je možné. Více informací naleznete zde: Životní pojištění - odpočet daně. Stát se vám odvděčí i příspěvkem na životní pojištění.


Diskuze a zkušenosti


Ivan Skromný k Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2019:
je velmi vhodné, zeptáte-li se svého zaměstnavatele, jestli by vám náhodou životní pojištění nezřídil-je to pro něj velmi výhodné a vy budete mít pojistku zadarmo. Udělal jsem to tak před léty a nyní to má i žena. Vřele doporučuji tento "trik" na zaměstnavatele, který bude rád

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2019


Pokud chcete svoje zaměstnance pojistit ať už životním pojištěním či jiným typem pojistky, vyplňte krátký formulář v horní části stránky a nechte se kontaktovat naším specialistou. Ten Vám rád poradí v oblasti výběru toho správného pojištění zaměstnanců a rád se s Vámi sejde.