X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2024

Zaměstnankyně

 Pojištění hrazené zaměstnavatelem může být kterékoliv životní pojištění (i se spořící složkou). Zaměstnavatel svému zamětnanci může přispívat až do výše 4.167 Kč měsíčně (50.000 Kč ročně) a tyto náklady si může zaměstnavatel odečíst z daní. Neváhejte a nechte si poradit od našeho specialisty na pojištění vyplněním formuláře nahoře a pomůžeme Vám i Vašemu zaměstnavateli najít to nejvýhodnější životní pojištění.

Pokud jste zaměstnavatel, tak zde jsou pojištění, kterými můžete pojistit své zaměstnance pro případ, že škoda vznikne Vám.

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Kooperativa pojištěníPojištění na škodu pro manažery obchodních firem
Kooperativa
pojištění odpovědnostiChrání firmu a členy orgánů společnosti při náhradě škody způsobené v souvislosti s výkonem jejich funkce.
Metlife pojištěníSkupinové pojištění pro firmy
Metlife
rizikové životní pojištěníŽivotní pojištění pro Vaše zaměstnance, které je skvělým firemním benefitem. Srozumitelná smlouva, rychlá výplata.
Unicredit bank pojištěníAmundi Life
Unicredit bank
investiční životní pojištěníanoAž 8 osob na 1 smlouvě, krytí speciálních rizik (autonehoda). Pro klienty na min. 5 let do 60. roku života. Možnost placení zaměstnavatelemBonus 5 % z investované částky po 12ti měsících placení pojistného.


Kompletní seznam produktů naleznete na Srovnání všech životních pojišťoven.* Jakékoliv investiční životní pojištění a penzijní spoření lze převést na placené zaměstnavatelem. Pouze je nutné, aby byly splněny podmínky viz. dole. Především nesmí být možné dělat výběry během plnění.


Životní pojištění pro zaměstnance je chytrý způsob, jak mohou zaměstnanci velmi výhodně získat nový benefit v zaměstnání s podporou státu. V roce 2023 a 2024 mohou zaměstnavatelé přispívat svým zaměstnancům až 50.000 Kč ročně na pojištění.

Těchto 50.000 Kč však musí být použito na životní pojištění či penzijní spoření nebo rozdělit mezi tyto dvě.

Zaměstnavatelé si těchto 50.000 Kč odečtou ze základu daně (neplatí z nich daň) a navíc nemusí za zaměstnance odvést vyšší sociální ani zdravotní pojištění. Odborníci často namísto investičního životního pojištění sáhnou k doplňkovému penzijnímu spoření (DPS), které zhodnocuje peníze s nižšími poplatky, avšak nevýhodou je, že si ho může zaměstnanec vyplatit až v 60. roce svého života. Stejně jako investiční životní pojištění placené zaměstnavatelem, je i DPS možné nabídnout zaměstnancům jako benefit a zaměstnavatel uspoří na daních.


Výše státního příspěvku

Vklad zaměstnavatele měsíčně Státní podpora měsíčně Úspora na daních pro zaměstnavatele měsíčně
300 Kč 90 Kč -
400 Kč 110 Kč -
500 Kč 130 Kč -
600 Kč 150 Kč -
700 Kč 170 Kč -
800 Kč 190 Kč -
900 Kč 210 Kč -
1.000 Kč 230 Kč -
2.000 Kč 230 Kč 1.800 Kč
3.000 Kč 230 Kč 3.600 Kč

Aby si mohl zaměstnavatel životní pojištění „odečíst z daní“, tak musí smlouva splňovat:


1) Musí se jednat o pojištění smrti či dožití
2) Smlouva musí být min. na 5 let
3) Zaměstnanci musí být maximálně 60 let
4) Zaměstnanec je pojistníkem i pojištěným (předmětem pojištění i osobou, co případně dostane finance při pojistném plnění)
5) Zaměstnavatel nesmí být obmyšlenou osobou (osoba, které vznikne nárok na peníze v případě smrti pojištěného)
6) Smlouva nesmí umožňovat výběry peněz v průběhu trvání

Pokud si chcete životní pojištění platit sami, nechcete jej nechat platit zaměstnavatele, ale přesto si jej chcete odečíst z daní, tak i to je možné. Více informací naleznete zde: Životní pojištění - odpočet daně. Stát se vám odvděčí i příspěvkem na životní pojištění.Diskuze a zkušenosti


Ivan Skromný k Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2024:
je velmi vhodné, zeptáte-li se svého zaměstnavatele, jestli by vám náhodou životní pojištění nezřídil-je to pro něj velmi výhodné a vy budete mít pojistku zadarmo. Udělal jsem to tak před léty a nyní to má i žena. Vřele doporučuji tento "trik" na zaměstnavatele, který bude rád

Michal Kalhotka k Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2024:
Dobrý den,je možné si platit příspěvek na penzijní připojištění a životní úrazové pojištění sám sobě ... Jako OSVČ danící paušálem,případně jako majitel firmy? A tím pádem čerpat veškeré výhody? Děkuji

Ivan Holan k Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2024:
Michal Kalhotka: Podle me ano, akorat uz to neni zivotni pojisteni placene zamestnavatelem, ale bezne zivotni pojisteni se statni podporou a prispevkem. lepsi je ale penzijni sporeni.

Frodo k Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2024:
Kdyby to celé nebylo tak složité, tak bych i řekl, že stát má zaměstnance rád a přispívá jim na kde co :-)

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Životní pojištění placené zaměstnavatelem 2024


Pokud chcete svoje zaměstnance pojistit ať už životním pojištěním či jiným typem pojistky, vyplňte krátký formulář v horní části stránky a nechte se kontaktovat naším specialistou. Ten Vám rád poradí v oblasti výběru toho správného pojištění zaměstnanců a rád se s Vámi sejde.