X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Důchodové životní pojištění 2024

  Důchodové životní pojištění je stále oblíbenějším finančním produktem, který je navíc podporovaný státem. Důchodové životní pojištění není ničím jiným než kapitálovým životním pojištěním, které je určeno na zajištění Vašeho pohodlného stáří, ale i ochranu Vás a Vašich blízkých proti nenadálé události.

Stop Pozor: Důchodové (kapitálové) životní pojištění se klientům příliš nevyplácí, když se úrokové sazby ČNB pohybují nízko. Garantovaný úrok je příliš nízký na to, aby pokryl alespoň inflaci. Vyplatí se pak spíše investiční životní pojištění.Hlavní vlastností důchodové pojistky je pojištění pro případ dožití – vyplacení peněz po tom, co dosáhnete určitého věku. Následně je vyplácen důchod po stanovenou dobu nebo ve formě jednorázové částky.

Důchodové životní pojištění kromě toho, že Vaše blízké ochrání v případě úmrtí či jiné nenadálé události (invalidita), tak obsahuje spořící složku, která zajistí, že po dosažení určité doby můžete peníze, které jste naspořili + úroky a zhodnocení + státní podporu (až 1 800 Kč ročně) začít čerpat.

Seznam důchodových životních pojištění 2024

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
KB pojištěníVital Premium
KB
kapitálové životní pojištění2,51 %anoGarantované zhodnocení 0,8 %. Shednává se pouze v EUR nebo USD.Garantovaný výnos.

Pozor Po dosažení věku stanoveného ve smlouvě (obvykle 50. až 70. roku života), pojišťovna vyplatí pojistnou částku přímo na účet pojištěného buď naráz nebo v intervalech. Naspořená částka důchodového pojištění je obvykle chráněna před inflací zvyšováním pojistné částky během spoření.

Přemýšlíte-li o zajištění na důchod, vyplňte formulář nahoře. Ozve se Vám naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším odborníkem na důchodové životní pojištění. Srovná a pomůže vám vybrat to nejvhodnější důchodové pojištění pro rok 2024.
Diskuze a zkušenosti


kapitalove k Důchodové životní pojištění 2024:
v dnesni dobe jeste nekdo nabizi kapitalove pojisteni? vzdyt se ot nevyplati diky vysoke inflaci....

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Důchodové životní pojištěníPřemýšlíte-li o životním pojištění s možností státního příspěvku vyplňte formulář nahoře. Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění. Ten Vám srovná životní pojistky v ČR pro rok 2024. Zdarma a nezávazně.