X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte srovnání pojištění výpadku příjmu

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění výpadku příjmu srovnání 2024

Pojištění výpadku příjmu - rodina

 V dnešním světě roste zájem o pojištění rizik spojených s výpadkem příjmu. Pojišťovny na tuto skutečnost reagují a nabízejí svým klientům možnost se ochránit. Pojištění možnosti pracovat sebou však nese jistá specifika, která je nutné mít na paměti. Máte-li zájem o srovnání pojištění výpadku příjmu a pomoc s výběrem, tak vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.


Seznam pojištění výpadku příjmu

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Generali pojištěníBel Mondo 20
Generali
investiční životní pojištění4,6 %anoPojištění smrti, úrazu a poúrazové péče. Až 8 lidí na 1 smlouvě. Dorovnání výpadku příjmů v důsledku úrazu, nemoci a invalidity
ČSOB pojištěníBEZ OBAV
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoPro osoby 14-80 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život,výpadek příjmu, dětské úrazy a onemocnění a asistence.
Uniqa pojištěníDOMINO Risk
Uniqa
rizikové životní pojištěníChrání proti výpadku financí, nemocem, úmrtím, úrazům a invalidnímu důchodu. Možnost měsíční dávky či zajištění úvěru. Až 30.000 Kč měsíčně v pracovní neschopnosti.
ČSOB pojištěníFORTE
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoKryje mnoho rizik. Pro osoby 14-65 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život, výpadek příjmu, úrazy, invaliditu a vážné choroby. Obsahuje asistenci.
KB pojištěníMojePojištění plateb
KB
úrazové pojištění-Úrazové pojištění chránící před výpadkem plateb vinou úrazu. Varianty Klasik, Klasik+, Extra a Extra+.
BNP Paribas Cardif pojištěníPojištění osobních financí
BNP Paribas Cardif
úvěrové životní pojištěníSjednává se k hypotékám, půjčkám či kreditním kartám a chrání proti výpadku financů kvůli ztrátě zaměstnání, pracovní neschopnosti či invalidity. Obsahuje pojištění pravidelných výdajů.
Simplea pojištěníŽivotní pojištění
Simplea
rizikové životní pojištěníRevoluční pojištění kryje 99% pojistných událostí s vysokým krytím. Vyplácení pojistného do 2 dnů. Ochrana proti smrti, invaliditě a výpadku příjmu. Možnost kdykoliv ukončit smlouvu.
Pojištění výpadku příjmu může být sjednáváho k hypotéce jako pojištění schopnosti splácet úvěr. Banky jej často doporučují svým klientům a snižují úrok hypotéky, když je k ní pojištění sjednáno. Pojištění výpadku příjmu si však můžete sjednat i nezávisle na úvěru. Toto pojištění Vás ochrání v nenadálých situacích. Kdy může k výpadku příjmu dojít?

I. Ztráta zaměstnání

Pojišťovny Vás v takovém případě ochrání, pokud dojde k úpadku zaměstnavatele nebo k restrukturalizaci firmy, které by vedlo k Vašemu propuštění. Kryje též „vyhazov“ pro nadbytečnost. Co však takové pojištění nekryje je když od firmy odejdete „na dohodu“, při podání výpovědi nebo při porušení svých pracovních povinností.

Pozor Pozor: Pojištění ztráty zaměstnání bývá všemi pojišťovnami často „okleštěno“, a proto doporučujeme se pojistit především na neschopnost pracovat a mít vždy naspořeny alespoň 3 měsíční platy.

Pokud podnikáte, tak hrozbu výpadku příjmu řeší podnikatelská pojištění, ovšem pouze v omezené míře. Vždy je nutné se předem informovat.

II. Neschopnost výkonu práce

Lidé jsou neschopni vykonávat práci především v jednom ze dvou případů. V případě nemoci a v případě úrazu. Přitom nejčastější je právě neschopnost pracovat kvůli nemoci a to ve čtyřech pětinách případů. Na úraz zbývá pouze jedna pětina případů.

Pozor Pozor: V případě pracovní neschopnosti je vždy spoluúčast. Například prvních 15 dní není žádné pojistné plnění a až od 15. dne pojišťovna plní.

Následkem nemoci či úrazu může být i invalidita (I., II. a III. stupně) a v takovém případě často není možné pracovat už nikdy. Pojišťovny tuto i předchozí situace rozhodně řeší a je možné se velmi snadno a účinně pojistit. Budete-li mít zájem, tak Vám pojištění jednotlivých pojišťoven srovnáme vyplněním formuláře nahoře.

Pozor Tip: Vždy u pojištění počítejte s karenční dobou, kdy pojišťovna po nějakou dobu na začátku nevyplatí pojistné plnění.


Pojištění výpadku příjmu = pojištění nemoci + úrazu + ztráty zaměstnání


Pojištění výpadku příjmů bývá často navázáno na pojištění k hypotečnímu úvěru. Je však možné si jej sjednat i zvlášť jako samostatný produkt. Jaké máte s pojištěním rizik spojených s výpadkem příjmu Vy? Podělte se s námi v diskuzi.
Diskuze a zkušenosti


O+K k Pojištění výpadku příjmu srovnání 2024:
sama jsem se presvedcila o tom, ze pojisteni se nevztahuje na vypoved z prace takzvanou dohodou. dejte si pozor lid a vybirejte peclive

Silná děkuji k Pojištění výpadku příjmu srovnání 2024:
Jak se liši pojištění ztráty práce a pojištění, když vás zaměstnavatel vyhodí? Silná

Václav P k Pojištění výpadku příjmu srovnání 2024:
Paní Silná: Dobrý den, záleží okolnostech ukončení pracovní smlouvy. Jak je v článku napsáno, pojišťovna vyplácí v případě, že je zaměstnavatel v úpadku nebo restrukturalizuje a potřebuje se zbavit zaměstnanců, aby nezkrachoval či propouští pro nadbytečnost. Pojištění se nevztahuje, když jste propuštěná pro porušení pracovních povinností nebo v případě, že se se zaměstnavatelem dohodnete. Doporučuje se mít naspořené peníze a spíše se pojistit na jiné nenadálé okolnosti (nemoci, invalidita, zranění v zaměstnání apod.) Pro více informací vyplňte formulář nahoře a kvalifikovaný specialista na pojištění výpadku příjmu se s Vámi telefonicky spojí.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.