X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte srovnání pojištění výpadku příjmu

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění výpadku příjmu 2021

Žena

 V dnešním světě roste zájem o pojištění rizik spojených s výpadkem příjmu. Pojišťovny na tuto skutečnost reagují a nabízejí svým klientům možnost se ochránit. Pojištění možnosti pracovat s sebou však nese jistá specifika, která je nutné mít na paměti. Máte-li zájem o srovnání pojištění výpadku příjmu a pomoc s výběrem, tak vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.

K výpadku příjmu může dojít v jednom z následujících scénářů.


I. Ztráta zaměstnání

Pojišťovny Vás v takovém případě ochrání, pokud dojde k úpadku zaměstnavatele nebo k restrukturalizaci firmy, které by vedlo k Vašemu propuštění. Kryje též „vyhazov“ pro nadbytečnost. Co však takové pojištění nekryje je když od firmy odejdete „na dohodu“, při podání výpovědi nebo při porušení svých pracovních povinností.

Pozor Pozor: Pojištění ztráty zaměstnání bývá všemi pojišťovnami často „okleštěno“, a proto doporučujeme se pojistit především na neschopnost pracovat a mít vždy naspořeny alespoň 3 měsíční platy.

Pokud podnikáte, tak hrozbu výpadku příjmu řeší podnikatelská pojištění, ovšem pouze v omezené míře. Vždy je nutné se předem informovat.II. Neschopnost výkonu práce

Lidé jsou neschopni vykonávat práci především v jednom ze dvou případů. V případě nemoci a v případě úrazu. Přitom nejčastější je právě neschopnost pracovat kvůli nemoci a to ve čtyřech pětinách případů. Na úraz zbývá pouze jedna pětina případů.

Pozor Pozor: V případě pracovní neschopnosti je vždy spoluúčast. Například prvních 15 dní není žádné pojistné plnění a až od 15. dne pojišťovna plní.

Následkem nemoci či úrazu může být i invalidita (I., II. a III. stupně) a v takovém případě často není možné pracovat už nikdy. Pojišťovny tuto i předchozí situace rozhodně řeší a je možné se velmi snadno a účinně pojistit. Budete-li mít zájem, tak Vám pojištění jednotlivých pojišťoven srovnáme vyplněním formuláře nahoře.

Pozor Tip: Vždy u pojištění počítejte s karenční dobou, kdy pojišťovna po nějakou dobu na začátku nevyplatí pojistné plnění.


Pojištění výpadku příjmu = pojištění nemoci + úrazu + ztráty zaměstnání


Pojišťovny nabízející produkt pojištění výpadku příjmu:

Pojišťovna české spořitelny
ČSOB pojišťovna
Unicredit pojišťovna
Pojišťovna Komerční banky

Pojištění výpadku příjmů bývá často navázáno na pojištění k hypotečnímu úvěru. Je však možné si jej sjednat i zvlášť. Jaké máte s pojištěním rizik spojených s výpadkem příjmu Vy? Podělte se s námi v diskuzi.