X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Nejlevnější životní pojištění 2024

Nejlevnější životní pojištění

  Životní pojištění je komplexní produkt, kde platit malou měsíční splátku může znamenat, že Vás pojištění správně neochrání. Nejlevnější životní pojištění podle nás nemusí obsahovat spořící složku, protože klient může spořit např. v penzijním spoření zvlášť. Pokud však chcete co možná nejlevnější životní pojištění ať už se spořením či nikoliv, tak doporučujeme vybrat některou z malých nově vzniklých pojišťoven a nastavit si pojištění velmi důkladně tak, aby krylo přesně to, co je ve Vašem případě potřeba. Poradíme Vám, jak na to, když vyplníte formulář nahoře.

Produkt Pojišťovna Typ životního pojištění Popis
Životní pojištění Simplea Simplea investiční životní pojištění transparentnost a nízká cena, malá pojišťovna
Životní pojištění Pillow Pillow rizikové životní pojištění není možné investovat, bonusy za dobré kolektivní výsledky pojišťovny, levné
Životní pojištění Mutumutu Mutumutu rizikové životní pojištění možnost sjednání online, produkt Komerční banky

* malé životní pojišťovny, které poskytují levné životní pojištění v ČR díky své transparentnosti a efektivitě v nastavených procesech. Pro zaběhlá oblíbená životní pojištění navštivte nejvýhodnější životka, která mohou být levnější díky akcím a provázanosti produktů.Oblíbená životní pojištění v roce 2024

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Allianz pojištěníAllianz ŽIVOT investiční
Allianz
investiční životní pojištění7,56 %anoS pravidelnou investiční složkou. Garance nejvyššího plnění u 251 závažných úrazů a nemocí. Progresivní plnění až do výše 800 % a u pojištění denního odškodného až do výše 500 %. Zrušení smlouvy bez poplatku.Sleva na ostatní produkty Allianz. 21 % na Allianz Auto, 7 % Allianz Domov a 7 % na Allianz Penze.
Allianz pojištěníŽivotní pojištění pro zaměstnance
Allianz
rizikové životní pojištěníanoProdukt pro podnikatele pro pojištění zaměstnanců a osob na sportovní akce, teambuildingy, konference, firemní akce, školy i školky, letní tábory, kroužky apod.Příspěvkem osvobodíte zaměstnance od placení pojistného na sociální a zdravotní pojištění až do výše 50000 Kč za rok.
ČSOB pojištěníFORTE
ČSOB
investiční životní pojištění6,51 %anoKryje mnoho rizik. Pro osoby 14-65 let. Zajištění rizik a spoření. Možnost dělat úpravy během plnění. Kryje: život, výpadek příjmu, úrazy, invaliditu a vážné choroby. Obsahuje asistenci.
ČSOB pojištěníPojištění pro ženy a muže
ČSOB
investiční životní pojištěníflexibilníano
Generali pojištěníÚrazové pojišťení
Generali
úrazové pojištění--Až pro 8 osob na jednu smlouvu. Bez ohledu na věk. Chrání před hospitalizací a smrtí následkem úrazu.
Hasičská vzájemná pojišťovna pojištěníRodinné úrazové pojištění
Hasičská vzájemná pojišťovna
úrazové pojištění-nePro 1 až 2 dospělé osoby a 1 až 5 dětí. Úraz, úraz v motorovém vozidle, smrt následkem úrazu, odškodné za léčbu, invalidita, 5% sleva při roční platbě, 10% sleva pro členy Sboru dobrovolných hasičů, 10% sleva pro členy Společenstva kominíků.
KB pojištěníVital Invest
KB
investiční životní pojištění 2,51 % anoPojištění pro případ dožití a smrti. Možné garantované zhodnocení 0,7 % nebo flexibilní.Garantovaný výnos.
Kooperativa pojištěníPERSPEKTIVA
Kooperativa
investiční životní pojištěníflexibilníanoPojistí pro případy smrti, úrazu, nemoci i dalších rizik.
Maxima pojištěníMaxEfekt
Maxima
rizikové životní pojištěníKrytí do 4 milionů Kč. Bez spořící složky, až do věku 75 let, pojištění invalidity I., II. III.,... Velké množství pojištěných událostí.
Metlife pojištěníFairLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoPojištění zaměřené na pojistnou ochranu. Pro 1 dospělého a až 5 dalších osob. Pro případ smrti a dožití.Slevy pro nekuřáky, pza prevenzi a bezpečné zaměstnání.
Metlife pojištěníInvestLife
Metlife
investiční životní pojištěníflexibilníanoZaměřené především na zhodnocování peněz pouze s krytím rizika smrti.
Mutumutu pojištěníMutumutu životní pojištění
Mutumutu
rizikové životní pojištění Revoluční životko s krytím pracovní neschopnosti, invalidity a smrti bez investiční složky, bez záludností a s jednoduchou smlouvou.30% sleva při sportování (aplikace Mutumutu), pravidelné dodržování preventivních lékařských prohlídek a zdravého životního stylu. Možnost ukončení pojištění do 48 hodin bez poplatků a sankcí.
NN pojištěníNN Smart
NN
investiční životní pojištěníVhodné pro jednotlivce i rodinu. Obsáhlé krytí a spořící složka. (Varianty UZ2C a UM2C). Výběr z podílových fondů NN.
NN pojištěníNN Život
NN
rizikové životní pojištěníJedna smlouva pro celou rodinu (2 dospělí a až 8 dětí). Kryje úrazy, nemoci, riziko invalidity, úhrada nákladů péče.
Pillow pojištěníRizikové životní pojištění
Pillow
rizikové životní pojištěníKrytí až 3 miliony Kč. Pojištění smrti následkem úrazu i nemoci. Pojištění neschopnosti práce a další. Rizika si sami nastavíte.Sleva 20 % pro nové klienty.
Pojišťovna VZP pojištěníÚrazové pojištění
Pojišťovna VZP
rizikové životní pojištěníKrytí až 500.000 Kč. Kryje před smrtí úrazem, invaliditou. Denní odškodné za hospitalizaci.Sleva 10 % na online sjednání. 10 %, jste-li pojištěný u VZP.
Simplea pojištěníŽivotní pojištění
Simplea
rizikové životní pojištěníRevoluční pojištění kryje 99% pojistných událostí s vysokým krytím. Vyplácení pojistného do 2 dnů. Ochrana proti smrti, invaliditě a výpadku příjmu. Možnost kdykoliv ukončit smlouvu.
Slavia pojištěníZdraví+
Slavia
úrazové pojištěníPojištění proti úrazu a trvalým následkům způsobeným úrazem a hospitalizace po úrazu či nemoci. Obsahuje asistenční služby.
SV pojištěníERGO Renta
SV
investiční životní pojištěníflexibilníanoInvestuje do německých fondů MEAG a CONSEQ. Chrání i členy rodiny. Variabilní výplata jednorázově nebo důchodem.
Uniqa pojištěníDOMINO Invest
Uniqa
investiční životní pojištěníflexibilníanoChrání proti rizikům jako běžné životní pojištění + obsahuje spoříci složku. Zahrnuje mnoho diagnóz. Nabízí měsíční dávku v pracovní neschopnosti až 30.000 Kč až 12 na měsíců.
Uniqa pojištěníLife IN
Uniqa
investiční životní pojištěníflexibilníanoChrání proti smrti, invaliditě, závažným onemocněním, trvalým následkům a pracovní neschopnosti.Bonusy za věrnost.


Nejlevnější životní pojištění si podle nás sjednáte tak, že se pojistíte rizikovým životkem, které se svým poradcem nastavíte tak precizně, že bude krýt přesně ty případy, které chcete v životě pojistit a nic navíc. Zároveň se budete snažit měsíční splátku držet co nejníže. Porovnat můžete libovolné pojišťovny, ale ty malé nezavedené obvykle nabízí nejzajímavější akce. Doporučujeme však do výběru zařadit i další velké oblíbené pojišťovny. Pokud si budete chtít spořit, tak doporučujeme státem podporované doplňkové penzijní spoření. Tímto způsobem si nastavíte co možná nejlevnější životní pojištění a jako zvláštní produkt budete mít spoření na stáří. Nekdy však může být výhodné i investiční životní pojištění (pojištění a spoření jako jeden produkt). Pomůžeme Vám s nejlevnějším nastavením Vašeho životního pojištění i spořením. Vyplňte formulář nahoře a zjistěte více.


Pozor Pozor: Lidé často nevědí, proti čemu je jejich životní pojištění chrání. Nelíbí se jim, když jim pojišťovna nechce vyplatit 3 dny v nemocnici, ale ta by měla plnit především při velkých problémech - smrt, invalidita, pracovní neschopnost.

Pozor Lidé v Česku jsou podpojištění nebo jsou jejich levné pojistky špatně postavené. V ČR zemře 100.000 lidí v produktivním věku (obecná smrt), ovšem jen 600 následkem autonehody. Proto je nutné mít vysoké plnění u obecné smrti a nikoliv autonehody.


→ Seznam životních pojištění

→ Recenze životních pojišťoven

Cena nejlevnějšího životního pojištění

Běžná cena levného rizikového životního pojištění bez spořící složky je od 200 Kč měsíčně. U investičních životních pojištění jde cena nahoru až k cca 1.000 Kč za měsíc. Pro účely státní podpory a možnosti odpočtu pojištění z daňového základu je nejvýhodnější spořit okolo 2.000 Kč měsíčně.
Diskuze a zkušenosti


Kuba Ulrych k Nejlevnější životní pojištění 2024:
Lidi nehledejte nejlevnější životní pojištění a raději si připlaťe za pořádné krytí a jistotu, že pojišťovna zaplatí. Kooperativa, Allianz - To jsou pojišťovny, kam si jít pro životní pojištění. Střádání je zbytečný, postačí podílové fondy, nějaké akcie, bitcoin a penzijní spoření 200 Kč

Jitka k Nejlevnější životní pojištění 2024:
laciné dvakrát placené

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Nejvýhodnější životní pojištění


Pokud jako nejlevnější životní pojištění chápete životní pojistku od pojišťovny, která nabízí nejvýhodnější poměr mezi cenou a výkonem, pak vždy záleží na požadavcích a vlastnostech klienta. Chcete-li pomoci vybrat to nejlevnější životní pojištění, vyplňte kontaktní formulář v horní části webové stránky. Sjednání nejlevnější pojistky online bohužel není možné, vždy je potřeba si sjednat schůzku s finančním poradcem či odborníkem na životní pojištění.