X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění hypotečního úvěru

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění hypotečního úvěru srovnání 2024

Pojištění hypotéky

  Co to je pojištění hypotečního úvěru? Toto rizikové (životní) pojištění vás ochrání v případě, že nebudete schopni splácet hypotéku či půjčku. Je vhodné pro zaměstnance a ve speciálních případech i OSVČ. Sjednává se k novému nebo stávajícímu úvěru proto, aby chránilo rodinu před neschopností hypotéku splácet. Nezřídka se stává, že živitel rodiny přestane být schopný splácet měsíční splátky hypotéky a rodina se tak může dostat do velmi svízelné situace. Banky ho svým klientům doporučují a nabízejí nížší úrokové sazby pro ty, co si pojištění ke stávající hypotéce sjednají.

Seznam pojištění hypotečního úvěru


Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
KB pojištěníHYPO úvěrové pojištění
KB
úvěrové životní pojištění-Kryje neschopnost splácet úvěr, hypotéku, úvěr ze stavebního spoření či úvěr pro živnostníka u KB. Chrání před úmrtím, invaliditou, pracovní neschopností a ztrátou zaměstnání.
ČSOB pojištěníPojištění hypotéky
ČSOB
úvěrové životní pojištění Zaplatí závazky v případě smrti a invalidity, nahradí váš příjem v případě pracovní neschopnosti. Až pro dva lidi. Možno uzavřít bez zdravotní prohlídky. 12 splátek až celá částka hypotéky.
Raiffeisen pojištěníPojištění hypotéky
Raiffeisen
úvěrové životní pojištěníPojištění při hypotéce od Raiffeisenbank. Pokryje už první měsíc, nízká cena.
KB pojištěníPojištění k hypotéce KB
KB
úvěrové životní pojištění-Sjednává se k hypotečnímu úveru Komerční banky. Pojištění pro případ úmrtí, plné invalidity, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání. S pojištěním nižší úroková sazba.
ČSOB pojištěníPojištění k úvěrům
ČSOB
úvěrové životní pojištění K hypotéce nebo půjčce a do výše až 5 milionů Kč.
BNP Paribas Cardif pojištěníPojištění osobních financí
BNP Paribas Cardif
úvěrové životní pojištěníSjednává se k hypotékám, půjčkám či kreditním kartám a chrání proti výpadku financů kvůli ztrátě zaměstnání, pracovní neschopnosti či invalidity. Obsahuje pojištění pravidelných výdajů.
ČSOB pojištěníPojištění pravidelných plateb
ČSOB
úvěrové životní pojištění Vyplácí až 10.000 Kč měsíčně při ztrátě zaměstnání. Při úmrtí se vyplatí 60.000 Kč.
Metlife pojištěníPojištění schopnosti splácet
Metlife
úvěrové životní pojištění--Pokryje rizika při nemožnosti splácet hypotéku. Pro případ ztráty příjmu v důsledku úrazu nebo nemoci.
Moneta pojištěníPojištění schopnosti splácet
Moneta
úvěrové životní pojištění--Pro případ pracovní neschopnosti, invalidity, úmrtí, ošetřování člena rodiny.
Jak pojištění hypotéky funguje? Pojišťovna uhradí Váš dluh v případě úmrtí, a tak nebude zatížena vaše rodina. Stejně tak převezme splátky Vašeho spotřebitelského úvěru i v případě, že nebudete moci splácet z důvodu vážného úrazu či onemocnění (rakovina, srdeční infarkt, hospitalizace). U nemocí však pouze po uplynutí karenční doby.


Pozor Pozor: V Česku ročně zemře 100.000 lidí v produktivním věku a z toho „jen“ 600 lidí při autonehodě. Pojistěte splacení Vašeho hypotečního úvěru při obecné smrti a nikoliv pouze při autonehodě, která nebývá tak častá a fatální.


Pojištění by mělo krýt

- smrt úrazem či nemocí
- invaliditu 2. a 3. stupně
- pracovní neschopnost
- nedobrovolná ztráta zaměstnání (nikoliv vyhazov „na paragraf“ za nedbalost)

Cena pojištění hypotéky

Od 200 Kč / měsíc. Cena je obvykle od 4 % do 10 % z měsíční splátky hypotéky či spotřebitelského úvěru. Pokud splácíte 15.000 Kč měsíčně na úvěru, tak by výše pojištění měla být cca 900 Kč.

Hypoteční kalulačka

Screenshot kalkulačky

Tato kalkulačka vám spočítá měsíční splátky hypotéky. Do kolonky „Poplatek za vedení“ můžete připočíst měsíční částku za úvěrové pojištění.

Na co si dát pozor

Karenční období - pojišťovny se chrání proti pojistným podvodům tak, že po dobu 2 let nekryjí některá rizika, především nemoci (infarkt, rakovina)

Pojištění ztráty zaměstnání - pojištění nebude vyplaceno, pokud ze zaměstnání odejdete dobrovolně (po dohodě se zaměstnavatelem) či kvůli své nedbalosti „vyhazov na paragraf“.

Pojištění pracovní neschopnosti - pojišťovna obvykle splácí hypoteční úvěr maximálně 6 až 18 měsíců a předpokládá, že se vrátíte do zaměstnání.

Krytí pojistky - informujte se, jestli pojistka kryje invaliditu způsobenou infarktem či mozkovou mrtvicí a co vše přesně kryje a hradí. Mnoho klientů už takto svým nezájmem naletělo.

Pojištění exportních úvěrů

Z naprosto jiné oblasti je pojištění vývozních úvěrů pro podnikatele. To nemá s se spotřební hypotékou pro domácnosti nic společného. S pojištění exportních úvěrů pro Vaše podnikání Vám také můžeme pomoci, když vyplníte formulář nahoře.

Pojištění hypotečního úvěru je v době oblíbenosti hypotečních úvěrů nutností. Banky jej buď přidávají k hypotékám automaticky nebo je možné se pojistit a tím si snížit úrokovou sazbu hypotéky i o 1 %. Hypoteční banky buď nabízejí vlastní produkt nebo spolupracují s pojišťovnami. Tak či onak, pojištění hypotéky se vyplatí, protože Vás chrání před tím nejdůležitějším — ztrátou střechy nad hlavou. Pokud máte o srovnání hypoték a jejich pojištění zájem, pomůžeme Vám vybrat co možná nejvýhodnější hypoteční úvěr. Stačí vyplnit formulář nahoře a my se Vám ozveme.
Diskuze a zkušenosti


Xaxa12 k Pojištění hypotečního úvěru srovnání 2024:
pojisteni jsme meli automaticky k hypotece

Tom k Pojištění hypotečního úvěru srovnání 2024:
Zdravím, pojištění se vyplatí přímo u banky k hypotéce. sníží to i úrokovou sazbu o 0,5 %. Prý se to bez pojištění ani nedělá

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.