X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění domácnosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění domácnosti srovnání 2024

Pojištění domácnosti

  Nečekejte na požár či zloděje, pojistěte svoji domácnost nyní! Pojištění domácnosti spolu s pojištěním nemovitosti patří mezi neživotní pojištění majetku. Zatímco lidé si často pojišťují svoji nemovitost, většinou počítají s tím, že budou chráněny i věci, které doma mají — jejich domácnost. Je však potřeba vždy přesně vědět, na co se Vaše pojištění domu, bytu či chalupy vztahuje. Je v něm také pojištění domácnosti?


Pojištění domácnosti nabízí tyto pojišťovny

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Allianz pojištěníAsistenční služby
Allianz
pojištění majetku--Když se Vám porouchá lednička, zabouchnou dveře, počítač je napaden virem, domácnost je zamořena hlodavci či hmyzem (deratizace), rozbije se jízdní kolo apod. Obsahuje i právní poradenství.
ČPP pojištěníDOMEX+
ČPP
pojištění majetkuPojištění domu, jeho vybavení, celé domácnosti a odpovědnosti v běžném životě. Varianty MINI, OPTI a MAXI.Sleva 6 % při ročním placení, sleva 30 % při nové smlouvě, slava za propojištěnost až 10 %.
Raiffeisen pojištěníDomov VARIANT
Raiffeisen
pojištění majetkuChrání před všemi druhy nesnází. K dispozici instalatér nonstop.
KB pojištěníMAJETEK
KB
pojištění majetkuPojistí domácnost, dům, byt, chatu, odpovědnost a asistuje při potížích.Sleva 30 % na nemovitost ve výstavbě.
Maxima pojištěníMaxDomov
Maxima
pojištění majetku--Krytí do 10 milionů Kč. Pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti.Sleva 40 %.
Generali pojištěníMůj majetek
Generali
pojištění majetku--Pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti na jedné smlouvě. Nepřetržité asistenční služby + chytré cestovní pojištění pro celou rodinu. Platné po celém světě. Asistenční služby. Možnost nulové spoluúčasti.Sleva 20 % při sjednání online.
Unicredit bank pojištěníMůjDomov
Unicredit bank
pojištění majetkuVarianty KOMFORT, EXTRA a MAX. Chrání domácnost, dům, chatu i byt proti náhodilým nepříznivým událostem.
ČSOB pojištěníPojištění domácnosti
ČSOB
pojištění majetkuKrytí až do 100.000 Kč. Varianty Standard, Dominant a Premiant. Pojištění pro případ zkratu, vypálení TV, ledničky. Náhradní ubytování. Věci ve sklepě pojištěny na 30 % z limitu domácnosti. Likvidace do 5 dní. Prodloužení záruky na 5 let u elektrospotřebičů. Pojistí: požár, výbuch, pád letadla, vichřice, krupobití, úder blesku, zemětřesení, pád stromů a stožárů, mráz, kouř, sesuv půdy, náraz vozidla, pojištění kufru auta, vandalismus, odcizení, sklo all-risk spod.Sleva 10 % při sjednání online. Každý rok bonus 3 % (Max. 18 % sleva).
Halali pojištěníPojištění domácnosti
Halali
pojištění majetkuPojištění vybavení domu či bytu včetně kuchyňské linky, elektrospotřebičů a cenností.
Kooperativa pojištěníPojištění domácnosti
Kooperativa
pojištění majetkuLze sjednat online. PRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění domácnosti
Pojišťovna VZP
pojištění majetkuPojištění domácnosti, osobních věcí, cenností a dalšího proti požáru, úderu blesku, povodni, vichřici, vloupání, vandalismu atd. Varianty Mini, Standard a MAXI.Sleva 30 % na novou domácnost, 30 %, jste-li pojištěný u VZP, 25 % za bezškodní průběh.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníPojištění domácnosti a nemovitosti
Pojišťovna České spořitelny
pojištění majetkuLze sjednat online. PRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Slavia pojištěníPojištění domácnosti a odpovědnosti
Slavia
pojištění majetkuOchrana majetku před živly i vandaly i pojištění odpovědnosti za škody způsobené 3. osobě. Asistenční služby. Sleva 25 % na budovy ve výstavbě.
NN pojištěníPojištění majetku
NN
pojištění majetku Pojištění stavby a domácnosti proti živlům, vandalům atd.
Uniqa pojištěníPojištění nemovitosti a domácnosti
Uniqa
pojištění majetkuAsistenční služba 24/7. Zámečník zdarma. Chrání dům, byt i stavbu. Obsahuje pojištění odpovědnosti. Krytí: požár, úder blesku, výbuch, pád letadla nebo vesmírných těles, rázová vlna, kouř, vuchřice, mráz, vloupání, vandalismus, poškození fasády, povodně, laviny, zával, mráz. Verze: Top Exklusiv a Top Standard. Sleva 30 % při sjednání online.Rozdíl mezi domácností a nemovitostí


Co je domácnostzdroj: Generali Česká pojišťovna Co je nemovitost

Domácnost

Domácnost je především nábytek, pračka, lednice, trouba a další elektrospotřebiče. Dále sportovní vybavení, osobní věci, cennosti a obrazy. Máte o pojištění domácnosti zájem? Vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.

Nemovitost

Za nemovitost můžeme považovat dům, byt či chatu se všemi jejími stavebními součástmi. K nemovitosti tedy patří sanitární vybavení (záchody, umyvadla), ale i okna, dveře či kuchyňská linka. Ta je často brána zároveň jako součást domácnosti. Nemovitost může být i garáž, kůlna či sklep.


„Když svůj dům obrátíte vzhůru nohama a zatřesete s ním, tak, to co v něm zůstane je samotná nemovitost, to co vypadne je domácnost.“


Proti čemu se domácnost pojišťuje


- požár, kouř
- výbuch
- záplava a vytopení
- vichřice, orkán, tornádo, krupobití
- úder bleskem, poškození přepjetím
- sesuvy půdy
- havárie rozvodů
- zemětřesení
- pád stromu či stožáru
- mráz
- náraz vozidla
- vykradení zloději
- vandalismus

Součástí pojištění domácnosti bývá často i pojištění věcí ve sklepě či kočárkárně jako jsou kola či kočárky. Někdy pojištění domácnosti obsahuje i pojištění občanské odpovědnosti a je tak spojeno do jednoho produktu. V kombinaci s dalšími produkty pojišťovny nabízejí nemalé slevy.

Jaké máte zkušenosti s pojištěním domácnosti Vy? Vyplatí se podle Vás? Podělte se s námi v diskuzi.