X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma srovnání pojištění domácnosti

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění domácnosti srovnání 2022

Pojištění domácnosti

 Pojištění domácnosti spolu s pojištěním nemovitosti patří mezi neživotní pojištění majetku. Zatímco lidé si často pojišťují svoji nemovitost, většinou počítají s tím, že budou chráněny i věci, které doma mají — jejich domácnost. Je však potřeba vždy přesně vědět, na co se Vaše pojištění domu, bytu či chalupy vztahuje. Je v něm také pojištění domácnosti?


Pojištění domácnosti nabízí tyto pojišťovny

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. až Daňová úleva Popis Bonus
Allianz pojištěníAsistenční služby
Allianz
pojištění majetku--Když se Vám porouchá lednička, zabouchnou dveře, počítač je napaden virem, domácnost je zamořena hlodavci či hmyzem (deratizace), rozbije se jízdní kolo apod. Obsahuje i právní poradenství.
ČPP pojištěníDOMEX+
ČPP
pojištění majetkuPojištění domu, jeho vybavení, celé domácnosti a odpovědnosti v běžném životě. Varianty MINI, OPTI a MAXI.Sleva 6 % při ročním placení, sleva 30 % při nové smlouvě, slava za propojištěnost až 10 %.
Raiffeisen pojištěníDomov VARIANT
Raiffeisen
pojištění majetkuChrání před všemi druhy nesnází. K dispozici instalatér nonstop.
KB pojištěníMAJETEK
KB
pojištění majetkuPojistí domácnost, dům, byt, chatu, odpovědnost a asistuje při potížích.Sleva 30 % na nemovitost ve výstavbě.
Maxima pojištěníMaxDomov
Maxima
pojištění majetku--Krytí do 10 milionů Kč. Pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti.Sleva 40 %.
Generali pojištěníMůj majetek
Generali
pojištění majetku--Pojištění nemovitosti, domácnosti i odpovědnosti na jedné smlouvě. Nepřetržité asistenční služby + chytré cestovní pojištění pro celou rodinu. Platné po celém světě. Asistenční služby. Možnost nulové spoluúčasti.Sleva 20 % při sjednání online.
Unicredit bank pojištěníMůjDomov
Unicredit bank
pojištění majetkuVarianty KOMFORT, EXTRA a MAX. Chrání domácnost, dům, chatu i byt proti náhodilým nepříznivým událostem.
ČSOB pojištěníPojištění domácnosti
ČSOB
pojištění majetkuKrytí až do 100.000 Kč. Varianty Standard, Dominant a Premiant. Pojištění pro případ zkratu, vypálení TV, ledničky. Náhradní ubytování. Věci ve sklepě pojištěny na 30 % z limitu domácnosti. Likvidace do 5 dní. Prodloužení záruky na 5 let u elektrospotřebičů. Pojistí: požár, výbuch, pád letadla, vichřice, krupobití, úder blesku, zemětřesení, pád stromů a stožárů, mráz, kouř, sesuv půdy, náraz vozidla, pojištění kufru auta, vandalismus, odcizení, sklo all-risk spod.Sleva 10 % při sjednání online. Každý rok bonus 3 % (Max. 18 % sleva).
Halali pojištěníPojištění domácnosti
Halali
pojištění majetkuPojištění vybavení domu či bytu včetně kuchyňské linky, elektrospotřebičů a cenností.
Kooperativa pojištěníPojištění domácnosti
Kooperativa
pojištění majetkuLze sjednat online. PRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Pojišťovna VZP pojištěníPojištění domácnosti
Pojišťovna VZP
pojištění majetkuPojištění domácnosti, osobních věcí, cenností a dalšího proti požáru, úderu blesku, povodni, vichřici, vloupání, vandalismu atd. Varianty Mini, Standard a MAXI.Sleva 30 % na novou domácnost, 30 %, jste-li pojištěný u VZP, 25 % za bezškodní průběh.
Pojišťovna České spořitelny pojištěníPojištění domácnosti a nemovitosti
Pojišťovna České spořitelny
pojištění majetkuLze sjednat online. PRIMA: požár, záplava, ichřice, kroupy, blesk, vykradení, vandalismus, asistenční služby, náhradní ubytování. KOMFORT: navíc zkrat, zatečení vody z bouřky, únik vody, výměná zámků, rozbití skel a sanity, atd.V případě placení ročně, sleva 5 %.
Slavia pojištěníPojištění domácnosti a odpovědnosti
Slavia
pojištění majetkuOchrana majetku před živly i vandaly i pojištění odpovědnosti za škody způsobené 3. osobě. Asistenční služby. Sleva 25 % na budovy ve výstavbě.
NN pojištěníPojištění majetku
NN
pojištění majetku Pojištění stavby a domácnosti proti živlům, vandalům atd.
Uniqa pojištěníPojištění nemovitosti a domácnosti
Uniqa
pojištění majetkuAsistenční služba 24/7. Zámečník zdarma. Chrání dům, byt i stavbu. Obsahuje pojištění odpovědnosti. Krytí: požár, úder blesku, výbuch, pád letadla nebo vesmírných těles, rázová vlna, kouř, vuchřice, mráz, vloupání, vandalismus, poškození fasády, povodně, laviny, zával, mráz. Verze: Top Exklusiv a Top Standard. Sleva 30 % při sjednání online.Rozdíl mezi domácností a nemovitostí


Co je domácnost Co je nemovitostzdroj: Generali Česká pojišťovna

Domácnost

Domácnost je především nábytek, pračka, lednice, trouba a další elektrospotřebiče. Dále sportovní vybavení, osobní věci, cennosti a obrazy. Máte o pojištění domácnosti zájem? Vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.

Nemovitost

Za nemovitost můžeme považovat dům, byt či chatu se všemi jejími stavebními součástmi. K nemovitosti tedy patří sanitární vybavení (záchody, umyvadla), ale i okna, dveře či kuchyňská linka. Ta je často brána zároveň jako součást domácnosti. Nemovitost může být i garáž, kůlna či sklep.


„Když svůj dům obrátíte vzhůru nohama a zatřesete s ním, tak, to co v něm zůstane je samotná nemovitost, to co vypadne je domácnost.“


Proti čemu se domácnost pojišťuje


- požár, kouř
- výbuch
- záplava a vytopení
- vichřice, orkán, tornádo, krupobití
- úder bleskem, poškození přepjetím
- sesuvy půdy
- havárie rozvodů
- zemětřesení
- pád stromu či stožáru
- mráz
- náraz vozidla
- vykradení zloději
- vandalismus

Součástí pojištění domácnosti bývá často i pojištění věcí ve sklepě či kočárkárně jako jsou kola či kočárky. Někdy pojištění domácnosti obsahuje i pojištění občanské odpovědnosti a je tak spojeno do jednoho produktu. V kombinaci s dalšími produkty pojišťovny nabízejí nemalé slevy.

Jaké máte zkušenosti s pojištěním domácnosti Vy? Vyplatí se podle Vás? Podělte se s námi v diskuzi.