X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Životní pojištění recenze 2024 - srovnání

Životní pojištění srovnání

Výhody Nevýhody
Generali Česká pojišťovna

Životní pojištění Generali České pojišťovny
Generali Česká pojišťovna

Největší pojišťovna v ČR, cenově velmi dobré úrazové pojištění. Má velkou síť poboček a mnoho poradců. Nesegmentuje kuřáky a nekuřáky, takže je výhodná pro kuřáky. Po fúzi s Českou pojišťovnou nové a dynamické produkty. Dražší ostatní rizika než u jiných životních pojišťoven. Úrazové krytí je slabší.
Kooperativa

Životní pojištění Kooperativa
Kooperativa

Druhá největší pojišťovna v Česku. Nabízí velmi výhodná úrazová připojištění. Velmi vhodná na pojištění rizikových sportů. V produktech se nechává inspirovat Českou pojišťovnou - má dražší rizikové pojištění. Kooperativa vznikla na základech Pojišťovny Morava (ta byla vážně oslabena po povodních na Moravě a Kooperativa ji následně pohltila). Kooperativa má dražší produkty možná i z toho důvodu, že je druhou největší pojišťovnou v Česku.
ČSOB pojišťovna

Životní pojištění ČSOB
ČSOB

Velmi dobrá na pojištění automobilu a skupinové pojištění osob, ale začala být populární i na životní pojistky. Životní pojištění se teprve dostává do povědomí.
Metlife

Životní pojištění Metlife
Metlife

Velmi dobré životní pojištění, když má pojišťovna právě akci. Zvýhodňuje nekuřáky a lidi, co pravidelně cvičí a chodí k lékaři (např. k urologovi). Složitější proces schvalování nových smluv - čeká se dlouho na vyjádření lékaře. Metlife mezitím posílá proti nabídky, které jsou nepatrně dražší (např. ze 791 Kč na 820 Kč/měsíc), a nebo je pojištění zamítnuto.

Poradce: „Měli jsme jednou klienta, Metlife si vyžádala lékařské zprávy, vyhodnotili výsledky a sdělili, že klienta nepojistí na invaliditu. Takové pojištění potom nemá smysl, takže jsme museli jít za jinou pojišťovnou.“
NN pojišťovna

Životní pojištění NN
NN pojišťovna

NN nabízí přirozené pojistné. To znamená, když je klient ve věku okolo 20 až 30 let, tak platí určitou sumu za rizika, avšak při dosažení 31 let se cena za rizika zvedne. To je výhodné pro mladé, ale nikoliv pro starší klienty. Lidé po dosažení věku občas pojištění vypoví, avšak u IŽP je to problém, protože má spořící složku, která tím utrpí. (pozn.: Průměrná délka smlouvy životního pojištění je dnes cca 7 let) Za 30 let může klient teoreticky platit za pojištění dvojnásobek kvůli svému vyššímu věku.

Poradce: „Jeden klient si u NN sjednal pojištění invalidity za velmi nízkou cenu, která se však po nějaké době zvedla, což klienta vyděsilo.“
ČPP

Životní pojištění ČPP
ČPP

Vychází zajímavě pro starší lidi. Velmi dobré pojištění k hypotečnímu úvěru. Riziko smrti a invalidity je za příznivou cenu a často k hypotéce vychází nejlépe. V 65 letech života je pojistné plnění úrazového pojištění klientovi zkráceno na polovinu i když platí stále stejné pojistné.
Pojišťovna České spořitelny

Pojištění České spořitelny
Pojišťovna České spořitelny

Nabízí žádaný produkt Flexi, jenž umožňuje velmi nízké minimální pojistné u IŽP – od 300 Kč měsíčně za celou smlouvu. Pro některé klienty je pojištění levné. Flexi umožňuje vysoký limit na pracovní neschopnost a denní odškodné úrazem bez dokládání příjmů. U pojištění do 300 Kč měsíčně se nezkoumá příjem klienta.
Uniqa

Životní pojištění Uniqa
Uniqa

Výborné pojištění horních končetin. Velmi dobré ceny u připojištění všech rizik k investičnímu životnímu pojištění. Nízké denní odškodné do 100 Kč v případě, že je klient nezaměstnaný nebo na mateřské dovolené.

Modelová situace: „Klient dostane výpověď v práci a druhý den ho srazí auto. Od pojišťovny dostane nízké denní odškodné, protože v době úrazu nebyl zaměstnaný.“ Tím se pojišťovna chrání před pojistnými podvody.
Allianz

Životní pojištění Allianz
Allianz

Zajímavé sazby pro nekuřáky díky segmentaci. Nabízí nízkonákladovou možnost investiční složky, má výhodné investiční spoření k pojistce dnes. V případě sjednání více rizikových připojištění k investičnímu životnímu pojištění Allianz nabízí velké slevy. Základní složka pojištění je poměrně vysoká. Klient se u IŽP musí rozhodnout, jestli bude spořit 200 Kč a nebo bude částka použita na krytí rizika smrti.
Komerční banka

Životní pojištění Komerční banky
Komerční banka

Provázanost s bankovními službami silné banky. Malá pojišťovna.
Mutumutu

Životní pojištění Mutumutu
Mutumutu

Transparentní a flexibilní životní pojištění. Vhodné pro nekuřáky a lidi se zdravým a aktivním životním stylem. Možnost ukončení smlouvy životních pojištění bez sankcí. Vysoká efektivita a nízká cena se zajímavými bonusy. Sjednání pojištění online. Jedná se o brokera Komerční pojišťovny.
Simplea

Životní pojištění Simplea
Simplea

Velmi dobré krytí rizik. Jednoduché sjednání životního pojištění online. Malá nová pojišťovna.


Toto je pouze stručná tabulka výhod a nevýhod největších českých životních pojišťoven. Tyto mini recenze slouží pouze k hrubé představě a byly vytvořeny z informací od finančních poradců a jejich subjektivních zkušeností s pojišťovnami. Berte je prosím nadhledem. Pokud chcete fundovaně poradit ohledně životního pojištění či investování do fondů, můžete zadat poptávku na srovnání životních pojištění vyplněním tohoto formuláře. Srovnáme pro Vás nabídky 11 velkých českých pojišťoven (zdarma a nezávazně).

Máte osobní zkušenosti s nějakou z pojišťoven? Podělte se s námi v komentářích!


Diskuze a zkušenosti


Milada k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Mame na rodinu Flexi a jsme velmi spokojení s jednanim i splatkami. Milada

Katarína Antalová k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Dobry den, Mam zajem o nabidku zivotniho pojisteni jako spolecnost, kde chceme tuto nabidku poskytnout zamestnancum v ramci kontribuce pripojisteni. Prosim o srovnani cenovych nabidek, ktera spolecnost nabizi tento produkt nejvyhodneji. Prosim o kontaktovani co nejdrive, spechame na to. Dekuji

Katka k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Mám pojištění Flexi pro sebe i malého. Bohužel s jednáním pojišťovny jsem nebyla spokojena. Uzavírala jsem pojištění na pobočce, kdy mi byl řečeno, že pojištění ude k olem 750,- Kč a následně mi přišla smlouva na 890,- Kč. Za mě velmi nesolidní jednání! Zvážila bych jinou pojišťovnu a nebo si dala pozor, protože pojistné pak musíte uhradit.

Pavel k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Mám investiční životní pojištění u pojišťovny Metlife. Tento produkt je ale zřejmě investičním jenom podle názvu. Jako investice je naprosto nevhodný. I při volbě konzervativní investiční strategie musíte (samozřejmě po odečtení pojistného) složit 4 Kč na to, aby hodnota vašeho podílu stoupla o 1 Kč. Pokud už spoříte více let a naspoříte vyšší částku jdou zřejmě 3/4 vkladů na krytí ztrát ze slabé investiční strategie a na poplatky za správu. Po zkušenostech s tímto produktem bych už do investičního životního pojištění nešel. Volil bych prosté životní pojištění a investoval bych určitě jinde. A rozhodně v jiné pojišťovně.

Mata k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Musím upřesnit info o NN pojišťovně - kromě přirozené sazby nabízí i sazbu fixní, takže lze vybrat u klienta podle věku co je pro něj nejvýhodnější. Info o růstu přirozené sazby je hodně zkreslená, pro mladé lidi je opravdu nejvýhodnější, platí výrazně méně. Sazbu lze zafixovat aby už dále nerostla.

Lucie k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
K poznámce pana Pavla --- životní pojištění není produkt určený na spoření!!! Pokud chcete spořit/investovat, jsou na finančním trhu jiné produkty pro tento účel určené.

Pavla k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Varování Pro VŠECHNY co se chtěji pojistit u Flexi pojišťovny. Pojisti Vás na všechno,ale jak budete chtít plnění-dělají prutahy,nové posudky od lékaře,které Vás stoji Vaše peníze/pojištovna nic neplatí a to již 3x chtěla dodat další posudky,které platíte ze svého 3x400 kčs´-1200kč za posudek lekaří.A to jsem nic od pojišťovny nedosta.Zjistili,že za posledních 7 let mne bolely zada.A tak nemám nárok na odškodnění.Je mi 58 let a řekněte mi koho v těchto letech občas nebolí záda. Je to podvod na lidi.Kdyby to řekli,že vždycky něco najdou v tom věku,tak by se nikdo u nich nepojistil.Jen lákají peníze z lidí. Při dodatcích smlouvy si sami změní datum počatku trvváni i u těch položek co tam již několik let mate.Změní celou smlouvu.Při zaslaní dodatku nenapíší u jednotlivých pojištění začátek pojištění.A stane se Vám,že když chcete něco odškodnit,zjistíte,že máte uplně jiné data,než jste měl. Dělají si z lidí uplné blbce.Při nápravě jsou samé komplikace.Jen ať platíte.A tak měsíce ubíhají a vy nemáte odškodnění a platíte to co by jste v žádném případě neměl. Doporučuji všem odejít od pojišťovny--je to jen obyčejná zlodějna.A to si nedovedu představit,kdybych měl třeba pojištěnou nějakou formu rakoviny.A měl s nima vše řešit.Na to by asi nebyly žadné síly a nervy. Doporučuji peníze za pojištění si nechte a budete na tom líp.Ty Vám nikdo neukrade,jako tato pojišťovna A UPLNĚ LEGALNĚ-což je velice smutné,že vydělávaji jako zvěř na raněném... Kdo nevěří,jak bude mít nějaké plnění u Flexi pojištovny-hned pochopí.!!!!!!!!

Roman k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Lidé by si měli uvědomit dvě věci. 1: Životní pojištění není vhodný produkt k investování. Už z podstaty věci by mělo být primárně ke krytí rizik a investování dát jinde SAMOSTATNĚ. Doporučuji tedy rizikové životní pojištění...Dále, investování je dlouhodobá věc a nemůžete čekat, že po dvou letech tam budete mít hromadu peněz. První roky platíte primárně poplatky. Zjistěte si nejdříve, co investování obnáší, než začnete plakat v diskusích 2. Neustále čtu, jak lidé v diskusích ke konkrétní pojišťovně píší "Tuto pojišťovnu už nikdy, nedoporučuji, nejhorší pojišťovna, neplní, jděte kamkoliv, jen ne sem" Ano, souhlas, ale to všechny pojišťovny. Píšete to u všech pojišťoven :-) Všechny pojišťovny z principu dělají vše pro to, aby nemuseli plnit, zejména vysoké částky. Pojišťovny mají výluky, které málo kdo čte a pak se při pojistné události klienti jen diví...Před tím, než něco podepíšete, přečtěte si pojistné podmínky. Výluky mají všechny pojišťovny, liší se a pro každého je vhodného něco jiného. Např. Flexi není vhodné pro někoho, kdo má před podepsáním nějaké nemoci, protože pojišťovna má výluky právě na nemoci a úrazy ve spojitosti s nemocemi a úrazy před sjednání pojištění... Je to pořád dokola v těch diskusích....ČTĚTĚ A ZAJÍMEJTE SE PŘED TÍM, NEŽ PODEPÍŠETE. Potom už je pozdě plakat.

Lukáš k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Metlife..... Nikdy!

Tom k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Dobry den, k 23.3.2020 jsem radne s sestitydennim predstihem ukoncil investicni zivotni pojisteni u Metlife. Prisel mi dopis, ze ukonceni pojisteni prijali a ze bylo ukonceno. V dopise bylo dale napsano, ze prevod penez probehne do 21 dnu. Je 17.5. a stale nemam penize. Uz jsem jim volal 3x a vzdy mi rekli, ze penize uz jsou na financnim oddeleni pripravene k odeslani a ze hned druhy den to poslou. Mezi telefonaty jsem vzdy nechal tyden az dva pauzu. Proste to z nich nemuzu dostat. Tak mi poradte, koho na ne mohu poslat. Dekuji

Jana Novotná k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Velice špatné zkušenosti s NN - klient je pouze plátce pojištění, které je neustále zvyšováno, péče o klienty velmi špatná, pojištění předražené - což ale zjistíte až v průběhu trvání smlouvy

Miluše k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Dobrý den, společnost NN umí řešit firemní benefity velice kvalitně, rychle a individuálně s každou společností. Má dlouholeté zkušenosti v rámci poskytování péče firemním klientům. Více informací ráda poskytnu a nabídku zpracuji.

Radek k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Životní pojištění od flexi nikdy v životě platil jsem si to skoro 3 roky každý měsíc 1041 Kč a když došlo k úrazu a musel sem být doma skoro 3 měsíce a pak sem chtěl vyplatit na co sem měl nárok tak mi řekli že nemám dostatek lékařských zpráv přitom sem měl z nemocnice a od sveho lékaře několik zpráv a po 3 měsících šetření mi řekli že nemám nárok na denní odškodnění takže nedoporučuji nejhorší pojišťovna co znám jsou to podvodníci naslibuji vám hory doly a nakonec nic podvodníci

Jitka k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Mám dobrou zkušenost s českou spořitelnou. Dobré jednání, velmi ochotná paní a celkově jednoduché, ale je pravda, že nemám Flexi........ Jsem zvědavá, jestli bude vše v pořádku, pokud budu potřebovat peníze při čerpání pojistky

Václav P k Životní pojištění recenze 2024 - srovnání:
Pojištění Flexi je velmi oblíbené pojištění a bohužel je tím pádem i více nespokojených lidí. Zkuste však zvážit i nabídky malých pojišťoven - Simplea, Mutumtu, apod. Prostudování pojistné smlouvy je vždy nutností u kterékoliv pojišťovny.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Srovnáme pro vás životní pojištění

Pokud Vás možnost uzavření životního pojištění, které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře.
Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění.