X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání životního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá náš specialista na pojištění.

Číslo bude použito pouze k jednorázovému kontaktování.


captcha

Kliknutím na tlačítko souhlasíte s obchodními podmínkami

Životní pojištění recenze 2018 - srovnání

Životní pojištění srovnání

Výhody Nevýhody
Česká pojišťovna

Životní pojištění České pojišťovny
Česká pojišťovna

Největší pojišťovna v ČR, cenově velmi dobré úrazové pojištění. Má velkou síť poboček a nejvíc poradců. Dražší ostatní rizika než u jiných životních pojišťoven. Pojištění Dynamik není momentálně nejvýhodnější.
Axa

Životní pojištění Axa
Česká pojišťovna

Velmi vhodná na neživotní pojištění (povinné ručení auta - pojišťuje podle výkonu motoru a nikoliv podle zdvihového objemu), havarijní pojištění, pojištění majetku). Axa má vlastní povodňové zóny u pojištění nemovitostí (většina ostatních pojišťoven přebírají informace z ČAP). Na životní pojištění je momentálně méně oblíbená. Dříve se Axa hojně sjednávala, ale dnes už je většina pojišťoven na rizikové pojištění levnější. Podmínky pojišťovny přitvrdily. V roce 2015 finanční poradci na poslední chvíli sháněli starou verzi podmínek, protože je výhodnější pro těhotné ženy a je méně přísná.
ČSOB pojišťovna

Životní pojištění ČSOB
ČSOB

Velmi dobrá na pojištění automobilu a skupinové pojištění osob. Životní pojištění je spíše méně oblíbené.
Metlife

Životní pojištění Metlife
Metlife

Velmi dobré životní pojištění, když má pojišťovna právě akci. Zvýhodňuje nekuřáky a lidi, co pravidelně cvičí a chodí k lékaři (např. k urologovi). Složitější proces schvalování nových smluv - čeká se dlouho na vyjádření lékaře. Metlife mezitím posílá proti nabídky, které jsou nepatrně dražší (např. ze 791 Kč na 820 Kč/měsíc), a nebo je pojištění zamítnuto.

Poradce: „Měli jsme jednou klienta, Axa si vyžádala lékařské zprávy, vyhodnotili výsledky a sdělili, že klienta nepojistí na invaliditu. Takové pojištění potom nemá smysl, takže jsme museli jít za jinou pojišťovnou.“
NN pojišťovna

Životní pojištění NN
NN pojišťovna

NN nabízí přirozené pojistné. To znamená, když je klient ve věku okolo 20 až 30 let, tak platí určitou sumu za rizika, avšak při dosažení 31 let se cena za rizika zvedne. To je výhodné pro mladé, ale nikoliv pro starší klienty. Lidé po dosažení věku občas pojištění vypoví, avšak u IŽP je to problém, protože má spořící složku, která tím utrpí. (pozn.: Průměrná délka smlouvy životního pojištění je dnes cca 7 let) Za 30 let může klient teoreticky platit za pojištění dvojnásobek kvůli svému vyššímu věku.

Poradce: „Jeden klient si u NN sjednal pojištění invalidity za velmi nízkou cenu, která se však po nějaké době zvedla, což klienta vyděsilo.“
Generali

Životní pojištění Generali
Generali

Nové produkty Generali jsou velmi konkurenceschopné. V roce 2007 Generali generovala mnoho nových smluv a následně nabídka na krátko zamrzla a bylo nabízeno hlavně Alegro. Nyní však Generali nabízí atraktivní Swing a Dolce Vita (přes Unicredit bank). Generali se modernizuje a nabízí nové produkty, jenž jsou lepší než ty předchozí. Investiční životní pojištění má levnější rizikovou složku než čistě rizikové životní pojištění. Nepatrně slabší pojištění automobilů.
ČPP

Životní pojištění ČPP
ČPP

Velmi dobré pojištění k hypotečnímu úvěru. Riziko smrti a invalidity je za příznivou cenu a často k hypotéce vychází nejlépe. Nejprodávanější je produkt Revolution. V 65 letech života je pojistné plnění úrazového pojištění klientovi zkráceno na polovinu i když platí stále stejné pojistné.
Kooperativa

Životní pojištění Kooperativa
Kooperativa

Druhá největší pojišťovna v Česku. Nabízí velmi výhodná úrazová připojištění k IŽP. V produktech se nechává inspirovat Českou pojišťovnou - má dražší rizikové pojištění. Kooperativa vznikla na základech Pojišťovny Morava (ta byla vážně oslabena po povodních na Moravě a Kooperativa ji následně pohltila). Kooperativa má dražší produkty možná i z toho důvodu, že je druhou největší pojišťovnou v Česku.
Pojišťovna České spořitelny

Životní pojištění České spořitelny
Pojišťovna České spořitelny

Nabízí žádaný produkt Flexi, jenž umožňuje velmi nízké minimální pojistné u IŽP – od 300 Kč měsíčně za celou smlouvu. Pro některé klienty je pojištění levné. Flexi umožňuje vysoký limit na pracovní neschopnost a denní odškodné úrazem bez dokládání příjmů. U pojištění do 300 Kč měsíčně se nezkoumá příjem klienta.
Uniqa

Životní pojištění Uniqa
Uniqa

Velmi dobré ceny u připojištění všech rizik k investičnímu životnímu pojištění. Nízké denní odškodné do 100 Kč v případě, že je klient nezaměstnaný nebo na mateřské dovolené.

Modelová situace: „Klient dostane výpověď v práci a druhý den ho srazí auto. Od pojišťovny dostane nízké denní odškodné, protože v době úrazu nebyl zaměstnaný.“ Tím se pojišťovna chrání před pojistnými podvody.
Allianz

Životní pojištění Allianz
Allianz

V případě sjednání více rizikových připojištění k investičnímu životnímu pojištění Allianz nabízí velké slevy 5-15%. Základní složka pojištění je poměrně vysoká. Klient se u IŽP musí rozhodnout, jestli bude spořit 200 Kč a nebo bude částka použita na krytí rizika smrti.
Komerční banka

Životní pojištění Komerční banky
Komerční banka

Provázanost s bankovními službami silné banky. Malá pojišťovna.


Toto je pouze stručná tabulka výhod a nevýhod největších českých životních pojišťoven. Tyto mini recenze slouží pouze k hrubé představě a byly vytvořeny z informací od finančních poradců a jejich subjektivních zkušeností s pojišťovnami. Berte je prosím nadhledem. Pokud chcete fundovaně poradit ohledně životního pojištění či investování do fondů, můžete zadat poptávku na srovnání životních pojištění vyplněním tohoto formuláře. Srovnáme pro Vás nabídky 11 velkých českých pojišťoven (zdarma a nezávazně).

Máte osobní zkušenosti s nějakou z pojišťoven? Podělte se s námi v komentářích!


Diskuze a zkušenosti


Milada k Životní pojištění recenze 2018 - srovnání:
Mame na rodinu Flexi a jsme velmi spokojení s jednanim i splatkami. Milada

Katarína Antalová k Životní pojištění recenze 2018 - srovnání:
Dobry den, Mam zajem o nabidku zivotniho pojisteni jako spolecnost, kde chceme tuto nabidku poskytnout zamestnancum v ramci kontribuce pripojisteni. Prosim o srovnani cenovych nabidek, ktera spolecnost nabizi tento produkt nejvyhodneji. Prosim o kontaktovani co nejdrive, spechame na to. Dekuji

Katka k Životní pojištění recenze 2018 - srovnání:
Mám pojištění Flexi pro sebe i malého. Bohužel s jednáním pojišťovny jsem nebyla spokojena. Uzavírala jsem pojištění na pobočce, kdy mi byl řečeno, že pojištění ude k olem 750,- Kč a následně mi přišla smlouva na 890,- Kč. Za mě velmi nesolidní jednání! Zvážila bych jinou pojišťovnu a nebo si dala pozor, protože pojistné pak musíte uhradit.

Pavel k Životní pojištění recenze 2018 - srovnání:
Mám investiční životní pojištění u pojišťovny Metlife. Tento produkt je ale zřejmě investičním jenom podle názvu. Jako investice je naprosto nevhodný. I při volbě konzervativní investiční strategie musíte (samozřejmě po odečtení pojistného) složit 4 Kč na to, aby hodnota vašeho podílu stoupla o 1 Kč. Pokud už spoříte více let a naspoříte vyšší částku jdou zřejmě 3/4 vkladů na krytí ztrát ze slabé investiční strategie a na poplatky za správu. Po zkušenostech s tímto produktem bych už do investičního životního pojištění nešel. Volil bych prosté životní pojištění a investoval bych určitě jinde. A rozhodně v jiné pojišťovně.

Mata k Životní pojištění recenze 2018 - srovnání:
Musím upřesnit info o NN pojišťovně - kromě přirozené sazby nabízí i sazbu fixní, takže lze vybrat u klienta podle věku co je pro něj nejvýhodnější. Info o růstu přirozené sazby je hodně zkreslená, pro mladé lidi je opravdu nejvýhodnější, platí výrazně méně. Sazbu lze zafixovat aby už dále nerostla.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Srovnáme pro vás životní pojištění

Pokud Vás možnost uzavření životního pojištění, které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře.
Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění.