X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Pojištění proti terorismu srovnání 2024

Mapa, počítač

Terorismus je a bude součástí moderního světa. Pro cestovatele mířící do nestabilních zemí je pojištění proti terorismu vítaným produktem. Riziko, že se stanete obětí terorismu při cestování je však podstatně nižší, pokud se nebudete dlouho zdržovat na lidmi přeplněných místech nebo místech, kde je velký počet turistů. Nejmenší nebezpečí hrozí tam, kde budete více mezi místními, než turisty.Málokdo ví, že v případě války, terorismu či velké ekologické katastrofy nejsou pojišťovny povinny vyplatit u běžného pojištění pojistné plnění. Tato klauzule je přímo v zákoně a pojišťovny se jí budou držet, pokud by tato situace nastala. Některé pojišťovny v ČR však chtějí jít s dobou, kdy jsou státy ve válce s terorismem a chránit proti této moderní hrozbě svým připojištěním. Pojištění proti terorismu nabízejí i jako součást běžného cestovního pojištění nebo dokonce součástí životního pojištění, mnohé velké pojišťovací domy v Česku. Některé pojišťovny nabízejí dokonce i životní pojištění v případě války.

Pojištění proti terorismu nabízejí

Pojišťovna poznámka
Allianz repatriace v souvislosti s terorismem (limit 1,5 mil. Kč)
Kooperativa
Česká podnikatelská pojišťovna pojištění proti terorismu pro podnikatele a subjekty veřejné správy
Generali Česká pojišťovna
MetLife kryje i tam, kam MZV nedoporučuje jezdit
Pojišťovna České spořitelny
Uniqa
Novis

Před cestou do zahraničí si na stránkách ministerstva zahraničí zjistěte jaké případné hrozby v destinaci hrozí. Zjistíte zde i vízovou povinnost a případně další tipy pro cestování. Pokud alespoň trochu vládnete angličtinou, tak silně doporučujeme navštívit stránky Britského ministerstva zahraničí, které mají hrozby pro turisty (včetně teroristických hrozeb) zpracované nejlépe na světě a to i s barevnými mapkami, jakým místům se vyhnout či kde být obezřetný.


Mapa ze stránek Britského ministerstva zahraničí s vyznačenými oblastmi nebezpečí v Egyptě
Mapka s nebezpečnými místy v Egyptě vyznačenými červeně a oranžově, zdroj: gov.uk

Tipy:

- Vždy se svého finančního poradce zeptejte, jestli je pojištění proti terorismu součástí smlouvy životního či cestovního pojištění
- Některé pojištění není vyplaceno v případě, že se vydáte do oblasti, kde Ministerstvo Zahraničních Věcí nedoporučuje cestovat

Jaké máte s cestováním, cestovním pojištěním a pojištěním terorismu zkušenosti Vy? Podělte se s námi svoji recenzí.
Diskuze a zkušenosti


Niteopix k Pojištění proti terorismu 2024:
Podle mě nění riziko terorizmu ta vysoké ja dříve a nevyplatí se. Podle mě ale má smysl se pojistit proti koronaviru - některé země to dokonce vyžadují.

Pavel k Pojištění proti terorismu 2024:
Na britské mapce je hodně červených a oranžových zón, kde je to podle mě ok... Jsou hodně opatrní...Ale je to dobré vodítko na začátek. Například jsme byli v Egyptě v oranžové zóně a úplně v pohodě.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Pojištění proti terorismu 2024Pokud Vás možnost uzavření smlouvy na životní pojištění, které kryje rizika terorismu a které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře a nechte se kontaktovat naším specialistou na životní pojištění.