X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Pojištění proti terorismu 2022

Mapa, počítač

Terorismus je a bude součástí moderního světa a i když je pravděpodobnost, že se stanete obětí terorismu nižší, než že do vás uhodí blesk, tak je pro některé lidi důležité, být proti terorismu pojištěni. Naše rada pro vyvarování se terorismu při cestování je nezdržovat se dlouho na lidmi přeplněných místech nebo místech, kde je velký počet turistů. Nejmenší nebezpečí hrozí tam, kde budete více mezi místními, než turisty.Málokdo ví, že v případě války, terorismu či velké ekologické katastrofy nejsou pojišťovny povinny vyplatit pojistné plnění. Tato klauzule je přímo v zákoně a pojišťovny se jí budou držet, pokud by tato situace nastala. Některé pojišťovny v ČR však chtějí jít s dobou, kdy je lidstvo neustálé ve válce s terorismem a chránit proti této moderní hrozbě svým přípojištěním. Pojištění proti terorismu nabízejí i jako součást běžného cestovního pojištění nebo dokonce součástí životního pojištění mnohé velké pojišťovací domy v Česku.

Pojištění proti terorismu nabízejí

Pojišťovna poznámka
Allianz repatriace v souvislosti s terorismem (limit 1,5 mil. Kč)
Kooperativa
Česká podnikatelská pojišťovna pojištění proti terorismu pro podnikatele a subjekty veřejné správy
Generali Česká pojišťovna
MetLife kryje i tam, kam MZV nedoporučuje jezdit
Pojišťovna České spořitelny
Uniqa
Novis

Před cestou do zahraničí si na stránkách ministerstva zahraničí zjistěte jaké případné hrozby v destinaci hrozí. Zjistíte zde i vízovou povinnost a případně další tipy pro cestování. Pokud alespoň trochu vládnete angličtinou, tak silně doporučujeme navštívit stránky Britského ministerstva zahraničí, které mají hrozby pro turisty (včetně teroristických hrozeb) zpracované nejlépe na světě a to i s barevnými mapkami, jakým místům se vyhnout či kde být obezřetný.


Mapa ze stránek Britského ministerstva zahraničí s vyznačenými oblastmi nebezpečí v Egyptě
Mapka s nebezpečnými místy v Egyptě vyznačenými červeně a oranžově, zdroj: gov.uk

Tipy:

- Vždy se svého finančního poradce zeptejte, jestli je pojištění proti terorismu součástí smlouvy životního či cestovního pojištění
- Některé pojištění není vyplaceno v případě, že se vydáte do oblasti, kde Ministerstvo Zahraničních Věcí nedoporučuje cestovat

Jaké máte s cestováním, cestovním pojištěním a pojištěním terorismu zkušenosti Vy? Podělte se s námi svoji recenzí.
Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Pojištění proti terorismu 2022Pokud Vás možnost uzavření smlouvy na životní pojištění, které kryje rizika terorismu a které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře a nechte se kontaktovat naším specialistou na životní pojištění.