X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Co je čekací/karenční doba


Karenční nebo čekací doba u pojištění je doba po podpisu smlouvy klientem, během které pojišťovna NEVYPLATÍ pojistné plnění v případě pojistné události. Obvykle se jedná o několik dnů až měsíců.

Karenční doba je ochranná lhůta pro pojišťovnu, se kterou musí klienti počítat. Například u pojištění pracovní neschopnosti je to 2 měsíce, u pojištění onemocnění půl roku a u pojištění invalidity je to až 2 roky. Pokud se klientovi během karenční doby něco stane, nemusí pojišťovna pojistné plnění vyplatit.
Příklad:

Jana má obavu, že přijde o zaměstnání. Není si jistá, jestli o práci přijde, ale raději se u pojišťovny NN pojistí proti ztrátě zaměstnání. Několik týdnů po podpisu smlouvy s pojišťovnou se Janiny obavy opravdu naplní a zaměstnavatel ji propouští. Jana jde na pojišťovnu, aby se dozvěděla to nemilé překvapení, že jí pojišťovna i přes to, že řádně platila pojištění, nevyplatí vůbec nic. Její smlouva totiž byla v dvouměsíční karenční době.

← Zpět na slovníček pojmů

Co je čekací/karenční doba


Pokud Vás možnost uzavření životního pojištění, které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře. Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění.