X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Kapitálové životní pojištění srovnání 2021

Fotka rodiny

Kapitálové životní pojištění nebo také spořící životní pojištění je oblíbeným typem životního především díky faktu, že je podporováno státem pomocí státního příspěvku. Stát vám za odměnu, že si sami spoříte na stáří odpustí konkrétní částku na daních.

Když se řekne životní pojištění, většinou máte na mysli pojištění proti riziku úmrtí a garantované spoření. Přesně tyto možnosti nabízí kapitálové životní pojištění. Jedná se o stěžejní produkt finančních institucí.*

Stop Pozor: Kapitálová životní pojištění se nenabízejí, když jsou úrokové sazby určené ČNB na nízké úrovni. Garantovaný úrok je příliš nízký na to, aby pokryl alespoň inflaci. Pojišťovny jej stahují z nabídky. Zůstává však investiční životní pojištění.Seznam kapitálových životních pojištění 2021

Pojišťovna Produkt Typ pojištění Úrok p.a. Daňová úleva Popis Bonus
ČPP pojištěníGARANT
ČPP
kapitálové životní pojištění-anoGarantovaná úroková sazba.
ČPP pojištěníS Filipem PLUS
ČPP
kapitálové životní pojištění-anoPojištění rizik (úraz, zdravotně sociální, zproštění od placení pojistného) a úvěru.
KB pojištěníVital Premium
KB
kapitálové životní pojištění1 %anoGarantované zhodnocení.

Kapitálové životní pojištění se skládá ze dvou složek - výdaje pro pojišťovnu a výdaje na spořící složky. Na Vás je, jak velkou část peněz chcete vkládat na pojištění pro případ smrti a pro případ dožití a jak velkou část chcete zhodnocovat. Zhodnocení je garantováno a pohybuje se většinou mezi 2 % až 2,4 % p.a. V případě Vaší smrti jsou pak peníze z pojistky vyplaceny vaší rodině. Pokud se však dožijete určitého věku, dohodnutá částka z pojistky i s výnosy je Vám plně k dispozici.

Na následujícím grafu můžete vidět, jak je pojistné nejdříve alokováno na rizikovou složku, aby v případě, že klient, kterému se stane nenadálá událost krátce po uzavření smlouvy, dostal cílovou částku (např. 500.000 Kč) i když není ještě nic naspořeno. Naopak ke konci platnosti smlouvy má již klient naspořeno hodně a tak může být riziková složka nízká tak, aby se vždy vyplatila stejná cílová částka.


Graf alokace pojistného a 
spoření u kapitálového životního pojištění
Graf: Rizikové pojištění (červeně) a spořící složka (modře). Riziková složka se postupem času snižuje s tím,
jak má klient stále více naspořeno tak, aby v případě pojistného plnění dostal plnou částku.


Pozor Některá KŽP nechrání před následky po mozkové mrtvici či infarktu. Vždy se informujte, co dané pojištění kryje, aby se nestalo, že peníze nebudou vyplaceny, když zůstanete po mozkové příhodě trvale upoután k lůžku.

Kapitálové životní pojištění nabízí garantované zhodnocení peněz. To však pro klienta v dnešní době nemusí být tak lákavé, jako možnost investovat do podílových fondů v případě  investičního životního pojištění. Zároveň neplatí, že by investiční životní pojistky neměly na výběr možnost garance.

Obecně platí, že kapitálové životní pojištění je IŽP velice podobné. Jedná se ovšem o konzervativnější způsob zhodnocování peněz při spoření.

V době, když jsou úrokové sazby velmi nízko, je kapitálové životní pojištění nabízené méně a klientům je více doporučováno investiční životní pojištění, protože i v době nízkých úroků dokáže úspory zhodnocovat.

* Když se úrokové sazby na trhu pohybují příliš nízko, tak kapitálové životní pojištění banky a pojišťovny stahují ze svých nabídek. Nahrazují jej investičním životním pojištěním.
Diskuze a zkušenosti


ilona Baršová k Kapitálové životní pojištění srovnání 2021:
Dobrý den,chtěla bych se poradit.Měla jsem uzavřenou pojistku KZP 5 let a včera jsem vypověděla smlouvu .Platila jsem 500 Kč.Nyní jsem od července na důchodě a chtěla bych se zeptat, jak je to s daňovým odpočtem,zda nebudu muset vracet nějakou částku a jestli bych mohla eventuelně ještě stornovat výpověď a snížit si třeba platbu.Děkuji.Ilona Baršová

Václav Papoušek k Kapitálové životní pojištění srovnání 2021:
Dobrý den, vyplňte prosím formulář nahoře a náš specialista se Vám ozve.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Životní pojištění kapitálové


Kapitálové životní pojištění je určeno všem, kteří chtějí sebe či své blízké pojistit pro případ náhlé události (úrazy, smrt, nemoci, invalidita) a jsou konzervativněji založeni a mají zájem si spořit na stáří.

Pokud máte zájem zjistit více informací o kapitálovém životním pojištění, chcete poradit s výběrem vhodné pojišťovny či si rovnou objednat pro Vás to nejvýhodnější kapitálové životní pojištění, vyplňte formulář v horní části stránky.