X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání cestovního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Výpočet cestovního pojištění 2024

 Cestovní pojištění je téměř nutností při cestování mimo ČR. Je však dobré si uvědomit, že jej možná máte a ani si to neuvědomujete. V rámci cestovního pojištění je obvykle kryta zdravotní péče a repatriace v případě úmrtí. Je možné se připojistit na možnost úrazu, storno poplatku a odpovědnost. Jak je však vypočtena cena cestovního pojištění?
1) Pojištění do zemí EU, EHP, atd.
V rámci vašeho Evropského průkazu pojištěnce EHIC jste již automaticky pojištění v zemích Evropské Unie, dále v Chorvatsku, Švýcarsku, Srbsku, Turecku a Černé hoře. Vždy si sebou na cesty modrý průkaz berte a nejlépe i jeho kopii na papíře jako zálohu. Mějte však na paměti, že se vztahuje pouze na EU a země popsané výše a pokrývá ze 100 % pouze nutnou a neodkladnou zdravotní péči a může samozřejmě stejně jako v Česku obsahovat spoluúčast a platby za léky. Chcete-li více informací o cestovním, ale jakémkoliv jiném pojištění? Rádi Vám pomůžeme, když vyplníte formulář nahoře a zdarma Vám srovnáme nabídky na trhu.

2) Pojištění do světa
Máte-li například embosovanou kartu od Komerční banky, je velmi pravděpodobné, že již máte dvouměsíční cestovní pojištění v rámci této karty. Většina premiových účtů bank tuto kartu nabízí a součástí ní je mimo jiných výhod i cestovní pojištění. Zkontrolujte své internetové bankovnictví nebo zavolejte do banky a informujte se. V takovém případě si nemusíte cestovní pojistku sjednávat.

Pokud však máte zájem o nadstandardní cestovní pojištění a další informace například i o jiných typech pojištění, vyplňte formulář nahoře a my se Vám ozveme.

Jak je vypočtena cena cestovního pojištění

Cena cestovního pojištění může být už od 50 Kč / den. Pokud však cestujete do exotických zemích nebo chcete vyšší krytí či další služby, tak je cena vyšší. Cestovní pojištění je doporučené nepodcenit, protože v případě události typu černá labuť můžete přijít o velké finanční prostředky.

Cena je vypočtena na základě destinace (EU, svět), výše pojistného krytí a délky cesty. Jaké máte zkušenosti s cestováním a pojištěním na něm? Podělte se s námi v diskuzi o své zkušenosti.ß


Diskuze a zkušenosti


PP k Výpočet cestovního pojištění 2024:
mám dobrou zkušenost s ERV pojišťovnou a manželka se pojišťuje přímo u své zdravotní pojišťovny - Ministerstva vnitra. Vždy nás pojištění stojí okolo 300 Kč na celý zájezd

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.