X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,4%

Až 6,4% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.

Co je obmyšlená osoba


Obmyšlená neboli oprávněná (někdy i obměkčená) osoba je ten, komu je vyplacena částka v případě pojistné události (nehody). U životního pojištění se většinou jedná o manžela / manželku či potomky. Obmyšlená osoba bývá i samotný pojistník (ten kdo pojištění platí) či pojištěný (ten, na koho se pojištění vztahuje).
Příklad:

Radek má manželku a dvě děti. Je živitelem rodiny. Jeho žena je na mateřské dovolené. Radkova práce je velmi náročná a celá rodina na ní závisí. Radek se rozhodne si sjednat životní pojištění Flexi a jako obmyšlenou osobu určí svojí manželku. Kdyby došlo k jeho úmrtí (došlo k pojistné události), tak peníze dostane ona. Radek je pouze pojištěným a zároveň pojistníkem. Jeho manželka je obmyšlená osoba.

Podrobnější definici toho, co je obmyšlená osoba, naleznete zde: Rozdíl mezi pojistníkem, pojištěným, pojistitelem a obmyšlenou osobou.

← Zpět na slovníček pojmů

Co je obmyšlená osoba


Pokud Vás možnost uzavření životního pojištění, které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře. Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění.