X

Výběr toho nejlepšího životního i neživotního pojištění ze 13 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá operátorka.


captcha

Jak poznat špatného poradce na pojištění

Finanční poradce

Chtěli jste cestovní pojištění a finanční poradce vám hned radí, abyste si sjednali investiční životní pojištění a spořili si na důchod? Možná je s pojišťovacím poradcem něco špatně.

Vždy naslouchejte svému vnitřnímu hlasu. Máte-li z něčeho špatný pocit, buďte si jistí, že je velká šance, že nastanou menší či větší komplikace.Naleštěné boty, perfektní oblek a úsměv není známka kvalitního poradce na pojištění. Nedá se to generalizovat, ale hodně finančních poradců, kterým bych své finance nesvěřil, jsou mladí, draví výborně oblečení lidé, kteří často pracují pro některou z velkých finančně poradenských firem. Obvykle se o vás dozvěděli od známého. Není to tak vždy.

Špatný pojišťovací poradce si především pořádně nevyslechne vaši situaci a hned přichází s řešením. Obvykle investiční životní pojištění za 1000 Kč měsíčně a nějaké penzijní spoření. „Jste blázen? Bez toho nemůžete existovat!“ kouká na vás překvapeně. Nic na tom, že jste měli zájem pouze o pojištění odpovědnosti.

Vždy poslouchejte svoji intuici!

I když je poradce pozitivní, energický, usměvavý a akční, spíše bych to považoval za důvod si ho pořádně otestovat. Lidé s charizma mají schopnost ostatní strhnout a dost často i do ne příliš rozumných věcí. Pojištění je dlouhodobý produkt, tak se nikdy nerozhodujte na základě emocí. Nechte věci uležet. Nenechte se přesvědčit, že něco spěchá, nebo za týden už nebude.

Pozor Pozor: Všichni poradci prodávající pojištění musí mít certifikaci České národní banky.

Dejte si pozor, když poradce:

- neposlouchá, co přesně chcete a hned nabízí jiné řešení, které má ušité na míru za 10 sekund
- nabízí okamžitě jiné produkty
- vytváří časový stres, nestíhá

Podle našeho názoru jsou nejlepší prodejci pojištění nezávislí odborníci okolo 35 let a více s mnohaletou praxí v oboru financí. Jsou klidní, rozumní, do ničeho vás nenutí a celkově z nich máte dobrý pocit. Vždy vám zvednou telefon nebo se ozvou do 24 hodin a pomohou. Obvykle mají i dobré vztahy s místní pojišťovnou a tak pro vás získají různé slevy. Nemějte strach, pokud se nechtějí hned sejít. Mnoho z nich pracují převážně přes internet.
Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.