X

Výběr toho nejlepšího životního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání životního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá náš specialista na pojištění.

Číslo bude použito pouze k jednorázovému kontaktování.


captcha

Kliknutím na tlačítko souhlasíte s obchodními podmínkami

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění nebo také spořící životní pojištění je u nás velmi oblíbeným typem životního především díky faktu, že je podporováno státem pomocí daňového odpočtu. Stát vám za odměnu, že si sami spoříte na stáří odpustí konkrétní částku na daních.

Když se řekne životní pojištění, většinou máte na mysli pojištění proti riziku úmrtí a garantované spoření. Přesně tyto možnosti nabízí kapitálové životní pojištění. Jedná se o stěžejní produkt finančních institucí.

Tento typ pojištění se skládá ze dvou složek - výdaje pro pojišťovnu a výdaje na spořící složky. Na Vás je, jak velkou část peněz chcete vkládat na pojištění pro případ smrti a pro případ dožití a jak velkou část chcete zhodnocovat. Zhodnocení je garantováno a pohybuje se většinou mezi 2 % až 2,4 % p.a. V případě Vaší smrti jsou pak peníze z pojistky vyplaceny vaší rodině. Pokud se však dožijete určitého věku, dohodnutá částka z pojistky i s výnosy je Vám plně k dispozici.

Pozor Pozor: Některá KŽP nechrání před následky po mozkové mrtvici či infarktu. Vždy se informujte, co dané pojištění kryje, aby se nestalo, že peníze nebudou vyplaceny, když zůstanete po mozkové příhodě trvale upoután k lůžku.

Kapitálové životní pojištění nabízí garantované zhodnocení peněz. To však pro klienta v dnešní době nemusí být tak lákavé, jako možnost investovat do podílových fondů v případě  investičního životního pojištění. Zároveň neplatí, že by investiční životní pojistky neměly na výběr možnost garance.

Obecně platí, že kapitálové životní pojištění je IŽP velice podobné. Jedná se ovšem o konzervativnější způsob zhodnocování peněz při spoření.

V době, když jsou úrokové sazby velmi nízko, je kapitálové životní pojištění nabízené méně a klientům je více doporučováno investiční životní pojištění, protože i v době nízkých úroků dokáže úspory zhodnocovat.Oblíbené kapitálové životní pojištění


Kapitálové životní pojištění Česká pojišťovna

Kapitálové životní pojištění ČSOB

Kooperativa kapitálové životní pojištění


Diskuze a zkušenosti


ilona Baršová k Kapitálové životní pojištění:
Dobrý den,chtěla bych se poradit.Měla jsem uzavřenou pojistku KZP 5 let a včera jsem vypověděla smlouvu .Platila jsem 500 Kč.Nyní jsem od července na důchodě a chtěla bych se zeptat, jak je to s daňovým odpočtem,zda nebudu muset vracet nějakou částku a jestli bych mohla eventuelně ještě stornovat výpověď a snížit si třeba platbu.Děkuji.Ilona Baršová

Václav Papoušek k Kapitálové životní pojištění:
Dobrý den, vyplňte prosím formulář nahoře a náš specialista se Vám ozve.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Životní pojištění kapitálové


Kapitálové životní pojištění je určeno všem, kteří chtějí sebe či své blízké pojistit pro případ náhlé události (úrazy, smrt, nemoci, invalidita) a jsou konzervativněji založeni a mají zájem si spořit na stáří.

Pokud máte zájem zjistit více informací o kapitálovém životním pojištění, chcete poradit s výběrem vhodné pojišťovny či si rovnou objednat pro Vás to nejvýhodnější kapitálové životní pojištění, vyplňte formulář v horní části stránky.