X

Výběr toho nejlepšího životního pojištění z 11 pojišťoven

6,5%

Až 6,5% roční zhodnocení
u investičních životních pojištění

Získejte zdarma nezávazné srovnání životního pojištění

Proč vyplňuji? Na Vaše telefonní číslo Vám zavolá náš specialista na pojištění.

Číslo bude použito pouze k jednorázovému kontaktování.


captcha

Kliknutím na tlačítko souhlasíte s obchodními podmínkami

Zákon o pojištění - životní pojištění

Zákon o pojištění je dokument ustavující pravidla při sjednání pojištění. Tento zákon se vztahuje i na životní pojištění. Jeho celé znění si můžete stáhnout a přečíst zde. Zákon o pojištění ve zkratce a zjednodušeně obsahuje práva a povinnosti pojišťoven, nad kterými dohlíží Česká národní banka.

Zákon o pojištění obsahuje definici všech typů pojištění včetně životního a neživotního pojištění. Dále obsahuje určení výše základního kapitálu pojišťovny, který je rezervou pro vyplacení pojistných událostí. Ten je u životní pojistky stanoven na minimálně 500 milionů korun.

Zákon o pojištění je komplikovaný a dlouhý dokument. Chcete-li v tomto ohledu poradit, doporučujeme se obrátit na některou právní kancelář. V případě, že přemýšlíte o životním pojištění a chcete vybrat to nejlevnější, vyplňte formulář nahoře a nechte si od našeho specialisty srovnat životní pojišťovny v ČR.


Diskuze a zkušenosti


Zatím zde nejsou žádné komentáře. Vložte své zkušenosti či recenze.

Vložte Váš komentář, zkušenosti / recenze

(e-mail nebude zveřejněn)

captcha

Tento formulář slouží pouze pro komentáře. Pro srovnání vyplňte hlavní formulář nahoře.

Zákon o pojištění


Pokud Vás možnost uzavření životního pojištění, které umožňuje daňové úlevy a slevy zaujalo, vyplňte formulář nahoře. Kontaktuje Vás naše operátorka a sjedná Vám schůzku s naším specialistou na životní pojištění.